Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KANSERİ YENER Avatarı

Gerçek Adı
    YENER
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 yıllık malulen emekliyim. Bu ayın sonunda doluyor iki yılım. doktorum %81 ömür boyu çalışamaz raporu verdi.ama ssk bunu kabul etmedi kendi belirledigi hastaneye yolladı oradan rapor al dedi benim korkum ssk nın belirledigi hastane çalışır raporu verirse ne gibi bir işlem yapacagım........

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

Çalışabilir ibaresi verilmez verilsede sorun olmaz, oranınınz %60'ın altına düşürülürse emekliliğiniz iptal edilir, % 60 ve üzeri verilirse aynen devam edersiniz.

Üye
    KANSERİ YENER Avatarı

Gerçek Adı
    YENER
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kanser hastasıyım.iki senedir malülen emekliyim.ve bu ayın sonunda iki senem doluyor.kendidoktorum yani hastanem(hacettepe)%81 ömür boyu çalışamaz raporu verdi..... Ama ssk bu hastaneyi kabul etmedi beni numuneye yönlendirdi şimdi orada muayene oluyorum fakat benim korkum muayene sonucunda rapor düşük çıkarsa ben çalışmak zorunda kalacagım çalışmaya gücüm olsa zaten şuan çalışacagım doktorumunda belirtigi gibi vucüdaki iş göremezlik oranım %81. Benim ögremek istedigim nasıl bir hukiki yola başvuracagım.......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Eğer durumunuzda bir değişiklik olmadıysa, o hastane de malulen emekliliğinize temel olan tanıyı açıkça yazarsa, bence sgk emekliliğinize dokunamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KANSERİ YENER Avatarı

Gerçek Adı
    YENER
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BÜLENT BEY cuma günü heyete girdim heyet denirse ona.....saglık kurulundaki kontrollerimi tamamladım cuma günü saaat 1:30 da heyete gireceksin dediler gittim.... saat 2 de güvenlik dosyamı geri dışarı çıkararak medikal onkolojideki doktorun kaşesinin uzman dr oldugunu bunu saglık kurulundan bir doktor imzası olması lazım diyerek bana verdiler gittim dr. u buldum imzaladdım geldim diyene kadar heyet bitmiş..... kagıdım aldılar tmm deyip heyete girdin deyip pazartesi gel sonucunu al dediler..... benim anlamadıgım beni görmeden verilen bir rapor olcak ben heyete şikayetlerim vardı onları anlatamadan heyete girdigimi söylediler var mı böyle heyet.....sonuçtada 5 kür kamotarapi aldım vede bunun etkileri kaldı bende

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hele bakalım sonuç ne olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KANSERİ YENER Avatarı

Gerçek Adı
    YENER
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BÜLENT BEY kulak %2 verdi uroloji %23 verdi onkolojide %12 verdi sonuçta bu neticeye göre heyet en minumum bana verecegi %20dir.bu sonuca göre benim doktorum vede hastanem %81 ömür boyu çalışamaz derken öbür yandan ssk nın önerdigi hastane %20 verecek benim ne yapmamı önerirsiniz........ ilginizden dolayı çok teşekkür ederim......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Önce verilecek o düşük orana itiraz etmelisiniz, sonra da (eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor alabileceinizden eminseniz) konuyu mahkemeye taşımalısınız. Başka bir yol yok maalesef:

http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kanseri yener sizin son durumunuz ne oldu arkadaş hakkınızı alabildinizmi