Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Necronamber Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    27.03-2013
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, İstanbul da bulunan Araştırma Hastanelerinden birisin de güvenlik olarak çalısıyordum. Sol testiste sertlik ve sislik olustu üroloji kliniğine gittim. Tanım Testis Kanseri sonrasın da kemoterapiler 3 ameliyat oldum İlk ameliyatım da sol testisimi aldılar. İkinci ameliyatım da sol böbrek alındı. Sonuç olarak 2 ayda bir nörolojiye 2 ayda bir nefrolojiye, 4 ayda bir onkolojiye gidiyorum. Kulak da işitme kaybı oldu biraz bilmiyorum kemoterapiye bağlı mı tanı olarak erken yaşlanma dedi..

Sonrasın da 1810 gün ödenmis sigortam vardı Malünen emeklilik için basvurdum d oranla emekli oldum. 2 Sene süre vardı tarih yaklastı tekrar kontrol tekrar rapor aldım. 19.12.2013 tarihine tekrar kontrol günü vermisler...

Soru 1 : Bu durum da sürekli iş göremez raporu alabilirmiyim ?
    Soru 2 : Malünen emekli olduğum sürece doğal olarak sigorta ödenmiyor. Sürekli kontrol tarihleri verip örneğin 10 sonra yeterli görülmeyip emeklilik giderse ve ben hala bu durumumda olup çalısamazsam ne yapabilirim. Ayrıca vergi indirimi varmıs bunu alabilirmiyim ? (ötv)
    Soru 3 : Sürekli iş göremez raporu alınırsa, malünen emeklilik için kontrol tarihleri veriliyor devam edecek mi ? İkisi de farklı isliyorsa malünen emeklilik olmasa bile sürekli is göremez maası devam eder mi
    Açıkçası izlemem gereken en uygun yol hangisidir..

Tesekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sürekli iş göremezlik gelri ile malulen emekliliğinizin hiç bir ilgisi yok. Sürekli iş görmezlik geliri sadece iş kazalarında uygulanır. Sizinle bir bağı yok.

SGK her istediğinde kontrol muayenesi isteyebiliyor maalesef. Uymaktan başka yol yok. Maluliyetinize neden olan durum düzelmediği sürece, korkmanıza gerek yok.

% 90 ve üzeri rapor olmadığı sürece araç alımında vergi indiriminden yararlanamazsınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Necronamber Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    27.03-2013
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgilendirme için çok tesekkür ederim....

Saygılarımla