Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkanb Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bacak damarlarım % 100 tıkalı..kalp damarlarındada 2 tanesinde % 100 tıkanıklık var ayrıca şeker hastasıyım..siyami ersek ve koşuyolu kalp hastanesinde ameliyat masasından kaldırdılar.hemde 2 kere.karar veremiyorlar riskli ameliyat yada şu an damar hastasısın sonra kalp hastası olma riskin var diyorlar.. vs..vs.... yapılan tetkiklerde 100 metreden fazla yürüyemez.. çalışamaz diyorlar...bende bunun üzerine Haydarpaşa numune hastanesinden sağlık raporu için müracat ettim ve aldım özür oranım % 66 yazıyor. sonrasında özürlü kartı ve iett ücretsiz ulaşım kartı aldım sonrasında çevremdekiler, baktığım forumlarda ve kanuna göre % 60 üzeri oranım olduğu için emekli olabilirim diye SGK ya gittim 3000 küsür iş günü çalışmam var vs. herşey tutuyor aldığım rapor ile müracat ettim .. SGK yetkilileri emekli olmak öyle kolay değil vs..dediler emeklilik için haydarpaşa numune hastanesinden aldığım raporun geçerli olmayacağını bizim sizi sevk etmemiz gerekir dediler..bende ne yapılacaksa yapalım dedim ve bana hangi hastaneye sevk edelim dediler bende haydarpaşa numune hastanesi dedim tekrar gönderdiler prosedür böyle imiş yani elimdeki o hastaneden alınan rapor varken.. neyse tekrar sevkimi alıp yaklaşık 2 ay uğraştıktan sonra sgk ve hastane aralarıda yazışmalarından sonra red kararı çıktı..Bende şimdi sgk ya gittim ve orada bir itiraz hakkımın olduğunu söylediler şimdi onuda yaptım ama dediklerine göre onuda kabul etmezlermiş.. Şimdi ne yapmalıyım ??? yardımcı olurmusunuz...şimdiden teşekkürler..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    89

Malulen emeklilik söz konusu olduğunda elinizdeki raporu kabul etmezler, kurum sevki şarttır. Bunda bir yanlışlık yok. sgk malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ni temel alıyor. Eğer reddedilirse ve/fakat sakatllık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, şu karar doğrltusunda malulen emekliliğinizin redddine karşı dava açabilirsiniz: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

Üye
    serkanb Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurum sevki alıp tekrar hastane raporu aldım iki hastalıktan %66 sürekli özür raporu verdiler 50 metreden fazla yürüyemez diye not bile düştü doktor sgk malulen emeklilik isteğimi yine reddetti görevli itiraz dilekçesi yaz dedi Ankaraya yazdım verdim büyük ihtimal yine red gelecek.... Dava süreci nasıl oluyor acaba avukat tutmak gerekiyormu avukat ücreti ortalama ne olur acaba yüksek olursa onu da karşılayamayacağımı düşünüyorum çünkü elim kolum bağlandı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    89

Yaşadığınız yerdeki baroya gidin ve dava açmak için avukat yardımı talep edin. 30 gün içinde red kararına karşı dava açmalısınız...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu başlıkta bir üyemiz de aynı durumda. Güncel deneyimlerinizi paylaşırsanız hem biribirinize faydanız dokunur hem de başkaları öğrenmiş olur: http://www.engelliler.biz/forum/emek...air-fikir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...