Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sinan hydr Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    02:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkese merhaba ben yaklasık altı ay önce iş kazası sonucu sağ el baş parmak hariç diğer 2.3.4.5 parmakları dip kısmından kaybettim ve ikinci ameliyat olarakta ayaktan ele 2.3.4 cü parmakları nakil yaptırdım kendimde sağlağım yüzde kaç rapor alırım 2007 nisan girişli ssk lıyım toplam 1285 pim günüm var mallülen emekli olabilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim saygılar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ne oranda rapor alabilirsiniz bilemiyorum bilgisi olan arkadaşlar yazacaklardır. Ama malulen emekli olma şartları vardı bu şartlar ise 10 yıl 1800 gün prim ve 60% ve üzeri rapor olmasıdır.
    Rahatsızlığınızdan 60% ve üzeri rapor alabilir iseniz gün/ay/2017 tarihinde kuruma malulen emekli olmak için müracaat edebilirsiniz.

Malulen emekli olmaz iseniz (59% ve aşağısı rapor alır iseniz)
    O zaman maliyeye vergi indirimi müracaatı yapar ve vergi indirim hakkı kazanır iseniz şu tablodan faydalanarak ne zaman emekli olacağınızı hesaplaya bilirsiniz.

2008 oncesi - Ayak parmaklarımı el parmaklarıma nakil yaptırdım. Malulen emekli olabilir miyim?

Üye
    sinan hydr Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey bilgi için teşekkürler ama 5 yılda heryıla 180 gün pirim ilede emekli olunur diye bir yazı okudum ve buna görede toplam 900 gün pirim yapar emekli olunur benim ise 5 yılda 1285 günüm var birde şuan 09.12.2012 tarine kadar raporluyum heyet raporu alabilmem için saglık raporumun sonlanması gerekiyormu yoksa bu pozisyonda heyet raporuna baş vurabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sinan bey, 900 gün primle emeklilik söz konusu değil. Sizin emekliliğinizde belirleyici olan şey işgücü kaybı oranınız. Bu orana dair doktorunuzdan bilgi edinebilirsiniz. % 40 ve üzeri oran olursa, sakat statüsünde sayılıp erken Yaşlılık emekliliği hakkından yararlanabilirsiniz*

Yalnız, burada sizin esas üzerine düşmeniz gereken şey iş kazası tespiti ve sonrasında bağlanacak olan sürekli iş göremezlik geliri. Bu da bir nevi emekliliktir... Sizin iş kazanız sigorta müdürlüğünce tespit edildi mi? Hastanede bu yönde rapor/tutanak tutuldu mu? Sürekli iş göremezlik geliri için sigorta müdürlüğünde süreç başlatıldı mı?

*
    2008 oncesi - Ayak parmaklarımı el parmaklarıma nakil yaptırdım. Malulen emekli olabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sinan hydr Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulent bey iş kazası olarak tutanak tutuldu sgk ya bildirildi şuan sadece raporluyum rapor parası alıyorum 09.12.2012 de raporum bitiyor heyet raporuna nezaman başvurabilirim? sürekli iş görmezlik için süreç başlatılması için önce heyet raporu olması gerekmezmi ? bilgilendirirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

geçici iş göremezlik geliriniz (yani rapor tarihiniz) bittiğinde sürekli iş göremezliğe dönüştürmek için sgk işlem yapacaktır. O zaman oluşan işgücü kaybının kalıcı olduğuna dair bir rapor alıp sgk'ya sunacaksınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sinan hydr Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilginiz için teşekkürler