Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1.8.96 da işe girdim, 5688 gün prim ödeme gün sayım var. %40 engelli raporum ve vergi indirimi onayım var.

Acaba yukarıdaki tabloya göre 1.8.13 yılında emekli olabilir miyim? Emeklilik müracatı için çalıştığım firma mı yoksa ben mi müracaatta bulunacağım?

Prosedürler hakkında da tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Herkese engelsiz ve mutlu bir yaşantı dileklerimle.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

2008 oncesi - 96 SSK giriş ve 3. derece vergi indirimiyle ne zaman emekli olurum?

Doğum tarihiniz 1.8.1978 ve öncesi ise evet 1.8.2013'ten sonra emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.

İşyerinden emeklilik talebiyle ayrılacaksınız (yani sigortalılığın sonlanacak). Sonra en son çalıştığınız işyerinin bağlı olduğı İl/ilce sosyal sigorta kurumuna gidip, emeklilik için yazılı olarak başvuracaksınız. Başvuru için gerekli olan dilekçe dahil tüm evraklar orada matbu/hazır. Tek yapmanız gereken onları doldurmak.
    Ayrıca resmi onaylı nüfus cüzdanı örneği ve 2 de resim gerek. Bir de işvereni tarafından üç nüsha doldurulacak sigortalı hesap fişi eklenmeli..

Üye
    aliyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın KKelebekK,
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Doğum tarihim Haziran 1972.
    Çalıştığım iş yerinde genelde ayrılmadan emeklilik müracaatında bulunuyorlar ve yüksek ihtimalle de çalışmaya bütün hakları sıfırlanarak isterlerse emekliliğe hak kazanan çalışanların çalışmalarına devam etmelerine müsaade ediyorlar. İnşallah bana da devam etme şansı tanırlar. 16 yıldır aynı işte çalışıyorum şükürler olsun.
    İnşallah devletimizde adam gibi bir maaş bağlar....

Selam ve saygılarımla...