Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafaerdogan Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    03:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba.
    ben 17.08.1960 doğumluyum.3. dereceden iş göremez raporum var. bağkura giriş tarihim 21.07.1988 çıkış tarihim 11.03.1996 toplam 7 yıl 7 ay 20 gün hizmetim var. ssk dan da 01.05.1998 den bu yana kesintisiz hizmetim war. malulen ne zaman emekli olabilirm? tşkler

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Malulen emekli olamazsınız.Ama engellilere tanınan erken emekli koşullarına göre emekli olursunuz.Bunun içinde vergi indirimi hakkı almadığınızı düşünerek SGK ya emeklilik için başvurduğunuzda SGK nın sizi sevk edeceği hastaneden en az %40 rapor alabilirseniz emekli olursunuz.
    Sigortalılık süresi ve prim günü erken emeklilik için şu anda yeterlidir.
    Sigortalılık süreniz= 23 yıl
    Bağkur = 2750 gün
    Ssk = 2640
    Toplam= 5390

Üye
    mustafaerdogan Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk il müdürlüğüne gittim ve beni vergi dairesine yönlerndiridiler orası beni hastaneye havale ettiler. hastaneden heyete girdim. raporumu vergi dairesine gönderdiler. gittim sordum vergi dairesi adresime göndercekler dedi. 3. dereceden olduğunu söyledi.şu an ssk primi ödüyorum. ödemeye devam edeyim mi?vergi dairesin soralı 2 ay gibi bir süre geçti. cevabınıza. tşkler.ii. akşamalr.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Kesin bilgi için vergi dairesinin bağlı bulunduğu defterdarlığa giderek vergi indirimine hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmeniz lazım.Bürokrasi gereği bu işler biraz geç yürümektedir.Bu yüzden bizzat defterdarlığa giderek bilgi istemeniz halinde size olumlu-olumsuz bilgi vereceklerdir.
    Vergi indirimi şu açıdan önemli eğer bu hakkı elde ederseniz tekrardan rapor alma külfetinden ve en öenmlisi düşük oran çıkma ihtimalinden kurtulmuş olacaksınız.Bu yüzden vergi indirimini beklemeniz lazım.

Üye
    mustafaerdogan Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size bir sorum daha olcak. cevaplarsanız çok memnun olurum.ben 17-08-1960 doğumluyum. bağkura giriş tarihim 21.07.1988 bitiş tarihim 11.03.1996 yılıdır. toplam hizmet sürem 07 yıl 07 ay 20 gündür.05.01.1998 de de ssk girişim wardır. hala ssk devam ediyor olup 09-2008 de hastaneye gittim ve rapor aldım cevap olarak 3. dereceden cevap geldi. bundan sonraki süreçde nerelere başvurmam gerekir? tşk ederim iyi çalışmalar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mustafa bey, hastaneye defterdarlık sevkiyle gittiniz değil mi? Hastane raporu defterdarlığa gönderecek, defterdarlık Ankara'ya. Ankara rapora bakıp işgücü kaybı oranını tescil edecek. Sonra da vergi indirim hakkı elde edip etmediğinizi işyerinize yazılı olarak bildirecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafaerdogan Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar.bugun elime %54 çalışamaz raporum anakaradan olaylı bir şekilde geldi. bundan sonra nereye başvurmam lazım. emekli olmak için. yardımcı olursanız çok sevirinim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlinizdeki SSK Müdürlüğüne başvuracaksınız.