Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    görkemgönül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,bana 2011 yılında meme kanseri tanısı konuldu ameliyat kemoterapi radyoterapi aldım mart 2012 de bitti fakat sol akciğerimde radyoterapiye bağlı radyasyon pnomonisi başladı tedavi edildim rahimde sorun vardı ameliyat edildi şu an böbrekte iki taş ve kalsifikasyonum var böbrekte de kist boşaltma işlemi yapılmıştı metastaz yok vucudumda fakat raporlu iken iş akdim fesh edildi sgk bana malülen başvuru yapmamı söyledi ankara numune hastanesine yönlendirildim onkoloji genel cerrahi gögüs hastalıkları kadın doğum üroloji psikiyatr değişik yüzde oranları ile %61 malül kararı verildi dosyam sgk sağlık kurulunda red edildi gerekçe %60 kaybınız yoktur başka bir açıklama yok üst kurula itiraz ettim farklı sonuç çıkacağını düşünmüyorum mahkemeye gitme kararındayım şimdi sorum şu kendi gönderdikleri devlet hastanesi %61 veriyor deniyor ki bana kurul isteği gibi % leri indirebilir neden o halde hastaneye gönderiliyoruz kendi kararları var ise .bu durumda emsal mahkeme kararlarına ihtiyacım var ve hangi mahkemeya başvuru yapmalıyım sonuç nasıl olur sizce

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Klasik SGK kararlarından biri daha!

Söylediğiniz gibi, eğer yüksek sağlık kurulu da reddi onayşarsa, o red kararına karşı dava açmalısınız. Şuradaki karar işinizi görecektir diye düşünüyorum: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Ayrıca avukatınız da emsal davalar bulacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    görkemgönül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey, merhaba çok teşekkür ediyorum cevabınız için bir soru daha sormak istiyorum

bana kanser tanısı 2011 de konuldu bu esnada bir mağazada magaza müdürü olarak çalışmakta idim işe başlayalı 6 ay olmuştu ve rahatsızlığım ortaya çıktı raporlu iken iş akdimin fesh edildiğini öğrendim çalışma bakanlığına şikayette bulundum bir sonuç elde edemedim görevlendirilen müfettiş hüsran yarattı bende.
    hangi avukatla görüştü isem bir sene dolmadığı için kötü niyet davası açamayacağımı söyledi ama hala kafamda soru işareti olarak kaldı
    bir sohbet esnasında bugün açabileceğim konusu geçti ne dersiniz açabilir miyim
    çünkü raporlu iken işime son verilmesi sigortasız kalmama provizyondan düşmeme neden oldu herhangi bir yere sigorta girişi yaptıramayacağım geriye dönük bütün haklarımı kaybedeceğim söylendi yaşatılan eziyetin haddi hesabı yok ne yapabilirim

bu konuda iş verenlerime birşey yapmalıyım yanlarına kalmamalı ya bu konuda da yardımcı olursanız çok mutlu olurum

tşk. ediyorum sağlıkla kalın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İnanın bir fikrim yok. Makum, raporluyken iş akdine son verilebiliyor; şu şartla ki, ihbar süresi + 6 hafta zaman geçmiş olsun. Bu süre geçtiğinde işveren haklı fesih hakkını kazanmış oluyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    görkemgönül Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent Bey çok tşk.ediyorum iyi bakın kendinize