Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sulo oz Avatarı

Gerçek Adı
    suleyman
    Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malulen emekligim kabul edildi gün sayım yetmiyor günüm dolmak üzere ama heyete tekrar sokarlarmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Eğer maluliyetiniz sgk kayıtlarına geçmişse, yani, sigorta müdürlüğü eliyle sevk edildiğiniz hastaneden alınan rapor sgk sağlık kurulu tarafından onandıysa, malulen emeklilik zamanı geldiğinde sizden yeniden rapor istenmez (raporun "sürekli" ibareli olduğunu varsayıyorum)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sulo oz Avatarı

Gerçek Adı
    suleyman
    Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emekllik için maaş baglanacaktı 15 gün geçti evrak takipde şu ibaraler var anlamı nedir?:

1 31.01.2013 uşak sgim emeklilik servisi-2 elden sevk edilmek üzere işlendi
    2 31.01.2013 uşak sgim emeklilik servisi-2 zimmetten çıkarıldı
    3 06.02.2013 uşak sgim emeklilik servisi-2 elden sevk edilmek üzere işlendi
    4 13.02.2013 uşak sgim emeklilik servisi-2 zimmetten çıkarıldı
    adı: Süleyman
    soyadı: ***
    evrak no:1
    Evrak tarihi : 31.01.2013
    ek sayısı: 0
    gizli : Hayır
    geliş şekli: Taahhütsüz
    posta geliş numarası :1

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu bilgilerden bir şey anlaşılmıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sulo oz Avatarı

Gerçek Adı
    suleyman
    Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam 4b bagkurdan emeklilik için başvurdum raporu aldım ama gün yetmadigi için maaşa baglamadılar askerligi borçlandım ama yıl doldurmuyo diye yazı geldi ne yapmalıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık var ise süre aranmaz, 1800 gün primle malulen emeklilk onanır. Aksi halde 10 yıllık sigortalılık süresi şarttır.

Eğer durumunuz Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık derecesinde ise ve/fakat SGK bunu kabul etmemiş ise, sağlık yüksek kurlu tarafından incelenmesi talebiyle sred kararına itiraz edebilirsiniz.

Üye
    sulo oz Avatarı

Gerçek Adı
    suleyman
    Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 24 05 2002 askere gittim 28 03 2003 geldim 28 04 2004 bagkura tarım kayıt oldum 2009 düştüm malulen emekliligi hak kazandım ama gün yetmedi diye kabul etmediler ama askerligiyatırdım 4b de askerlik borçlanması 10 tamamlamaz dediler itiraz dilekçesi yazdım varmı böyle bir kanun ne yapmalıyım?itiraz ettim bekliyom

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir işyerinde çalışan statüsünde 10 gün sigortalı olun ve sonra 4a kapsamında malulen emeklilik için başvurun. Başvurunuz esnasında askerlik borçlanması yapın. Sanırım o zaman borçlandığınız süre kadar geriye çekilecektir sigorta başlangıç tarihiniz. O halde 10 yıl tamamsa, 4a statüsünde malulen emekliliğiniz onanacaktır.