Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deha13 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhabalar, malulen emeklilik konusunda bir sorum olacaktı.
    19 yaşındayım, yüzde 45 böbrek yetmezliğim var (sadece ilaç tedavisi) ve engelli raporu almadım.2012 KPSS sınavına girdim.Adliyede memur olmak için mülakatlara gireceğim.Diyorum ki memur oldum farz edelim, malulen emeklilik hakkım var mı yok mu?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İlk işe başladığınızda sizden saşlık lurulu raporu isteyecekler ve 60% üzerinde rapor alır iseniz malulen emekli olamayacaksınız. Göreve başlarsanız engelli olduğunuzu ve reaporunuzun olduğunu belirtin ve engelli kadrosunda çalışın...

Üye
    deha13 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ilk mesajda belirttiğim gibi engelli raporum yok çıkartmadık ve ben engelli kardeşlerimin girdiği sınava değil normal kpss'ye girdim.Mülakat vs. hepsini yaptıktan sonra memurluğum kesinleşti diyelim siz bana ne önerirsiniz şimdi malulen emekli olmam için?Rapor çıkartayım mı memurluktan önce, ama işte şöyle birşey var hocam ben engelli kadrosuna başvurmadım ki o yüzden biraz kafam karıştı cevabınız için teşekkürler

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malül olman için % 60 üzeri alman lazım sen ilaç tedavisi görüyosan sana okadar oran vermezler ne yapcan malül olmayı 800 tl yerine memur ola biliyosan 1800 al keyfine bak

Üye
    deha13 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sonsuz sevdam;

Hocam ben zaten çalışmak istiyorum memur olup, ama oldu ki diyalize girdik diyalize girersem yapamam işte

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malul düzeyde değilken memur olup daha ssonra malul olmayı gerektirecek düzeyde işgücü kaybı olursa, malulen emekli edilirsin. Ama öyle kolay olmaz... SGK kesin reddeder başvurunu, dava açıp ancak o şekilde alırsın hakkını.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deha13 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, yaşım 20, adliyeye yeni girdim ve kadroluyum (sözleşmeliydim kadroya geçirildim.).Size durumumu anlatmak istiyorum, cevaplarınız için sağolun.

Böbrek yetmezliğim var, herhangi bir engel raporu almadım, diyalize bağlı değilim, nakil olmadım.

Bu problem işe başlamadan öncede vardı, işe girmeden önce yaklaşık 6 önce ortaya çıktı.

Ekpss'e girmedim, kpss b-lise düzeyindeki sınava girip kazanmıştım.

Malulen emekli olma şansım var mı?

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşe girmeden önce ki % 45 raporunu al cebine koy. 10 yıl çalış, diyalize girersen % 90 oranlı rapor ile başvur emekli ol. Bakıma muhtaç durumda olursan 5 yıl hizmet ile emekli olursun.

Doğrudan % 90 ile de başvurabilirsin o zaman sağlam olduğun varsayılır (işe girerken aldığın sağlam raporuna istinaden). Ancak işe girerken rahatsızlığının % 60' ın altında olduğunu ispat etmek durumda kalırsan ya da % 45 sakat iken sağlam raporu aldığın ortaya çıkarsa, iş mahkemelik olur.