Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HASAN BASRİ73 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    07.12-2012
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar özel bir şirkette çalışıyorum %40 rapor aldım işe başlangıcım 04.10.1995 toplam pirim 6090 ben emekli olmak istiyorum yanlız vergi indirimim süreli (1 yıl ) benim izlemem gereken yol nedir emekli olmaya kesin kararlıyım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum vergi indirimi yazım buğün işyerine geldi ilk önce iştenmi ayrılacağım dilekçemi vereceğim maliyeyemi gideceğim hiç bir fikrim yok ltf yardımcı olun yanlış bir şey yapmak istemiyorum sıralama nasıl olmalı

şimdiden tşk

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Bağlı bulunduğunuz ssk gidin en başta...
    Oradan sızı yönlendıreceklerdir...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bir yıl sonra kontrol muayeneniz var o zaman 40% ve üzeri rapor alamaz iseniz emekliliğiniz iptal olur anılan oranın üzerinde alır iseniz emekliliğiniz devam eder.
    İlk olarak ssk ya emekli olabilirmiyim diye müracaat edeceksiniz kurum size kıdem tazminatını alır emekli olabilir yazısı verecek o yazı ile iş yerinize gelip emeklilik için çıkış işlemlerini yapacaksınız iş yeriniz size bir kaç evrak verecek o evraklar ile birlikte tekrar ssk ya emekli olmak için müracaat edeceksiniz. Şimdiden emekliliğiniz hayırlı olsun...

Üye
    HASAN BASRİ73 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    07.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki ssk müdürlüğü benim vergi indirimden haberi yok emeklilik için muracaat ettiğimde doğal olarak olmaz diyecek yaşı tamamlamadığım için nasıl vergi indirimimden haberi olacak resmi bir yazı falan götürmem gerekiyormu tşk

Sgk müracaat ederken emekilik için vergi indirimi belgemide götürecekmiyim tşk

Üye
    cengiz g Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    07.06-2014
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    develi_kayseri_istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siz erken emeklilikten yararlana biliyorsunuz 3. derecede özürlülük oranınız var gün sayısını fazlası ile tamamlamışınız sene olarakta 17 yıl gerekiyor onuda tamamlamışınız sgk gidiyorsunuz benim vergi indirimimde var erken emekli olmak istiyorum diye dilekçe veriyorsunuz dikkat edin erken emeklilik yazdıgına

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Vergi indirim belgesini vermeden zaten sizin emeklilik talebiniz değerlendirmeye alınmaz ki !! Emekli olur yazısı alır iken o belgeyi ekleyeceksiniz dilekçenizde velev ki eklemediniz memurda sizin vergi indirimi ile emekli olacağınızı düşünmüyor.Size o zaman şu yazıyı verirler Gün ve prim şartlarını tamamlamadığınız için emekli olamazsınız...

Üye
    HASAN BASRİ73 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    07.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki arkadaşım bu vergi indirim belgesini orjinalınımı veya fotokopisini iş yerindenmi alacağım vergi dairesindenmi birde bu aşamada işten ayrılacağımmı emeklilik onaylandıktan sonramı ayrılacağım tşk

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aslını alacaksın ama ssk ya emekli olabilir yazısı alır iken fotokopisini ekleyeceksin kurum sana tazminatını alır emekli olur yazısı verecek o yazı ile iş yerine geleceksiniz ve emeklilik için çıkış alacaksınız. Çıkış aldıktan sonra tekrar ssk ya bu kez emekli olmak için müracaat edeceksiniz.

Not: Vergi dairesi ile işiniz yok unutun orayı....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirim yazınız mı 1 yıl süreli olan, yoksa vergi indirimine temel sayılan raporunuz mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Vergi Muafiyet raporunla birlikte SGK gitmen gerekiyor. Orda ne zaman emekli olacağını söylerler...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastalığınız nedir, raporunuz kontrol muayenesi gerektirir diyorsa vede rapor oranınız sınırda diyelim müracat ettiniz emekli oldunuz bir sene maaş aldınız kontrol muayenesinde rapor düşük cıktı, emekliliğiniz iptal olur ve aldığınız parayı geri isterler vede şu anki işinizden olursunuz.Erken emeklilik rahatsızlığı sürekli olanlar için bulunmaz nimettir.