Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mstfdincer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Dinçer
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OturanBoğa;
    Sayın yayın yönetmenim gün fazlası bana ekstra bir artı oluştururmu?

03.11.1997 giriş ;
    Bazıları derki maaşı etkiler

1997 + 18 hesabına göre= 03.11.2015 emekli maaşı etkilermi?

şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Her şeyden önce ne kadar erken emekli olunabilirse o kadar erken olmak lazım. En büyük avantaj bu.

Sigortalı olarak çalışmayı sürdürmek emekli maaşında düşüşe neden oluyor gibi: http://www.engelliler.biz/forum/emek...usecek-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mstfdincer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Dinçer
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zorlu ve uzun maraton sonlandı....:

.% 46 rapor,
    15.10.1996 girişe göre
    15.10.2013 emeklilik

SGK Ankara İl müdürlüğüne emeklilik için matbu formu verdim.Sonucu 1 ayda geldi eksik olan günlerim eklenip çıkarılmış ve bana 15.10.2013 tarihine kadar EMEKLİ OLAMAZ ibareli yazı gönderilmiş.

Yani 15.10.1996 giriş + 17 yıl = 15.10.2013 dediler.

Bilgi amaçlı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

96 giriş nasıl oluyor? Siz 03.11.1997 demiştiniz ve ona istinaden 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün prime tabisiniz demiştik...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mstfdincer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Dinçer
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet doğru bende öyle biliyodum yani e-devletde öyle çıkıyodu.Dilekçe verdim SGK İhtiyarlığa 1 ay sonra sistem değişti sanırım eskiye dönük tarama yapıp kayıda olmayanları eklemişler

Sizin bilgi verdiğiniz konu doğru sonsuz teşekkürler

Üye
    mstfdincer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Dinçer
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10.12.2012 Yılında devlet hastanesinden kronik %46 sürekli ibareli rapor aldım 04.01.2013 Tarihinde gelirler idaresi ankara vergi dairesi onayladı ve 3.dereceden vergi indirimi almaktayım.
    SGK başvurdum bana 15.10.2013 emekli olur ibareli yazı verdi. ( girişim 15.10.1996 4881 gün askerliği saydırtmadım başka yerden günüm yok)

Benim merak ettiğim konu emekliliğim geldiği zaman benden tekrar rapor isterler mi?
    Daha önceden yaşayan varsa lütfen

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Her an herşeyin yaşanabileceği bir ülkede yaşıyoruz... Olmaz mı olur.. İnşallah olmaz.. Sürekli ve onaylı raporun hayırlı olsun.. Benim de hastaneden aldığım raporlar sürekli ve ömür boyu ancak ankara her seferinde yetkisi olmamasına rağmen 1 yıl sonra kontrol diyor. bu yıl kontrole geç gittiğimi iddia ettiler ve maaşımı kestiler. 5 ay maaş alamadım. Kiii kontrol tarihinden 2 gün önce gitmiştim SGK ya.. Konu hakkında yüksek yargı kararı ve genelge olmasına rağmen SGK bildiğini okumaya devam ediyor.. MAHKEMEY VER HAKKINI AL diyor.. Ciddi ciddi düşünmeye başladım mahkemeye vermeyi .. işin uzmanı bir hukukçu ile görüşmem lazım.. Devlet kendi verdiği yetkiyi kullanan hastaneye itibar etmiyor ve yargı tarafından tanınmayan bir kurula devam diyor.. Hiçbir Allah'ın kulu da çıkıp bu işe DUR demiyor..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sürekli ibareli sakatlık indirimi olduğunda çok çok büyük oranda emeklilikte sgk kontrol muayenesi istemez. Ama sakatlık indirimine temel olan konu psikolojik durumla ilgiliyse, SGK emekli edip 1-2 yıl sonraya kontrol muayenesi isteyebiliyor. Şans...

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kontrol muayenesi nasil oluyor peki tekrar rapor mu çıkarılı yor yoksa tek psikiyatr iyemi gidilip kontrol olunuyor

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrardan yeni rapor alınıyor 7-8 branşta oran belirliyor ...

Üye
    mstfdincer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Dinçer
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın yayın yönetmenim selamlar;

Emeklilik için 15.10.2013
    doğum tarihiniz 1973
    ilk sigortalı olduğunuz tarih 15.10.1996
    TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih primim 5216
    Kaçıncı dereceden sakatlık indiriminiz var % 46 raporum defterdarlık onaylı süresiz

01.07.2013 tarihi itibariyle işten çıkarılacağım 15.10.2013 tarihine kadar işsiz olmam emeklilik için sorun teşkil eder mi? İşsiz iken emeklilik için başvurabilirmiyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hiç bir sorun olmaz Mustafa. Eğer şartlar uygunca işsizlik ödeneği alırsın o arada ve emeklilik süreni beklersin. Süre dolduğunda da (30.10.2013) emeklilik için başvurursun

Not: İşsizlik Ödeneği

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12