Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gecekusu5 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey 2012 haziran ayında meb'e sürekli işçi olarak atandım kaç yıl sonra emekli olurum acaba?

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar raporun oranına göre erken veya geç emekli olabiliyoruz araştırdığım kadarıyla %40 oranında 15 yıl değil 6 yıldır yanlış değilsem

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

1 ekim 2008'den sonra memur olanların emekliliği:

bagkur - Özürlü memurum. Vergi indirimi alıyorum. Yeni rapor düşük olursa..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

başkanım işçi olanlarınki nasıl olur,ben 2007 de giriş yaptırdım çalışıyorum ssk lı şuan..1090 günüm var..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

sonbahar.44;
    2008 oncesi - Özürlü memurum. Vergi indirimi alıyorum. Yeni rapor düşük olursa..?

01.10.2008 gününden önce işe girdiğiniz ve ssk (4a) statüsünde emeklilik olacağınız için vergi indirimi almanız şart..

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kıymet kardeşim allah razı olsun zahmet oldu ama yukarda yazı tam anlamadım ben 2007 ssk girişim ama siz 2008 gününden önce işe girmediginiz yazmışınız tam anlayamadım bacım..2008 den önce girdim işe...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Harf hatası yapmış Kısmet. Düzelttim. 1 ekim 2008'den önce sigortalı olup ssk (4a) statüsünde emekli olacaklar defterdarlıktan sakatlık indirimi elde etmek zorunda.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elnino1 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

ben 2010 tarihinde memur olarak göreve başladım daha önceden herhangi bir sigortam yok sizin beyanınıza göre tekrar vergi indirimi raporu almam gerekiyor sanırım ?

Üye
    ail özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    toloy toloy
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani oturan boğa ben 2010 yılında engelli statüsünde kamuda göreve başladım şimdi 15 yıl sonra tekrar hastaneden yeni bir rapor mu almam gerekiyor.bir ikincisi vergi indiriminin emekli olunduğu zaman faydasının olduğunu defterdarlıktan hem tazminat da hemde maaş da fark edeceğini söylediler doğrumu neye göre acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Evet, 1 ekim 2008 sonrasında ilk kez memur (ya da sigortalı) olanlar emeklilik zamanları geldiğinde sevkle yeni rapor almak zorundalar. Emekliliğe temel olacak rapor o olacak.

Vergi indiriminin maaş ile bir ilgisi yok.

Üye
    ail özdemir Avatarı

Gerçek Adı
    toloy toloy
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki 16 sene dolduğu zaman ben istersem mi beni sevk edecek yoksa kurum kendi mecbur gönderiyormu gittik diyelim rapor oranını 100%40 dan az verdiler işime bir zararı olacakmı ve o şekilde emekli olamayacaksam neye göre ne zaman emekli olacağım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik sadece sizin talebinizle gerçekleşir. Kurum kendi kafasına göre emeklilk süreci başlatamaz.

Emeklilik zamanı yeterli oranda rapor alamazsanız, sakat staatüsünde çalışmaya devam edebilir, ama erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanamazsınız.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12