Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih güzeltepe Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    23.08-2015
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 yıl önce kronik böbrek yetmezliği teşisi kondu yüzde 30 çalışıyor ve kalpde sarun var ssk 2200 günüm var malülen emekli olabilirmiyim nasıl başvurabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz madurum çalışamıyorum çalışınca yoruluyorum verim alamıyorum

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık rapoorunuz % kaç yada sağlık raporu aldınızmı

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indiriminiz yoksa emekli olamazsınız..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ancak diyalize girmeyi gerektirecek durumda olursanız, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fatih güzeltepe Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    23.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb hocam sizede benim bir sorum olacak 2005 ssk başlangıcım var 2400 prim günüm var ama kronik böbrek yetmezliği teşisi konuldu 2 yıldır tedavi oluyorum malolen amekli olabilirmiyim
    2 sorumda kronik hastalar ne gibi haktan yararlanabilir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Malulen emeklilik için yukarıda da yazdığım gibi diyalize girecek düzeyde böbrek hastalığınız olmalı. Eğer bu düzeyde değil, ama sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri rapor alacak düzeyde ise, o zaman: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fatih güzeltepe Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    23.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb herkese açık sorum ben kronik böbrek hastasıyım yüzde 34 çalışıyor ikisinin toplamı benzeri olupta malülen emekli olan varmı birde hangi haklardan yaarlanılıyor cevaplarınızı bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ancak diyalize girmenizi gerektirecek düzeyde böbrek rahatsızlığınız varsa 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz. Aksi halde mümkün değil.

Üye
    fatih güzeltepe Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    23.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar herkese hayırlı şifalar bende kronik böbrek yetmezliği var ama diyalize girmiyorum ama malulen emekli olabilirmiyim ve yüzde kaç rapor verirler çok acele cevap bekliyorum çünkü muracaat edeceyim

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar erken engelli emekliliğinden faydalanmak istemeniz halinde size verilecek oranlar:

Diyaliz tedavisi gerektirmeyen Kronik Böbrek Yetmezliği
    a) Kreatinin Klerensi 50-65 ml/dakika %20
    b) Kreatinin Klerensi 40-49 ml/dakika %40
    c) Kreatinin Klerensi 25-39 ml/dakika %60
    Diyaliz tedavisi gerektiren Kronik Böbrek Yetmezliği %90
    Renal Transplant %70

malulen emekli olup olamayacağınızı bilmiyorumm..bence erken engelli emekli olmayı deneyiniz..daha avantajlıdır..

ilde yaşıyorsanız vergi dairesi mükellef hizmetleri grup başkanlığına, ilçedeyseniz mal müdürlüğüne gidiyorsunuz "engelliler için vergi muafiyetinden faydalanmak" istediğiniz belirtiyorsunuz ,daha önce raporum yok diyip sizi devlet hastanesine bir yazıyla sevketmelerini istiyorsunuz.yalnız vergi dairesine giderken yanınıza çalıştığınız işyerinden "çalıştığınıza dair belge" götürüyorsunuz.
    daha sonrasını ise lütfen şu linkten okuyunuz..
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...i-olurlar.html

Üye
    gençkan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    05.04-2014
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba ben de kronik böbrek yetmezliği hastasıyım. 1,5 senedirde ilaç tedavisi görüyorum ilaçlar tedaviye yanıt vermedi doktorlar karar verdi koluma fistül açtırmamı söyledi. ben de fistül açtırdım.

sgk girişim:01,03,1999
    kuruma müracaat ettim 2 ay oldu ss k709 gün, bağkur 3811 gün hala devam ediyorum.
    elime geçen gün bir yazı ulaştı sgk dan yazı şu şekilde:

"ilgide kayıtlı sağlık raporuun incelenmesi sonucunda ********nolu bağkur ve ******T.C numaralı sigortalısı ****gençkan ın dosyası merkez müdürlüğünüzde olduğundan dolayı ilgideki sağlık kurulu raporu ve ekleri yazımız ekinde gönderilmiştir "

bu yazı ne anlama geliyor sayın oturan boğa arkadaşım cevaplarınızı bekliyorum .daha diyalize girmiyorum ama fistül epikriz ve hastaneden aldığım epikrizimi kuruma göndermiştim 1 veya 2 hafta içinde gireceğim herkese sağlıklı günler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Gökhan, maluliyet cetveli'ndeki ibarelere göre kendi değerlendirmeni yapmalısın sanırım:

1. Böbrek fonksiyon bozukluğu:
    A. Kronik hemodiyaliz veya periton diyalizi

veya

B. Böbrek transplantasyonu

veya

C. En az 3 ay boyunca serum kreatinin düzeyinin sürekli 4 mg/dl (en az 3 kez 3 farklı zamanda) veya üzerinde olması veya kreatinin klirensinin 30 ml/dk veya altında bir değere düşmesi ile beraber aşağıdakilerden en az ikisi;
    1. Patolojik kırıklar
    2. Kalıcı motor ve duyusal nöropati (EMG ile tespit edilen)
    3. Kalıcı aşırı sıvı yüklenmesi sendromu beraberinde:
    a. Diastolik kan basıncının 110 mmHg veya üzerinde olduğu diastolik hipertansiyon olması ( ambulatuar kan basıncı monitörizasyonu ile tespit edilen)
    veya
    b. Tedaviye rağmen devam eden inatçı vasküler konjesyon bulguları (telegrafi, ekokardiografi ve klinik bulgular ile desteklenen)
    4. Takip eden 6 aylık süreçte en az 30 günlük ara ile değerlendirme sonrası hesaplanan ve vücut kitle indeksinin 18.0’in altında olması ile tanımlanan kilo kaybının olduğu inatçı anoreksi.

2. Nefrotik sendrom; anazarka tarzı ödem ile birlikte tedaviye rağmen en az 3 ay süren ve;
    1. Serum albümin düzeyinin 3.0 gram/desilitre (100 ml) veya altında ve 24 saatlik proteinüri miktarının 3.5 gram veya üzerinde olması
    veya
    1. 24 saatlik proteinüri miktarının 10.0 gram ve üzerinde olması

Üye
    gençkan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    05.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bülent bey .sfonksiyon bozukluğu patoloji tanısı :IGA (+++) nerropatisi nefrotik sendrum,protein kaçağı, hemodiyaliz henüz daha diyalize başlanılmadı birkaç güne kadar belli olcak kontrolüm var .u tıp fakültesinden takip ediliyor.2012 yılında kreatn değerim 3,00 idi ani yükselmeyle keratinin 6,5 e yükseldi .

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökan sen saten diyalize girmeye adaysın o kadar yükseldiyse 11 bulursun gecen hafta benim arkadaşım degeri 4.5 gecen gün gittik 9 olmuş katater takıldı rapor cıkardı 90 verdiler bende böbrek nakilliyim büyük ihtimal seni diyalize alırlar ozamanda rapor cıkarcaklar % 90 rapor alcaksın ozaman rahatca emekli olursun

Üye
    gençkan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    05.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sonsuz sevdam ,ben diyaliz fistül epikrizimi sağlık raporuna ek göndermiştim bunun sonucunda emekli olabilirmiyim onu merak ediyorum. cevabın için tşkürler.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon