Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    skysema Avatarı

Gerçek Adı
    sema aksoy
    Son Giriş
    21.02-2013
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba...ben işe giriş tarihim olan 1993 ten beri 19 yıl ve 5070 iş gün boyunca tip 1 diyabet hastasıyım...yüzde 40 rapor aldım...bu güne dek hastalığımın hiç bir avantajından faydalanmadım...2022 gelir vergisi indirimi falan...şu an emekliliği çoktan hakettiğimi öğrendim...hastalığın ve yüzde 40 iş görmez raporunun avantajlarını bilmiyorum..ben şu an malulen mi yoksa engelli statüsüylemi emekli olurum ve maaşım ne olur primler asgari ücret üzerinden yattı teşekkürler.........

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle % 40 raporunuzu 16 Aralık 2010'dan sonra almışsanız bu raporunuzla defterdarlığa başvurup ayrıca şu başlıktaki belgelerle: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html vergi indirimi almak istediğinizi söyleyin. Ama vergi indirimi almak için çalışıyor olmanız yada 10 ilâ 15 gün çalışıyor gösterilmeniz şart başvuru yapabilmeniz için.

Sigorta giriş tarihiniz 1993'te Doğum tarihi +18 şeklinde hesapladığınızda doldurmuş iseniz yani önceki bir tarih ise sigorta giriş tarihinizden ve -staj değil- tam primden yatırılmış olduğunu varsayarak şu tabloya göre:

2008 oncesi - %40 raporum, 5070 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?

3. derece vergi indirimini kazandıktan sonra erken emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.