Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedat keleş Avatarı

Son Giriş
    01.02-2013
    Saat
    02:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkdaşlar ben 1970 dogumluyum 1988 de SGK başlacı 6524 iş günüm var halen çalışmaktayım 40 yaşında böbregimin olmadını ögrendim bana  arkadaşın biri yaşı beklemeden emekli olabilecemi söyledi. bende sgk mın yattıgı memleketin mal müdürlüne  vergi indiriminden faydalanabilirmiyim diye müracatımı yaptım maliye beni devlet hastanesine saglık kurulunu gönderdi heyete girdim bunda tek böbrek ve astım çıktı ögrendime göre d vermişler ben şimdi nasıl olacak neye göre emekli olurum engellimi yoksa malüllüktenmi  emekli olurum birde askerlimide yaptım emekli olsamda çalışmaya devam edebilirmiyim ortalama ne kdar maaş alırım şimdiye kdar SGK PİPRİM ödeme 139.517.17 banada bir cevap verirseniz memnun olurum teşekkürler  şimdiden

verdiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar birde vergi indiriminden emekli olursam tekrar çalışabilirmiyim

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergı ındırımınden emeklı olanlar sgdp odeyerek calısabılırler ısyerı acabılırler sıkıntı yok sadece ve sadece malulen emeklı olanlar calısamazlar calısırlarsa %50 faızıyle maasları gerı alınıp aylıklar kesılır senın hastalıklarında sıkıntı yok zaten prımınlerınız tamam oldugu ıcın %40 oran yeterlı sızın ıcın endusuk 950 den asagıya alacagınıza sanmam bıran once vergı ınrımını alın emeklı olun onunuzde 5 ay kadar surenız var sgk ıle bırlıkde allah hayırlı aylık yemegı nasıp etsın sımdıden sedat bey

Üye
    sinansk Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

officer;
    İlker bey.öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.Diğer arkadaşlarada teşekkür ederim.
    Benim rahatsızlığım psikolojik ve ben kalan günleri normal sıradan çalışan ssk olarak yada eğer çalışabilirsem engelli kadrosunda günlerimi tamamlamak istiyorum.(Son 6 ayda iki işten çıkarıldım ve sürekli evdeyim.Yani çalışmaya çalışıyorum) Sorularınızı memnuniyetle cevaplarım.
    1-ilk işe girdiğimde rahatsızlığım yoktu.ilk olarak 2002 yılında rahatsızlandım.
    2- 1978 doğumluyum
    3- ilk işe 1997 yılında girdim
    4- askerliği hiç yapmadım ve 2004 yılında muaf oldum
    (Not: Yüzde yetmiş rapor 1100 gün ssk var)

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

-ister engelli kadrosunda ister sağlam kadroda primlerinizi tamamlaya bilirsiniz tamamen size kalmış bir olay..
    -10 yıl şartını tamamlamışsınız yapmanız gereken 1100 olan prim sayınızı 1800 güne tamamlamak olacak...
    -Askerlik görevi yapmamış iseniz askerlik borçlanmasında yapamazsınız..
    Sizin ilk önceliginiz prim sayınızı 1800 güne tamamlamak olacak 1800 gün prim şartını tamamlar tamamlamaz SGK ya malulen emekli olma talebinde bulunacaksınız ve rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edileceksiniz 60% ve üzeri rapor alır iseniz malulen emekli olacaksınız.
    NOT: Şuan elinizdeki raporu ise malulen emeklilikte kullanamazsınız.Malulen emeklilikte kurum sevki şartır.

Üye
    sinansk Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım.Vergi indirimi müracatı için ne önerirsiniz?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklikte vergi indirim hakkı aranmaz vergi indirim hakkına müracaat etmenize gerek yok siz biran önce primlerinizi tamamlamaya bakın...

Üye
    sinansk Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgi ve ilgi için teşekkür ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12