Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben malülen emeklilik için başvuru yaptım.Bursa osmangazi sosyalgüvenlik merkezi beni uludağ üniversitesi tıp fakültesine sevk edildim. Not olarak
    5510
    sayılı kanunun 65 inci maddesine göre,sürekli iş görememezlik veya malüllük durumlarının tespiti düzenlenecek olan sağlık kurulu raporunda oran belirtilmemesini ve malüliyeti uygundur gibi ifadelerin kullanılmayarak karar hazinesine malüliyeti kurumunca belirlenecektir, ifadesi yazılacaktır.GSS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALÜLİYET SAĞLIK KURULU RAPORLARINDA 2009/134 SAYILI GENELGEYE GÖRE RAPORLARIN düzenlenmesi gerekmektedir diye sevk yaptılar.. pskiyatri majör deprasyon tanısı tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen yazıldı,oran cetveline göre %40 mış.

2:kardiyoloji anjiu ya göre %50 damarda tıkanıklık var fakat nabız düşürülemiyor efor,eko,ekg ve holtere soktular tanı kardiyak otonomnöropati konuldu. oran cetveline göre %50 veriliyormuş.

3:nefroloji tanı protein kaçağı diyabetik nefropat %19 veriliyormuş.

4:Ürolojicerrahi tedaviyle kür sağlanabilen erektil disfonksiyon tanısı konudu %10 veriliyormuş.

5:nöroloji günlük aktiveteyi orta derecede etkiliyen ağrı%10

6:gastrolojide gastrit,

7:nöroşirurji belde 3 fıtık biri dejenere olmuş,boyunda 3 fıtık biri dejenere olmuş.

8:endokrin fakat tip şeker hastası sigortdan öncede 1 sene öncesi %30,

9:göğüs hastalığı astım tedavisi görüyrum az etkilenmiş diye geçiyor ama fakilte böyle yazmadı ama astımtedavisi görüyor ve çok tıkanıyorum %20

10: O
    rtopedi de bi sorun çıkmadı.

11:göz damarlarda tansiyon ve şekere bağlı retinopati var

12:dermatoloji diyabete bağlı yaralar var. 06/12/2012 de sigortaya fakülteden evraklar gitti. Bugün aradım reddedilmiş ve söyledikleri tek hastalıkta %60 oran almamm gerekiyormuş tüm hastalıklarda malüliyette oran olmazmış yüksek sağlık kuruluna itiraz etmem gerekiyormuş orda ne kadarda sonuçlanır ret gelirse ne yapmam lazım gerçekten tümhastalıklarda oran alamıyormuyum,oran istemememeleri doğru uygulamamı yoksa reddetmekiçn bir uygulamamı,emekli olabilirmiyim hastalıkları yazdım yüksek sağlık kurulundanda et gelirse ne yaparımmahkemeye nereye verebilirimne zamanda sonuçlanır mahkemeler bilginize sunuyorum,yardımcı olmanızxı bekliyorum. ve bende başbakanlığa şikayet ettim ve bana sgk bursa il müdürlüğünde (Yönetmenlik gereği emekli olabilmeniz için belirli oranda raporunuz bulunmaktadır.Şikayetinizi yazılı olarak il müdürlüğümüze iletmeniz gerekmektesdir. ---------------------------------------------------------- Performans Yönetimi ve Koordinasyon Servisi Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü) böyle yazı geldi hala masa başındaki bayan bana malülen emekli olamazsın dedi.

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi almamıdınmı sürekli arkadaşım sen aldıysan maliyeden geçtiyse olursun

Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok almadım direkmalüliyete başvurdum,başbakanlığa şikayet ettim araştırıldı olabiliyormuşum amamasa başındaki bayan halaısrar ediyor.

bende başbakanlığa şikayet ettim ve bana sgk bursa il müdürlüğünde (Yönetmenlik gereği emekli olabilmeniz için belirli oranda raporunuz bulunmaktadır.Şikayetinizi yazılı olarak il müdürlüğümüze iletmeniz gerekmektesdir. ---------------------------------------------------------- Performans Yönetimi ve Koordinasyon Servisi Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü) böyle yazı geldi hala masa başındaki bayan bana malülen emekli olamazsın dedi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İlk gisortalı olduğunuz tarih?
    Doğum tarihiniz?
    Emekli olacağınız statü (ssk, bağkur, emekli sandaığı)?
    Prim gün sayınız?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21 ağustos 2001 -
    23 05 1972
    ssk
    2864 prim gün sayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İki seçeneğiniz var:

1- Red kararına karşı şu temelde dava açmak: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

2- % 80 ve üzeri raporla defterdalıktan 1. derece sakatlık indirimi elde etmek ve toplam primi 3600'e tamamlayarak (21 ağustos 2001 +) 15 yıl sigortalılık süresi ile erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanmak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mahkeme ne kadar sürebilir,kazanma şansım varmı,şuan itiraz ettim yüksek sağlıkkurulunda dosyalarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İnanın bilemiyorum. Sözde artık davalar 1 yılda sonuçlandırılacak deniyor ama....

Örnek karara baktığımda, kazanma olasılığınızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

Üye
    hopesteal41 Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim mahkemem hala sonuçlanmadı 2 sene oldu

Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim,şimdikikanunda malülen emeklilik tek hastalıktan %60 istiyormuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Kanun sadece % 60 şartını aramasına rağmen SGK "hayır, maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmalı" diye kendince sınırlama getiriyor. Yani SGK yasayı tanımıyor... Buna karşı dava açmaktan başka seçenek de yok

Üye
    cenay16 Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK İLHAN
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk il müdürlüğü yüksek sağlık kuruluna itirazımın cevabını yolladı ret.Ben vergi indirimiiçin hastahaneye gittim.heyete girdim.dahiliye tip 1 şeker hastalığı için %40 ht için %20;kardiyoloji%10;göğüs bölümü astımiçin %20;göz %7;psikiyatri %40;nöroloji ;15 toplam % 152 yapıyor ama nasıl hesaplanıyor bilmiyorum %83 veripmaliyeye yolladılar yanlış hesap var gibi.sizce bu hesap doğrumu.cevap yazarsanız sevinirim.Maliyede düşürürmü bu oranı.

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşallah maliye %83 olarak onaylar. Kanunlar bazen işleri zorlaştırmak için var sanki.