Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mtgrsl Avatarı

Son Giriş
    30.01-2013
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Sitenize az önce üye oldum... Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim... Benim de merak ettiğim bir konu var...

1981 SSK girişliyim.... 47 yaşındayım...
    Bypass ve ortopedi yüzünden yüzde 57 engelli raporu aldım ve engelli kimliğime de kavuştum....
    Prim günüm yanlış hatırlamıyorsam 2981 gün civarı....
    Astteğmen olarak askerlik görevimi yerine getirdim, öğrencilik dahil 1 yıl süre aldım orduda... Ama henüz bu süreyi SSK süresine ekletmedim...

Şu anda çalışmıyorum... ( 4 yılı aşkın bir süredir, bypass yüzünden iş görüşmelerim olumsuz sonuçlandı, raporumu da birkaç ay önce aldım )

Emeklilik için başvurabilir miyim..? Yanlış bilmiyorsam, emekliliği 5 yıl geri çekmek mümkünmüş bu durumda.... Ve kalan kısmı da borçlanma yolu ile ödeyip, emekli olabilirmişim... Bu bilgi doğru mudur...? Eğer doğru ise izlemem gereken yol ve hazırlamam gereken belgeler nelerdir, bilgilendirebilirseniz çok sevinirim...

Selamlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlk olarak iş için iş-kur a kaydınızı yaptırın.İşe yerleştikten sonra iş yerinizden çalıştığınıza dair belge ve raporunuzuda alarak ''mükellef hizmetler birimine'' vergi indirimi için müracaat edin. Bu hakkı kazanır kazanmaz ve prim sürenizi 3600 güne tamamladığınız vakit kurumdan emekli olabilirsiniz. Kuruma müracaat ederek askerlik sürenizi aktarın
    Başka toplu ödeme seçenegi maalesef yok.