Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Koah % 80 kalp yetmezligi % 50 hipertansiyon % 20 ve sonuç olarakta özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıp oranı % 92 olarak rapor aldım fakat saglık kurulu emekli olamzsınız diye red cevabı verdi bende ankara saglık kurumuna baş vuracam acaba sonuç neolur

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kalp hastalığınız için --- raporda yazan şekli ile ---hastalığınızı tam olarak yazabilirmisiniz ? Bende kalp hastasıyım (HİPERTORFİKKARDİYOMİYAPATİ) ve bende emekli olmayı düşünüyorum . . .

Birde buradaki arkadaşların size tam olarak yardımcı olabilmesi için ; işe giriş , pirim gün sayısı ve hangi statüde pirimleriniz ödendi gibi ayrıntıları da yazarsanız daha net cevaplar alırsınız . . .

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belirtilen hipertansiyon klas.ll + kalpyetmezligi klas lll + koah evre lll işe başlama tarihi 01.08.1994 ödenen primgün sayısı 5823

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Malulen emkiliğe başvurdunuz ve sanırım SGK reddetti? Böyle ise, evet, red kararına karşı itiraz edin. maluliyet cetveli'Ne göre malul durumda iseniz itirazınız kabul görecektir.

Ama bu arada elinizde bulunan raporla defterdarlığa gidip sakatlık indirimi için başvurun. Oradan elde edeceğiniz sakatlık indirimi size erken Yaşlılık emekliliği hakkını sağlar. Malulen emeklilik itirazınız kabul görmezse, sakatlık indirim hakkınıza istinaden sgk'ya bu sefer erken Yaşlılık emeklilği için başvurun. Yüzde yüz emekli olursunuz.

2008 oncesi - %92 oranında raporum var. Emeklilik başvurum reddedildi. Ne yapmalıyım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buğün vergi indirimi ve ötv için maliye ye gittim raporunuzda %92 yazıyor ama sürekli yazmıyor dendi yeni bir rapormu çıkarayım diye sordum okadarını biz bilmeyiz dediler nereye başvurmam lazım bilen varmı arkadaşlar teşekkürler

verdigi cevaplar için ayrıca oturan boğa (bülent) kadeşime teşekürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

raporda özellikle bir süre kısıtlaması yoksda, o rapor süreklidir zaten.

Sakatlık indirimi alır alımaz emekliliğe başvurun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent kardeşim aynen ötv indirimi için hastaneye başvurdum sekreter bayan 2 gun sonra gelin size olumlu yada olumsuz cvp verecem dedi 2 gun sora gittiğimde hocaya sordum raporunuz olumludur en yakın zAMANDA cıkaracağız 3 adet fotograf benden aldı simdi gelecek cevap ne olursa olsun sizinle paylaşıcagım diğer engelli ve özürlü kardeşlerime yardımcı olmak amacı ile sizede tekrar teşekkur ederım bu konularla ilgilendiğiniz için her zaman bilgi paylaşımına hazırım saygılarımla

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar %92 lik raporuma ankaradan da red cevabı geldi gerekçe olarakta %60 vücut kaybınız olmadıgı için kanunen malul aylıgı baglanamaz ama ben hastaneden rapor aslını talep ettim raporda özür öranı %92 agır özürlü EVET süreklidir EVET rapor geçerlikik süresi SÜREKLİDİR ibaresi var bu nasıl bir devlet politikasıdır veya hatayı yapan kim anlamadım ama yarın mahkemede dava açacagım bakalım sonuç ne olacak yine yazacam

bu kanuda emsal teşkil edecek mahkeme kararı olan varsa ve bana yardıcı olursa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yukarıda yazdığım gibi, malulen emekliliği boşverin! Sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun. O hakkı elde ettiğinizde sigorta müdürlüğüne gidip bu sefer erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak başvurun.

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumu ve evrakları vergi dairesi başkanlıgına götürdüm vergi indirimi belgesi almak için çalıştıgın iş yerinden çalıştıgınıza dair yazı getirin dedi ama ben sgk ya çalışamadıgım için 16.02.2012 tarihinde baş vurmuştum yani 11 ay önce yeniden işe başlarsam 1 gün bile olsa GEÇTİGİMİZ 11 AYIN MAAŞI YANIYORMUŞ

Param yok ama kredi ile bugün araba içinde baş vurdum bakalım nolacak

Üye
    namzet Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım, vergi indirimi alabilmek için mutlaka ssk'lı çalışıyor olman şart, çalışırken işyerinden alacağın çalışma belgesi ve raporunla ilgili vergi dairesine başvuru yapacaksın, sonuç işyerine bir yazı ile bildirilecektir.vergi indirimi aldınmı şartların tutuyor emeklilik için müraccat edebilirsin.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Peki emeklilik için basvurduk ve kabul edıldı dıyelım..ve emeklıyken calısıncada para kesılıyormus?bu tahmını ne kadar kı?Bu para sırketın odeyecegı maastanmı kesılıyor yoksa emeklı maasından mı?ne kadar kesılıyor bı tahmını olan varmı?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimiyle emekli olmuşsan iş yeri gerekli primleri yatırır maaşından gözle görünür bir kesinti olmaz emekli maaşınıda normal maaşıda alırsın bir sıkıntı olmaz

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

tesekkur ederım..allakasi..

Üye
    naifpolat Avatarı

Gerçek Adı
    naif
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar belki birinize yardımcı olamak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla yazıyorum çünkü sorun birimiz için degil hepimiz içindir 30.01.2013 tarihi ile %92 olan raporum ile ötv indirimli arabamı teslim aldım ama herne hikmetse sgk hala beni emekli etmedi ve 30.01.2013 tarinde avukatım iş mahkemesinde dava açtı gelişmeleri yine yazacam