Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    feyz Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben belediyeye 1999 tarihinde.işçi olarak girdim kulaklarımda işitme sorunu çıktı 2003 yılında yüzde 48 raporla vergi indiriminden faydalanmaya başladım devletin belediyede çalışan işçilere kadro yolu açtı yaklaşık 6 senedir kadrolu işçiyim kulaklarımdaki işitme kaybı çok ilerdi.o yüzden malülen emekli olmak için müracatta bulunmak istedim.

1: zaten vergi indiriminden faydalanıyorum yeniden bir daha vergi indirimi almak için müracat etmemi istiyorlar malülen emekli olabilmek için yeniden vergi indirimi almamız şartmı.

2: ilk işe giriş tarihim 01.09.1994 prim 4100 yeni raporum var yüzde 60 ağır özürlü raporum var emekli olmama yeterlimi .

3: malülen emekli olduğumuzda memurlar gibi emekli ikramiyemiz olurmu.

4: MALÜLEN EMEKLİ OLURSAM maaşım ne kadar olur çokmu düşük olur ne kadar alırım.primlerim asgeri ücret olarak yattı

yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım malülen emekli olmana gerek yok sigorta girişine göre emekliligi haketmişsin hemen gidip emekli dilekcesi verebilirsin zaten 3. dereceden vergi indirimin mevcut daha ne raporu çıkartacaksın
    2008 oncesi - Vergi indirimi hakkım var. Malulen emekli olacağım yeniden vergi indirimi istiyorlar?tabloyu incelersen anlarsın 17 yıl 3900 güne tabisin bu udrumda primde tamam olduguna göre önünde herhangi bir engel yok

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Syn feyz sizin engeliniz malum teknoloji ilerledi düzelme şansı ameliyat vb. durumlar mevcut olduğu için rapor istenmiştir benim görüşümü sorarsan istenmesi doğru. ve belirtmek isterim baltazar formülü denen bir olay var belkide %30 dahi rapor alamayacaksınız. yapacağınız tek şey var rapor çıkarmak ve yine benim görüşüm emekliliğinizi unutun çalışmaya devam.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Yukarıda biri ''emekliliği unutun'' demiş,sebebi de söyleseydiniz bari !
    Feyz Kardeşim;
    eğer dediğiniz gibi vergi indirim hakkınız varsa,ne zaman almış olursanız olun şu an geçerlidir ve şartlarınız da oluşmuş durumda olduğundan hiçbir rapora falan gerek kalmaksızın vergi indirimi ile erken emekli olabilirsiniz.
    Ha şurası var;
    eğer vergi indirimi için vergi dairesine şahsen başvurmadı iseniz ve vergi indirimini çalıştığınız kurum kafadan uyguluyor ise (yapanlar var) o zaman durum değişir.Vergi dairesine şahsen muracatla,vergi dairesi üstyazısıyla alınmış vergi indirimi haricinde uygulanan vergi indirimleri yok hükmündedir,yasal değildir.

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

syn ufukalp syn olarak başladım lakin o şekilde devam etmeyeceğim zeka problemin yoksa yazdığımı okursan nedenide var içinde lakin anlamadıysan tekrarlayım senin için maksat gönlün hoş olsun
    Malum baltazar formülü geldi birçok kurum ve kuruluş bu nedenle yeni raporlar istedi. İzmir galiba bu uygulamanın dışında o yüzden bilginiz yok
    ikinci cevabıma ve nedenine gelirsek arkadaşın kulaklarında sorun var baltazar formülüne göre %40 alamaz emsallari var ha inşallah alır.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Barın,
    Kişinin vergi indirim hakkı var ve bu hak kazanılmış bir haktır. Tekrar rapor istenmesi söz konusu bile olamaz ama arkadaş vergi indirim hakkı almasaydı (Vergi indirim hakkı almış ve kazanılmış bir hak var ortada)
    Senin dediğine göre kişi rapor almış gitmiş ÖTV den faydalanmış araba almış diyelim yeni rapor yönetmeliği çıktı git yeni bir rapor al bakalım hak ediyon mu etmiyon mu? Etmiyor ise arabayı altından mı alacan...
    Lütfen biraz dikkat
    feyz kardeş kazanılmış bir vergi indirim hakkın var sakın ama sakın tekrar rapor alma. Sgk ya git vergi indirim hakkım var engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak erken emekli olmak istiyorum demen yeterli...

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar malülen emekliliğin şartları başka o yüzden kontrol muayenesi isteyebilirler tabloda belirtilen süreler normal engelli emekliliği için geçerli süreler

Üye
    namzet Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2003 yılından %48 raporu varmış vergi indiriminden yararlanıyormuş, yeni %60 rapor aldım diyor onun için istemiş olmasınlar yeni vergi indirimini

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

relax;
    yukarıda İlker arkadaş gayet açıklayıcı anlatmış durumu,ekleyecek başka birşey yok.
    Sadece seviyeyi korumanızı tavsiye ediyorum.
    Serdaruz;
    evet malulen emekliliğin şartları farklı,ancak arkadaşıun zaten vergi indirimi varmış ve erken emeklilik için şartları oluşmuş durumda olduğundan biz malulen emekliliği tavsiye etmiyor,vergi indirimi ile erken emekliliğe yönlendiriyoruz.

Üye
    feyz Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emeklikik ayrı vergi indirimi ile erken emeklilik ayrımı oluyor hangisi daha iyi

Üye
    ozkanerel Avatarı

Gerçek Adı
    Zülfikar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

vergi indirimi ile erken emeklilik daha iyi malulen olursan maaşın maalesef düşük oluyor diye biliyorum

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, farkında mısınız yaptığınız eksik yanlış bilgilerle bu başlığı okuyan bir çok kişinin kafasını karıştırıyorsunuz.Bu forumu okuyan herkes aynı bilinçte,eğitim düzeyinde ve kapasitede olmayabilir.bu sebeple önemli konularda mevzuata hakim değilseniz kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyin.Zira buradaki insanların hayati meseleleriyle ilgili yorum yapıyorsunuz.

Başlığı açan arkadaşım, moderatör İlker Bey çok net anlatmış konuyu.Vergi indirimi hakkı süresiz raporla başkaca bir şart olmadan onaylandıysa bu hak kazanılmıştır ve geri dönüşü olmaz.Yani bu artık senin kazanılmış hakkındır.

Belirttiğin sgk başlangıç ve prim günü sayın ile erken yaşlılık emekliliği için işini bırakıp emekliliğini talep edebilirsin.

Vergi indirimine bağlı olarak erken emeklilik esasen normal emeklilikle aynı sayılır.Kanunen bu indirime sahip olanlara gerekli süre ve prim koşullarını yerine getirmeleri halinde yaşı beklemeden emeklilik hakkı tanınmıştır.Ayrıca bu yolla emekli olanlar SGDP primi ödenerek çalışma hayatına devam etme hakkına sahiptirler.

Malulen emeklilik ise çalışma gücü kayıp oranı 2/3 olma ve 10 yıl 1800 gün prim ödeme koşuluna tabii bir emeklilik şeklidir.Maaş anlamında önemli bir farklılık olmadığını biliyorum.Ancak malulen emeklilik halinde çalışmaya devam edilirse emekli maaşı kesilmektedir.

Bu bilgilerin ışığında erken emeklilik hakkı varken kullanmak daha mantıklıdır demek mümkündür.

Üye
    feyz Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

total işitme kaybı var her dr.yüzde 52 rapor veriyor

ozaman benimki vergi indirimi ile erken emeklilikmi oluyor yoksa malülen emeklilikmi oluyor ben vergi indiriminden 11 yıldır faydalanıyorum halende faydalanıyorum

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

feyz;

eğer vergi indiriminiz maliye bakanlığınca sürekli olarak onaylandıysa yeniden rapor almanıza gerek yok.emeklilik dilekçenizi verin ve emekli olun..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    malülen degil vergi indirimiyle emekli olursunuz 52 raporile malülen emeklilikte 60 ve üzeri olmalı oda iştmeden zor bazı arkadaşlar kafalarına göre yazmakta malülen az öbürü yüksek diye alakası yok baglanma oranı yatırılan pirim yüksektenmi asgaridenmi ona bakar yoksa ikisindede maaş fazla degişmez sadece bakıma muhtaclıkta varsa malülen emekli olan kişi %10 daha yüksek baglanır

Sayfa 1 / 2 12 SonSon