Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nurettin arac Avatarı

Gerçek Adı
    nurettin arac
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    04:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm ben 1967 doğumlu ve 1985 de ilk ssk ya girişim var şu anda 4000 gün civarında ödenmiş pirimim var yaklaşık 7 yıl önce iş dönüşü trafik kazası gecirdim adli tıpın mahkemeye verdiği raporlarda 63.5 iş göremezlil raporu vermiş ssk ya başvurduğumda beni muhane etdiklerinde emekli olabilmem için gerekli raporu vermemişler devlet hastanesinin vermiş olduğu raporsa 51 ve şu anda 3 ayda bir 700 lirayla gecinmeye calışıyorum ssk danda faylalanımıyom emekli olabilmem için ne yapmam lazım tşklr

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Nurettin bey,
    Siz hemen emekli olabilirsiniz yapmanız gereken vergi indirim hakkı almak ve erken emekli olmak peki nasıl bir yol izleyeceksiniz..
    İlk olarak bir iş yerinden ssk lı olarak çalışmaya başlayın (Bir tanıdığın yanından 15 gün 30 gün size kalmış) ssk lı işe girişiniz yapıldığı zaman iş yerinden iş yerimizde çalışmaktadır diye belge alın o belge ile birlikte il de iseniz Maliye ''mükellef hizmetler birimine'' ilçe de iseniz Mal müdürlüğüne vergi indirim hakkı için müracaat ta bulunun Elinizdeki 51% oranındaki rapor tarihi ne dir bilemiyorum yeni ve güncel tarihli bir rapor ise (16 aralık 2010 tarihinden sonra alınmış ise) büyük ihtimal kabul edilir. Maliye elinizdeki raporu kabul etmez ise sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk eder ve yeni rapor almanızı talep eder.
    Maliye evraklarınızı toplar ve Ankara'ya gönderir yapılan incelemeler sonucunda vergi indirim hakkı kazanır iseniz 30-45 gün içerisinde çalıştığınız iş yerine yazılı olarak bildirilir. Bu hakkı kazanır iseniz hemen ssk ya müracaat ederek engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak erken emekli olursunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...