Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar 1994 ssk girişi 2003 tarım ssk girişi 2011 tekrar ssk girişi .benim erken emeklilik icin tarım ssk bir sıkıntı yaparmı..cevabınız ,cin teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sıkıntı yapmaz merak etmeyin ssk dökümünüz de tarım ssk primleri görünüyor mu? Görünmüyor ise ssk ya müracaat edin ve hizmetlerinizi birleştirin gün/ay/2011 tarihinden itibaren ssklı çalışan olarak 3,5 yıl (1262 gün) prim ödeyin ssk şartlarına göre emekli olun. Tabiki erken emekli olmak istiyor iseniz vergi indirim hakkı kazanmanız gerekli....

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ilker bey 1 yıl süreli vergi indirimim var .hizmet dokümünde tarım ve ssk birleimiş olarak gorünüyor

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

O zaman sıkıntı yok süreli vergi indirimi ile de emekli olabilirsiniz ama 1 yıl sonra kontrole tabi olabilirsiniz. Ama 1262 gün şartını tamamladıktan sonra..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim 05.07.1994 sgk girişim.1470 tarım ssk 1341 ssk olmak üzere 2811 prim gün sayım var.2. derece vergi indirimiyle askerligide borclanırsanm ne zaman erken emekli olabilirim.....

son 1261 gün olayı kafama takıldı bır arkadasıma bugun bımer aracılıgıyla cevap geldı onunda benımgıbı tarım ssk ve ssk karısık gelen yazıda son yedı yılın 1261 gunu ssk olmamasına ragmen pırım gun sayısı doldugu ıcın emeklı olabılırsın dıyor.ben bu durumda son 1261 gun sartını olmadıgını dusunuyorum.cunku tarım ssk da 4a ssk da 4a sayılıyor .lutfn bılgısı olan arkadaslar cvap yazabılırmı.eger kı 1261 sartı yoksa askrlıgımı borclanacagım.tesekkur ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Son 2520 primin fazlası (yani 1261'i) hangi statüde ise, emeklilik işlemi o statüde gerçekleştirilir.

Malulen emeklilikte ise, en son prim hangi statüde ise, emeklilik o statüde gerçekleştirilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkür ederim bülent bey fakat arkadasım erken emeklilik icin basvursy son 1261 günü hen tarım ssk hem ssk olduğu halde gelen yazıda 3760 günü tamamladığında emekli olabilirsin yazıyor..arkadasımın 3760 ı tamamladıgında son 7 ylın 900 günü ssk ...kafam karıştı

erken emeklilikte de malülen emeklilik gibimidir acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kafa karıştıracak bir şey yok aslında. Son 2520 primin fazlası (yani 1261'i) hangi statüde ise, emeklilik işlemi o statüde gerçekleştirilir.

Tarım ssk ile çalışan statüsünde ssk aynı statüde mi sayılır, bilemiyorum. Öyle ise, emeklilik kriteri:

2008 oncesi - Tarım sigortası yatırmış olmam emekliliğimde sorun olur mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Baya bir zamandır bağkur ve ssk birleşti ve artık sgk olarak tek çatı altında işlem yapıyorlar. O zaman bu pirimlerin son 3 yıl ödemesi konusunda hangi taraftan ödediysen o statüden emekli olursun konusu biraz gereksiz yada yanlış olmuyormu? Zaten isteğe bağlı pirm ödiycem dediğinizde tek seçenek olarak tarım siğortasını sunuyorlar.

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konuyu yeniden okudum.şu an benim toplam 3100 günüm var .son iki bucuk yıldır ssk lı calışanım.2011 e kadar tarım ssklıydım.son yedi yılda 900 günüm ssk .eger 1261 gün şartı yoksa askerliüimi boclanıp 4 ay sonra emekliyim .1261 şartı varsa 14 ayım var.tutarlı bir cevap bulamadım.lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Farklı sigorta kollarından başka bir kola geçişte son 7 yıl şartı aranıyor. Biz öyle biliyoruz en net bilgiyi ssk ya müracaat ederek alabilirsiniz. Lütfen bu bilgiyi alınca bizimle de paylaşın ki üyelerimizi yanlış yönlendirmeyelim..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tarım ssk da 4 a sayılıyorya o yüzden kafam karıştı.bimere yazdım cevap gelince paylaşırım....

bimer den cevap gelmedi henüz bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Tarım sigortalı oluğ % 40 ve üzeri rapora istinaden erken emekli olan arkadaşlar varsa ve deneyimlerini yazarlarsa çok yararlı olur...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben 4a tarım ssk dan 4 a çalışan ssk lı oldum ikiside 4 a askerliğimi ödersem emeklilik şatlarım tamam.fakat 4a çalışan ssk ya geceli ikibucuk yıl oldu.benim icin son 1261 gün şartı varmıdır.bimere yazdım 1 ay oldu cevap gelmedi.bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Üye
    mehmet abi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dev adam aynı durumda olan benimde yakınlarım var tarım ssk yatırmaktadırkar ve kimi 2925 (tarm ssk ) bu da 4 a ssk lılık fakat nedense ssk bunu engelli emekliliğine saymıyor diyorlar ama şu an yeni çıkan 5510 a ek 5 tarım ssk sında (4 a ssk ) sında özel bir hüküm yok deniliyor,ek 5 ssk lılıkta olan çalışmalar normal çalışanlar gibi 4 a ssk ya sayılıyor diyorlar.. sizin tarım ssk nız eski kanun 2925 ise çalışan statüsünde 1261 e göre tamamlayıp emekli olabilirsiniz...siz yinede kesin olarak ssk ya baş vurup bilginizi net alın ssk işi şakaya gelmez bizim bilgilerimiz yüzeysel ve bizleride bilgilendirirseniz seviniriz aynı durumda yakınlarımız var ayrıca onların vergi indirimide yok işleri karışık...(NOT: LUTFEN BİZİDE BİLGİLENDİRİN) teşkrler slmlar...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon