Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alenot Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler..Ben şizofren teşhisiyle 2008 yılında malülen emekli edildim.% 80 özürlü raporum ve özürlü kimlik kartım var.Raporumda tedavi ile çalışma olanağı vermeyen yazıyor.Özel sektörde özürlü kadrosunda çalışabilir miyim?Rapora göre tekrar devlet memuru olamıyorum ama özel sektörde çalışabilir miyim?Bilgisi olan var mı?Saygılarımla..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Özel sektörde de çalışamazsınız, sigortalı olduğunuz andan itibaren kesilir maaşınız. Maaşınızın kesilmesi şartıyla çalışabilirsiniz..

http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html

Üye
    alenot Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlışınız var sanırım.Ben SGK'YA ÖZELLİKLE SORDUM,ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞABİLİRSİN MAAŞIN DA KESİLMEZ DEDİLER.Özürlü kadrosunda çalışamıyorum sanırım.Normal kadroda çalışabilirim.

Linkini verdiğiniz listede de 4clilerin aylığı kesilmez yazıyor..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Siz malulen emekli olduğunuz için çalışmaya başladığınız an emekli maaşınız kesilir. Okuduğunuz bilgi ise vergi indirim hakkı kazanarak veya normal bireyler gibi emekli olanlar içindir.

Üye
    alenot Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben emekli sandığından malülen emekliyim.Çalışamazsın maaşın kesiler dediler,özellikle sordum. Sgk bölge müdürlüğüne gittim ve sordum.Özel sektörde sigortalı çalışabilirsin maaşın kesilmez dediler.İşveren SGDP ödeyecek.Ayrıca ALO 170 sgk hattına da sordum aynı cevabı aldım.Yanlış bilgilendirme var ortada..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimiyle engellilere tanınan erken emeklikten yararlandıysanız kesilmez malülense emekli maaşı kesile bilir işe başlamadan iyi araştırın ortada bir algılama sorunu olmuş olabilir sonuçta emeklilikte tehlikeye girer

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    5434 sayılı kanuna göre Adi Vazife Malulü statüsünde emekli olanların 4a (ssk) statüsünde çalışmaları halinde:

"Kanunun yürürlük tarihinden itibaren bir ay içinde yazılı talepleri doğrultusunda;
    1- Kısa ve uzun vadeli sigorta kolları veya
    2- Sosyal güvenlik destek primi
    uygulanır.
    Bunlardan uzun vadeli sigorta primi ödeyenlerin belirtilen süre içinde yazılı talepte bulunmamaları halinde ayrıca iş kazası meslek hastalığı hükümleri uygulanır, sosyal güvenlik destek primi kesilmez. Aylıkları kesilmez. "
    Kaynak: http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...