Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yemre Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar ben ozurlu olarak işe başladım vergi indirimi için rapor aldım benim hastalıgım miyapati kas sinir hastalıkları benim normalde 40 raporum var ama yeni raporda 39 vermişler gozlerimdede sorun var şimdi birazda ordan ladım tamamladım şimdi bir sorun olurmu yuzde 40 kı gecti cevap yazarsanız sevinirim mailim yemre_24@hotmail.com cevap veriseniz sevinirim yeni gortnderdim evraklarımı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Memurluğa girişlerinde %40 ve üzerinde işgücü kaybı olduğunu belgeleyenler, 15 yıl hizmet süresi ile emekliliği garantilemiş olurlar. Kamu çalışanları (ssk'lıların aksine) emeklilik için vergi indirim belgesi almak zorunda değiller. Usulüne uygun raporla memur olmaları (ya da memuriyetten önce %40 ve üzerinde işgücü kayıplarının olduğunu raporla belgelemeleri) yeterli.

5434 sayılı Kanunun 39'uncu maddesinin j bendi:
    "Göreve girişlerinde, Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak alınmış ve raporda sakatlık oranı en az % 40 olanlardan fiili hizmeti 15 yıl olanların istekleri üzerine" [emekli edilirler]
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Girişte sakat statüsünde girdiysen, 15 yılda emekli olabileceksin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

15 yılda emekli olduğunuzda, 20 yılda olmuş gibi hesaplanacak maaşlarınız. İkramiye ise çalıştığınız yılla ilgili, dolayısıyla nispeten düşük olacak..

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla güzel haber bende 2003 ün 8. ayın 15 inde başladım ve raporla özürlü kadrosundan işe başlamıştım. ve 20 yıl diye üzülüyordum ama bu haber sevindirdi şu an 24 yaşındayım ve 6 yıl oldu başlayalı hemen hemen 9 yıl kaldı o zaman hayırlısıyla

Üye
    mdkr Avatarı

Gerçek Adı
    vav
    Son Giriş
    18.10-2014
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam benim içinde geçerli mi bu bende 2004 yılında özürlü kadrosunda girdim ama vergi indirimi alamadım bende 15 yılda emekli olabilecekmiyim lütfen cevap verin

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

mdkr;
    Evet ne vergi indirimi ne yeni rapor almayacaksınız, 15 yılı doldurduğunuzda emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.

Üye
    mdkr Avatarı

Gerçek Adı
    vav
    Son Giriş
    18.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın editör cevabınız için çok teşekkür ederim.
    özür dileyerek bir sorum daha olacak yinede vergi indirimi için başvursam ama raporu maliye düşürürse sıkıntı olur mu

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki 14 yıl yine kamuda işçi olarak çalıştık diyelim son 1-2 yıl da memuriyete geçtik vergi indirimi de yok, o zaman memuriyette yine 15 yıl daha mı beklenir yoksa ssk primleride sayılarak 15 yıla tamamlanıp memuriyetten emekli olunurmu vergi indirimi gerekmeksizin.

Üye
    DARK-81 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    15 yılda emekli olduğunuzda, 20 yılda olmuş gibi hesaplanacak maaşlarınız. İkramiye ise çalıştığınız yılla ilgili, dolayısıyla nispeten düşük olacak..

Merhaba iyi günler ben 16 şubatda solunum yetmezligi dolayısıyla %45 engelli raporu aldım benim içinde geçerli mi bu bende 01.05.2004 yılında sgk başlangıcım var. Yanlız ben 18 .04.2012 tarihinde özürlü kadrosunda işe girdim ama vergi indirimi kasım 2012 ' de aldım daha öncesinden babamın vasıyasıyla bagkurluydum bende 15 yılda emekli olabilecekmiyim ? vergi indirimi benim icin ne gibi yaraları olucak lütfen cevap verin
    şimdiden sonsuz teşekkürler ...!

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakat kadrosunda girince Memurda 15 yılda emekli ama kamuda sakat işçi olarak girince vergi indirimi gerekiyor ne ala bir durum ! ayrımcılğın danişkası bu heralde.

Üye
    DARK-81 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kamuda degil özel sektörde calışıyorum

Üye
    elnino1 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;
    hocam dediğiniz gibi olursa çok güzel ama ben vergi indirimi için maliyeye başvurdum işe girdiğim raporu verdim kabul etmediler hakem hastaneye gidip yeni rapor almamı istediler ne yapmam lazım (% 58 oranlı raporum var ve memurum)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

mdkr;
    İşinize hiç bir zararı olmaz. Sakat statüsünde işe girmiş olmanız o statüde emekliliğinizi de garanti altına aldı (bu sadece 1 ekim 2008'den önce sakat statüsünde memur olanlar için geçerli).

mtunc52 ve DARK-81;
    1 ekim 2008'den sonra memur olanlar emeklilik için 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre emekli olabilirler. Ve emekliliklerinde daha önce elde ettikleri sakatlk indirimi vb. hakların bir önemi olmaz. Emeklilik zamanları geldiğinde kurum sevki ile hastaneden alacakları rapordaki oran, emekliliklerinde temel alınır.

elnino1;
    1 Ekim 2008'den önce sakat statüsünde memur olmuşsanız, emeklilik için 5400 gün hizmet süresine tabisiniz. Vergi indirimi ile ya da raporla hiç bir işiniz olmaz (5510'Un geçici 4. maddesi)

Üye
    mdkr Avatarı

Gerçek Adı
    vav
    Son Giriş
    18.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın
    bülent bey cevabınız için teşekkür ederim
    bende vergi indirimi için tekrar başvuracağım o halde özrü oranlarında tabloya baktığım zaman anladığım kadarı ile ben yine yüzde kırktan fazla özürlü görünüyorum. başvuracağım hayırlısı bakalım

Sayfa 1 / 2 12 SonSon