Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Degerli kardeşler yüksek tansiyon ve beyin kanamasından dolayı sol tarafım felç malullük için müracat ettim izmir bozyaka hastanesine gittim lakayık bir şekilde yüzeysel bakıldı sonra kabul olmadı tabii şaşırmadım düşünsenize pisikyatri doktoru yanına zorla gidebildim,ve adam içerde sigara içiyor ben anlatmaya çalışıyom o dinlemiyor,neyse sgk ya itiraz ettim ve raporumun açıklamasını istedim veremeyiz dediler bayagı bir diretince tamam dilekçe ver fotokopi verelim dedi müdür şimdi rapor ve başka bir hakem hastane bekliyorum,

benim sorunlarım
    sol kulakta duyma kaybı
    sol göz yarısı sag göz 4/1 görme alanı kaybı hep karanlık ortalık
    vücudumun tamamen sol yarısı felç duyu kaybı var tuttugumu bastıgım yeri tabi yapabilirsem bilmiyorum yardımla yürümeye çalışıyorum sıcagı terlemeyi felan algılamıyom, birinin beni tuttugunu bana dokundugunu bilmiyorum
    arabaya kesin binemiyorum 5 dkk sonra bayılır gibi oluyorum
    psikolojik sorunlarım çok

bunlara bakmadan red geldi
    sizce ne olur bunda degerli arkadaşlar bana bir fikir verirseniz memnun olurum

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilik talibiniz itiraz etmişsiniz ve şimdi süreci bekliyorsunuz bekleyin sonuca göre hareket ederiz. Malulen emekli olamaz iseniz ilk ssk lı oluş tarihinde 18 yaşını doldurmuş olmak kaydı ile şu tablodan faydalanarak vergi indirim hakkı kazanarak erken emekli olabilirsiniz.

2008 oncesi - Sol tarafım felç. Malulen emeklilik cevabı red geldi. Ne yapmalıyım?

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim tarih ve sigortayla bir sorunum yok,sadece hastaneyle alakalı bir lakayıtlık bakmama gibi problem vardı,itirazımı zorla alıp bana uygulanan raporu vermek istemediler,sonradan dilekçeyle veririz dediler,10 yıl sigortalılık ve 1800 gün üzerinden malulen istedim 6 7 kalem sorunum var sadece tansiyona 10 puan veriliyo,hastanede doktorlar bakmayacaksa neden heyet raporu istiyorlar,heyete giriyorum bir kapıdan girip ötekinden çıkıyorum,pisikyatr karşımda sigara içip beni dinlemiyor,bu gidişle galiba mahkemeye veririm,sorun ciddiyetsizlik,sizlerde olmasanız paylaşamayacagız,allah razı olsun hepinizden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

sgk malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ni temel alıyor. Eğer reddedilirse ve/fakat sakatllık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, şu karar doğrltusunda malulen emekliliğinizin redddine karşı dava açabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar iyi günler saglık raporuna itiraz edip yeni hakem hastane istedim,yattıgım hastane verilirmi,veya evime yakın bir hastaneyi ben tercih edebilirmiyim teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Genelde tercih hakkı tanımazlar, ama bence sigorta müdürlğüğüne gidip evrağı elden alırken talepte bulunabilirsiniz. Şans...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizlerin paylaşmış oldugunuz bilgilere dayanarak,galiba eve yakın hastanelere veriliyormuş,ilk hastane izmir bozyaka oldu,ve itiraz ettim raporuna,yakın olarak kalan izmir tepecik orayı ısrarla istemeyecegim mimli oldugunu beyan edecegim,ve alsancak devlet, yeşilyurt araştırmada yatmıştım orası var,teşekkürler her şey için sizlerin var olmanız insana moral ve güç veriyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

"Benim durumum özel, bu konuda uzman doktorlar xxx hastanesinde, onun için oraya sevk edilmem gerek. aksi halde başka bir hastaneye sevk etseniz de orası 'burada uzman yok' deyip sevkinizi geri gönderir. Aylarca boş yere uğraşmak ve zaman kaybetmek zorunda kalırım" deyin...

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent bey verdiginiz bilgileri uygulayacagım nasip bakalım inşallah teşekkürler bilgi aktarırım

bukadar yetmezmiş gibi şimdi birde psikyatri tedavisi alıyorum ve tanıda baskın olmayan bipolar,ankisiyete ve agır depresyon karışık çıktı,yani majör depresyon,bu özelde gördügüm tedaviyi malul raporu alırken nasıl kullanabilirim teşekkürler

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim kayınpederime de red cevabı gelmişti.kendisi de beyin kanaması geçirdi ve sağ tarafı tamamen felç olmuştu.önce bir hastaneye sevk ettiler sonra ikinci hastaneye.biz kesin emekli olur diye heyette fazla doktora göstermemiştik ama şimdi anlıyorum ki her doktora girmek lazım.bir doktor % 5 bile oran verse çok önemi var.toplamına bakıyorlar ve ona göre total oran veriyorlar.raporda ağır özürlü olmasına rağmen malülen emeklilik red edilmişti.yüksek sağlık kuruluna itiraz ettik ve olumlu cevap geldi.inşallah sizede olumlu cevap gelir.bu süreç bayağı bir süre sürüyor.yaklaşık 3 ay bekledik sonuç için..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

rapora psikolojik duruma dair değerlendirme girerse, 1-2 yıl süre kısıtlaması koyarlar. Tavsiyem, eğer orana ihtiyacınız yoksa, psikolojik değerlendirmeleri asla rapora yansıtmayın.

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent bey,tekrar itiraz olumlu gelip muayeneye gidersem psikyatra söylemem gerekir degilmi,rahatsızlıgımı yazssın diye,birde şimdi kulak burun bogazdan geldim özelden,izmir bozyakanın saglam verdigi sol kulaktan,hemipleji 3lü testten üçte bir kayıp çıktı ve ilerleyebilir dedi,şimdi ben nasıl güveneyim bunlara

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

rapora psikolojik duruma dair değerlendirme girsin istiyorsanız, evet, söylemeniz gerek doktora

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler bülent bey,inanın güvenim kalmadı bunlara KBB DE anlattım direkt farklı test istedi,rapor için gidiyorum salla baş yapıyorlar hükümetler vatandaşlarından korkuyor,ben nasıl hakkımla güvenip rapor isteyim anlamadım