Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi akşamlarbu sorum herkeze % 55 engelliyim 2007 yılında işe girdim ve hayla çalışıyorum ben ne zaman emekli olabilirim . Bu konuda beni bilgilendiriseniz çok mutlu olucam tekrardan iyi akşamlar.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İyi akşamlar.
    Vergi indirimine hak kazanıp kazanmadığına dair bilgi vermemişsin. ancak, yararlanıyormuşsun gibi düşünerek cevap verirsem, senin içinde aynı durum geçerli, yani 20 yıl sigortalılık süresi ve 4400 gün prim gününü tamamladığın zaman emekli olursun.

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sgk. baktım ne zaman emekli olabilirim diye, bir yer var, orayı açtım ve 13 yıl yazdı .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Lodos'un yazdığı gibi, 20 yıl sigortalılık süresi ve en az 4400 gün primle emekli olabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk munda yazana degil vergi indiriminden faydalanıyormusunuz bilgi verirseniz seviniriz arkadaşlar daha detaylı bilgiler verecektir

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

SSK sitesi engellilerin emeklilik süresini yanlış hesaplıyor.

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimim yok. sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi günler efendim şimdik benim sorunum şu bikere daha atmıştım ben size mail bu sorun için . Yanlız benim kafamı karıştıran bir şey var. %55 engelliyim 4400 primim var ama yanlız şöyle bir şey oldu sgk internet sayfasından açtım ne zaman emekli olursunuz diye bir yer var oraya girdim hesapladım 13 yıl sonra emekli olabilirim . Bunu oturan boğa diye bir kişi var onada yazdım bana şöyle bir mesaj attı siz 20 yıl çalışıcaksınız dedi . şimdik ben hesaplıyorum 13*365 çarparsam 4745 e benim primim de 4400 olduğuna göre bana bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinicem
    not(2 yıl bir şirkette çalıştım ve haylada çalışıyorum 2 yıl sığortam ödedi .2007 yılında girdim.)

Üye
    hilaldastan Avatarı

Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi günler arkadaşlar benim % 55 engelli raporum var.ama vergi indirimim yok.ben daha önce bu konu hakkında burada üye olan lodos denizcisi anlatmıştım .bana 20 yıl primin doluck demişti .yani 13 yıl çalışıp 8 yılda emekli olmamı beklicem . 8 yıl yaşimı oluyor . Bunu bana anlatacak birileri varmı? 01.05.2004 tarihinden itibarenaylık prim ve hizmet sistemi uygulamasına geçilmiştir.bu tarihte staj yaptım . Ama siğorta girişimi yapmışlar prim ödememişler .
    03.05.2007 tarihinde ödenmeye başlanmıştır primim
    yardımcı olursanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, prim günün tamamlansa bile -ister çalışarak istersen de çalışmaksızın- sigortalılık sürenin dolmasını beklemek zorundasın. Yapacak bişey yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen calışmaya devem et yasalar daha neyi getirir bilinmez ama.2 dereceden emekli olursan daha erken emekli olursun yani raporunu yüksek alacaksın.4400 günü bulunca bekleye bilirsin veya calışmaya devam edersin calışıncaemekli paran daha yüksek olur.daha erken şu an bunları düşünmek sen ssk gününü cogaltmaya bak