Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elif sude86 Avatarı

Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hepinize merhaba,ben 3 senedir diyalize giriyorum 58 yaşındayım..hastalayana kadar kadar ssk,sgk bağkur primi hiç yatırmadım.yeşil kartlıydım..hastaladıktan sonra isteğe bağlı sigortaya bağlandım 3 yıldır yatırıyorum..emekli olabilmek için ne yapmam lazım.?belirli sürede bir prim yatırmalımıyım?ya da belirli bi miktarı yatırıp beklemem gerekir mi ?çalışamam da .lütfen biriniz yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkür ediyorum..

Üye
    bymoruk Avatarı

Gerçek Adı
    Alexander
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

12 yıl sonra

Üye
    elif sude86 Avatarı

Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elif hanım bende böbrek hastasıyım arkadaş yazmış 12 yıl sonra emekli olcaksınız. emeklilik için istenen şartlar 15 yıl 3960 gün prim olması lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elif hanım, ilk sigortalı olduğunuz tarihte malul sayılacak düzeyde işgücü kaybı olanlar malulen emekli olamazlar. Dİyalize girmeden önce (kaç yıl önce olursa olsun) tek bir gün bile igortalılığınız yok muydu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elif sude86 Avatarı

Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef yok..hep yeşil kartlıydım ben,hastalandıktan sonra özel bi diyaliz merkezinde diyalize girmeye başladım..eşim bir ara özel sigartaya bir süre prim yatırmıştı ama sağlık güvencesi falan yoktu ama prim miktarı yükselince ödeyemez olduk bıraktık..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu durumda malulen emekli olamazsınız. Erken Yaşlılık emekliliği için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız.

2008 sonrasi - Böbrek hastasıyım. 3 yıldır isteğe bağlı prim ödüyorum. Nasıl emekli olabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...