Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    echram Avatarı

Gerçek Adı
    Ekrem KARAMAN
    Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar abimler ablamlar herkese merhaba

Komşum ;
    11-01-1953 doğumlu % 68 oranında raporu bulunmakta ve kendisinin :

430 gün SSK
    4 yıl 8 ay 17 gün bağkurdan primi bulunmakta

Halen Bağkurlu olarak gözükmekte (Trabzonda bir adet çay cüzdanı onun üzerinden işlem görüyor )
    Bir zaman da engelli maaşı almış ama bir sebeple kesmişler heralde malülen emeklilik için başvurduğunda
    üzerinde bulunan bağkuru görmüşler diye düşünmekteyim.Bu işlemler için Trabzonla görüşmem gerekiyormu yoksa
    Gebzede yaşıyorum burdaki sgkdan halledebilirmiyiz çünkü komşumun yürüyecek hali yok.,

Adım adım ne yapmam gerekiyor tecrübeli abilerimizden bilgi bekliyorum bu konuda yardım edenler bir adet
    hayır duasını hanesine emin olun yazdıracaklardır...

Şimdiden teşekkür ederim
    Saygılarımla
    EKREM KARAMAN

Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HAYIRLI GÜNLER..
    Yazını yeni okudum,ben de Rizeliyim,hemşehriyiz anlayacağın. Bende engelliyim 55 doğumluyum,2 yıl önce malülen emekli olmak için ssk ya muracaat ettim, reddettiler. Engelli kişi llk işe başladığında malüliyet derecesinde sakat ise malülen emekli olamıyor. Ancak 3600 gün sayısı ve 15 yıllık sene ile erken emekli olabiliyor.
    Sizin bahsettiğinize göre ssk ve bağkur toplam 1800 gün sayısı vardır.ANCAK; sakatlık durumu sigortadan sonra meydana geldi ise malülen emekli olabilir.İlk işe başladığında,%59 dan fazla idi ise sakatlığı ilerlese dahi emekli olamaz.Tek böbrek hastası emekli olabiliyor.
    Ben bu durumu aynen yaşadım,ssk daki memurlar kesin bilgiyi vermiyorlar,boşuna hastanelerde dolaşıp işkence çektiriyorlar. Dediğim gibi sakatlık sigortalı olduktan meydana geldi ise ,sonradan oldu ise %60 şin üstünde rapor alırsanız malülen emekli olabilirsınız.
    Kesin bilgi almadan boşuna zahmet çekmeyin. Bu sitede çok bilgili arkadaşlar var umarım seni aydınlatırlar. Biraz daha detaylı bilgi vermeniz gerekir. Selamlar...

Üye
    echram Avatarı

Gerçek Adı
    Ekrem KARAMAN
    Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dotanu53;

Yok bu amcanın sigortalılık girişi 1979 zaten 40-50 yaşlarında süper top oynadığını söyleyenler var ancak şimdilerde kimi kimsesi yok düz yürüyemiyor bildiğin sallanarak yürüyor ve bi geliri yok şimdi tam olarak ne yapmam gerektiğini bilsem hemen bu işi çözsem o da rahatlasa ben de rahatlasam..

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

üzerinde çay bahçesi ve cüzdanı var ise tarım sigortasından gün alabilirsiniz geçmişe dönük para yatırarak... bunun içinde gerekli olan şart çay döneminde yanı mayıs-hazıran-temmuz-ağustos- eylül aylarında ssk lı olmaması gerekmektedir... bunu ssk müdürlüklerinden öğrene bilirsinizz...

Üye
    echram Avatarı

Gerçek Adı
    Ekrem KARAMAN
    Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten bağkurlu olduğu tarihten itibaren sigortalı olmamış ama henüz bir cevap alamadık

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ben de ssk lı çalışanım , babamın vefatından sonra 2002 de çay cüzdanını kendi üstüme aldığım dönemde 380 gün kadar boşluk var onu aldım... ama malesef ssk personeli yeterli bilgi ve donanıma sahıp olmadığından bayağı uğraşmıştım...

Üye
    echram Avatarı

Gerçek Adı
    Ekrem KARAMAN
    Son Giriş
    18.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu abimizin günü toplamda tutmuyor mu 1800 günü geçiyor ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumda ise, en son sigortalı olduğu işyerinin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne gidip malulen emeklilik başvurusu yapabilir. Kurum hastaneye sevk eder. Oradan verilecek rapor eğer sgk sağlık kurulunca onanırsa, malulen emekli olabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Başlığın Etiketleri