Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın adminlerin üyeler bana yardımcı olun askerde travma gecirdim beynimin solunda bilinc altında tahribat var şuan hastanede pisikatrist yatıyorum 7 sene oldu askerde işkence zulum gördüm travma dolayı calışamıyorum bilinc altım sık sık ateş cıkıyor calışamıyorum malulen emekli olabilirmiyim tşkler 04 09 1985

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Askerlikten önce,18 yaşınızdan sonra sigorta girişiniz varsa sigorta müdürlüğüne gidip oradan verilecek matbu bir dilekçe ile malulen emekliliğe başvurduğunuzda onlar hastaneye sevk ederler... maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeyde olduğunuz ve % 60 ve üzeri oranında iş gücü kaybınızın olduğu tespit edilirse + en az 1800 gün prim + en az 10 yıllık sigortalılık süresi varsa (Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık varsa 10 yıl şartı aranmaz) olabilirsiniz.

Eğer maluliyet cetveli'ne göre sgk tarafından malul sayılmıyor ve/fakat sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri işgücü kaybı varsa, bu durumda mahkeme süreci ile maluliyet tespiti yaptırmak mümkün:Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kelebek ben askerden geldim geleli SSK GİRİŞİM YOK CALIŞAMADIM KASABADA KALDIGIM İCİN KÖYDE YAŞADIM SSK YOK

Perşembe günü pisikatrist doktoru heyete koycanı söyledi beni travma ve benzeri hastalıktan dolayı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Sağlık raporu alın(http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html)
    bu oran %40'ın üzerinde olursa http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html başlığındaki belgelerle kaymakamlıktan 2022 maaşı için başvuru yapabilirsiniz. Hiçbir geliriniz yoksa anne-babanızın gelirinden size düşecek yardım miktarı 115 TL'yi geçmediği tespit edilirse bağlanır.

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama anne babanın geliri yok zati babam besanede calışıyor 500 milyon alıyor o 500 milyonlanda 4 kişi geciniyor

SİGORTASI YOK SADECE annemin girişi var ne kadar bilmiyorum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Malulen emekli olamazsınız, siz 2022 için başvuru yapın sağlık raporu aldığınızda. Kurum gelir tespitini yapar, söylediğiniz gibiysede bağlanır.. Rapor oranınız % 40 - % 69 arasında olursa yaklaşık 730 tl, %70 ve % 100 arasında olursa yaklaşık 1095 TL alırsınız 3 ayda bir..

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oh şükür valla icim rahatladı allah razı olsun sizden doktorumla bu durumu konuşacam bu foruma acıldıgı icin cok tşklerimi sunarım kalbindeki duanız makbul olsun cok tşkler

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın admınım doktor bugun şizofreni tanı koydu F20 maaş baglanırmı 2022 den emekli olmak icin ocak ayına kadar bekle dedi galiba doktorum birikinti para geliyor ilk başlarda yada doktorda gecirdigim gün sayısıncamı para alıcam inş

bire kafamı karıştıran annemin ssk girişi var ama şuan cok uzun zaman gecti babamda calışıyor ama ssk girşi yok soun cıkarmı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

% 40 ve üzeri raporunuz varsa bağlanır, rahatsızlığınızın ne olduğunun önemi yok. 2022 den emekli olunması söz konusu değildir, yalnızca çalışmadığınız sürece alırsınız bu maaşı muhtaçlıktan çıkmadıkça. Doktoruzun Ocak ayına kadar bekle demesinin sebebi neymiş sorun öğrenin.. 2022 için toplu para doktorda geçirdiğiniz gün sayısınca değil, başvuru yaptığınızda dosyalarınız onaylandıktan sonra birikmeye başlar. Başvuru formunun kurum kayıtlarına geçmesi gerekir.
    sigorta girişinin olması ve babanızın çalışıyor olması sorun çıkarmaz. zaten kurum gerekli incelemeleri yapar gelir tespitine dair..

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorun ocak ayına kadar bekle demesini sordum kelebek adminmim galiba başvuru ben ilk hastaneye yatınca yani annem maaş bagayabilirmiyiz dedi tamam baglarız dedi bugun taburcu oldum doktor bey dedim maaş icin ne zaman baglanır dedim orası bilmiyorum dedi perşembe yani yarın heyete girilcekmiş benim heyete girmeme gerek kalmadıgını söyledi heyetten aldıgım raporlar ben hemen başvursam başvurunca günden kurumun kayıtlarına göre toplu para gecicek galiba inşaALLAH raporları alınca hemen başlasam olur degilmi doktor 2022 maaş icin ocak ayını bekle dedigi galiba maaş icin oyalıyor olabilirmi adminim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Neden söylemiş olabileceği konusunda hiçbir fikrim yok ama düşündüğünüz gibi değildir, tedavinizle ilgiliydi belki.. Siz taburcuda olmuşsunuz, raporunuzu alınca % 40 ve üzeri olursa http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html başlığındaki belgelerlede kaymakamlıktan başvurunuzu yapın..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Ercan hastaneye yattıgında annene ne maaşı baglanacagını soyledi doktor? Annen ona hangi maaşı sordu? Sen hangi hastanede yatıyorsun?

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilac tedavisi filan demişti bana bugun dedi ayın kacı dedi 28 oldugunu söylemedim sonra kendisi baktı 28 ayın dendi ilac tedavisi filan demişti ilac tedavisine demiştir doktorda ayakta detavi olcamı söyledi ilac bitince tekrar kontrola gelin dedi inşaALLAH ALIRIM RAPORU SAYGILAR COK TŞKLER

ABLAM BEN ısparta devlet hastanesinde yattım bugun taburcu oldum annem benim icin maaş baglayalım dedi doktora calışamıyordedi teşisi koydu şizofren cıktı bende annem doktora söyledi benim icin

normal maaş icin dedi tamam dedi maaş baglayalım dedi abla

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Bahsettiğiniz alacağınız rapor ilaç raporu mu? Sağlık raporu mu?
    İlaç raporuysa, o raporla 2022 aylığı için başvuramazsınız,
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html başlığındaki dilekçeyle ayrıca sağlık raporu almak istediğinize dair başvuru yapmalısınız.
    Sağlık raporuysa heyete girip alacağınız, oranı belirtilecektir % 40 ve üzeri olursa başvuru yapabilirsiniz 2022 aylığı için.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ablam doktor 2022 maaşı baglayamaz ki Onun böyle bir yetkisi yok. O senin tedavinle ilgilenebilir ancak.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon