Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuda bir cvp yazabilirseniz cok sevinirim.. Raporum %50 ama nense 1 yillik verilmis. Kuruldaki memura itiraz ettim, istanbul saglik kuruluna itiraz edebilirsiniz dedi. Yani hastalik omur boyu ama raporu 1 yillik.sorun şu; bu rapor(vergi indirimim onaylanirsa) ile 17 yil sonunda emeklilik hakkim oluyor. Bu da nisan 2014 demek oluyor. Raporum ise 24.12.2013te biriyor. Yeniden rapor mu almam lazim. Vergi indiriminden bir kere yararlanirsan tekrar rapora gerek yok diye biliyorum. Simdi ne yapmaliyim. Saglik kuruluna itiraz mi edeyim, yoksa vergi indiriminden yararlanmak icin bu raporla basvuru mu yapayim mi?Alin size sadece turkiyelik bir olay daha..sayin oturanboga cik bakalim isin icinden Yardimlarinizi bekler hurmetlerimi sunarim.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

UK / Crohn gibi sindirim sistemi hastaliklarinda neden sureli rapor verilir cozemedim.. Mantik su olabilir .. Hastalik cikis nedeni bilinmedigi gibi , yine nedensiz 1 sekilde (Tedavi yada sans eseri) remisyona girebiliyor. Remisyon oncesi verdigi sekal (eklemler / cerrahi nedenlerle stoma vb) durumlarin geri donusu yok tabi. Remisyon olasiligi nedeni ile sureli vermis olabilirler diye dusunuyorum ama yinede zorlama 1 karar..

Diger sorunuz ; Sureli rapor tarihi bitmeden tekrar hastaneye sevk alacaksiniz. 1 kere alinan rapor "surekli" olan raporlar icin. Fakat sureli raporlar vergi indirimine muracaat ettiginiz de Maliye Saglik kurulu raporunuzu " surekli" olarak onarsa 1 daha emeklilik icin rapor alma ihtiyaciniz olmaz.

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cevapiçin çok teşekkür ederim. Ben bugün yine de Il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunacağım. bu benim hakkım. iyileşme olasılığı varsa ne ala.. ben 2006'dan beri hastayım, geçmiyor ve aksine kötüye gidiyor. Bu yüzden kimseden birlütuf yada kıyak beklemiyorum neyse onu versinler kardeşim. İnsanlara bukadar eziyet eden bir düzen olabilir mi? Hayretleriçinde mücadeleye devam.., aslında iyied bir örnek olay oldu benimki.. herkesi bilgilendirmeye devam edeceğim. takıldığım yerlerde size soracağım.

Selamlar,

Üye
    tufan3m Avatarı

Gerçek Adı
    TUFAN
    Son Giriş
    26.09-2013
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    tekrdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporun sonunda kontrol yazıyorsa 1 yıl sonra yeniden rapor almanız gerekir yoksa raporunuz 1 yıl sonra geçersiz hale gelir...hangi hastaneye müracat ettiniz bizde %50 aldık vergi indirimi müracaatı yaptık %52 yle onalandı..

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kontrol yazmiyor, suresi 1 yil demis sadece. İnan tam çin iskencesi. Raporun asli ile vergi dairesine basvuru yaptim. Oradaki memur belki ankara "surekli" diye duzeltebilir dedi. O sekilde gonderdik ankaraya..Sonra ben raporun fotokopisi ile istanbul il saglik mudurlugune itirazda bulundum. Marmara universitesi hastanesine sevk ettiler. 20 gun sonra randevu alacam, sonra tekrar heyete girecegim. Bu heyetin raporu 1 ay icinde il saglikta olacakmis. Onlarda adresime gondereceklermis. yani nereden baksan 2-2,5 ay surer. Marmara universitesinde heyetin karsisina cikmam 1,5 ay bence. O zamana kadarda ankara 1 yillik olan rapor ile ilgili cevap verir. Onlar suresiz olarak onaylarlarsa itirazimi geri cekerim. Ne bileyim bende kus kadar beynimle cinlik yapmaya calisiyorum. Ben ilk raporu cerrahpasadan aldim. Oradaki bolum sekreteri sanki elinden kan damliyor ugursuz kadinin. İsteksizce is yapinca sakat cocuk dogdu bize..Siz hangi hastaneden aldiniz? Sizinkinin suresinde ne yaziyor. Bu arada vergi indiriminiz hayirli olsun kardesim.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Yukarda da yazmistim.. Sureli raporlar Vergi indirimine muracaat etmeniz , surekli olarak onanmiyacagi anlamina gelmez. Sayet surekli olarak onanirsa , Vergi indirimi ile emekli oldugunuza kontrol serhi de olmayacaktir. Umarim "surekli" olarak onanir.

Rapora itiraz etmeniz de iyi olmus.. Normalde sureli raporlarda 3 defa sureliden sonra "surekli" olarak onanmasi zorunludur zati. Yani 3 defa sureli rapor aldiniz , ve degisiklik yoksa 4. rapor surekli olmak zorunda.

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Abicim aklim sirrim ermiyor ama surec nasil ilerleyecek gorecegiz. Ben olan bitenle ilgili burayi guncelleyecegim.Sizlerede cok tesekkur ederim, bilgilendirmeler icin..

Birde icimde kalmasin diye soylim. Abicim benim raporlar sunu cok net bir sekilde gosteriyor ki 2006 dan bu yana ben duzelme bi yana ilerleme ve siddetlenme var. Yani ne bileyim niye ilkinde surekli vermezler anlamadim.neyse bkacaz artik..

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,cerrahpaşadan raporumu 5.1.2013 te aldım. ankara raporu %50 ile onayladı. emeklilik için başvuru zamanım 17 yıl 7.4.2014 te doluyor. bu tarihte başvuru yapabiliyorum ancak. fakat cerrahpaşadan aldığım rapor 4.1.2014 te süresi doluyor. bana raporu 1 yıllık verdiler. bense 7.4.2014 te emeklilik için başvuru yapacağım. sorum şu: benim 5.1.2014 te cerrahpaşadan tekrar rapor alarak ankaraya göndermem ve oradan gelecek cevaba göre emekliliğe başvuru yapmam mı gerekiyor yoksa birkere vergi indirimi aldın artık rapora gerek yok mu dersiniz?cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..saygılarımla,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

SGK'ya emekliik başvurusu yapacaksınız, onlar büyük olasılıkla sakatlık indiriminizin bitiş tarihine kontrol muayenesi istiyorlar. o tarih gelmeden sgk'dan sevk alıp defterdarlığa gidiyorsunuz. onların sevki ile hastaneden rapor alığ sakatlık indirimi sürenizi uzatıyorsunuz. Maliye bu bilgiyi SGK'ya geçiyor, emekliliğiniz uzatılıyor...

Bir senaryo bu. İkinci senaryo ise: SGK sakatlık indirim süresini umursamıyor ve emekliliğinizi kontrol muayenesi olmaksızın onaylıyor. Sen sağ ben selamet...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Yüzde elli Raporum ve vergi indirimim var. Nisan 1997 tarihinden beri SSK'lıyım. 5098 gün prim günüm var. Nisan 2014'te 17 yıllık sigortalılık süremde doluyor.

buna göre erken emeklilik hakkı elde edebilir miyim?

SGK' ya nasıl bir dilekçe ile müracaat etmem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler..
    Selamlar,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Emeklilik için (gün/Nisan/1997 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün prime tabisiniz. Yani Nisat 2014'te emekliliği hak ediyorsunuz. Mayıs gelmeden emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Siz vergi indirim hakkınız olduğunu beyan edeceksiniz, onlar Maliye ile yazışıp bunu onaylayacaklar ve sonra emekliliğinizi gerçekleştirecekler.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...-ve-surec.html

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşlılık ve Mağlul aylığı değil ama bu.. Erken emeklilik.. bu konuda nasıl bir yol izlenmeli?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Rapora/vergi indirimine istinaden emekliliğin adı Yaşlılık emekliliğidir.

Üye
    WhiteWithBlack Avatarı

Gerçek Adı
    Cecele
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Oturanboğa sanki fakrlı bir başvuru dilekçesi vardı gibi.. Siz sanki bana daha evvel 191.maddeye göre emeklilik işlemlerimin yapılması oknusunda diye birşey hatırlıyorum ama net değilim. Siz emin misiniz benim durumumda bu şekilde başvuru yapmam gerektiğine..

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ülseratif Kolitten(Pankolit) %50 sürekli özürlü sağlık kurulu raporumu bugün Maliye'ye gönderilmesi için vergi dairesine vermiş bulunuyorum.Umarım sonuç beklediğim gibi çıkar. UK tan tecrübesi olan var mı maliye konusunda?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon