Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nilgün gd Avatarı

Son Giriş
    13.11-2012
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babam 01.1956.doğumlu.1992 SGK girişli 487 gün.BAĞ-KUR 1772 gün.sgk ya giriş yapıp birleştireceğiz.Sağ göz %100 görme yitisi old.askerlikten muaf. sol gözde de kazayla oluşanbelirli % görme yitisi mevcut .2 Bacağında da oluşan Varisten 3 ameliyat oldu(DR.varisin son aşamalarda old.tekrar ameliyatta sakat kalabileceğini belirtti.çalışması yasak.özürlü emekliliği ya da malulen emekliliği bağlanır mı?

LÜTFEN BİLEN ARKADAŞLARIMIZ CEVAP YAZARSANIZ BENİ ÇOK MUTLU EDERSİNİZ.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sgk ya dilekce verip malüliyetinizi belirlemek için hastaneye sevk almanız gerekli egerki % 60 Işgücü kaybı varsa malülen emekli ederler biz burda kesin olursunuz yada olamazsınız dememiz dogru olmaz dilek cenizi verip heyete girmeniz lazım kısmetse olur elinde calışamaz raporu varsa zaten emekli ederler tahminimce allah kolaylık versin inşallah babanız hayırlısı ile emekli olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

SGK malulen emekli etmek için maluliyet cetveli'ne göre malul durumda olmayı şart koşuyor. Bu durumda olup olmadığına dair doktorundan bilgi edinin öncelikle. Eğer maluliyeti gerektirdiğine dair kanaat belirtirse, malulen emeklilik için sigorta müdüürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nilgün gd Avatarı

Son Giriş
    13.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkür ederim.DR.ayaktan %40 verilir demiş.gözden de sizce %60 ı geçer mi yani toplamına ulaşır mı ?Cetvele bakıyorum ama açıkçası kavrayamadım.Ayrıca doktor çalışmayı yasakladı ama ÇALIŞAMAZ diye rapor mu alsın Zaten kendisi direk devlet hstanesine gidiyor.Ya o kadar çok okuyorum ki sizin sayfaları benim konuya yakın yazılanları.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

SGK ya maluliyet tespiti için müracaat edin ve rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edilin. 60% ve üzeri rapor alabiliyor iseniz kuruma malulen emekli olmak için müracaatınızı yapınız.
    Maluliyet tespiti farklı malulen emeklilik farklı şeylerdir.

Üye
    nilgün gd Avatarı

Son Giriş
    13.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen tespitte Doktor bacaktaki varis için %35 ya da %40 veririm demiş.Sanırım görmeyen tek göz içinde %32 veriyorlarmış.Diğer gözde de görme kaybı var ise benim düşünceme göre %60 ı geçiyo.ama yine de korkuyorum.Heyet ortamı nasıl olacak diye.Genelde incelediğimde kendinizi acındırın diyorlar.Sizce nasıl olur.Çalışamaz rapou hastaneden alırsam işimi kolaylaştırır mı? Bu bilgilere o kadar ihtiyacım var ki.Annem için .Çünkü sürekli geleceğini kara kara düşünüyor.Hiç bir güvencesi yok.Bana bir şey olursa ailem zor durumda kalır diye korkuyorum.Lütfen yardımcı olacağınız bilgiler var ise benimle paylaşınız.

Hani yapmam gerekenleri biliyorum.Süreyi-primi-hastaneydi-rapordu şartları biliyorum .Benim sorum sadece olabilir mi sizce ..onu bilmiyorum.hastalık sorunlarını ayrıntılı yazdım.varisti gözdü diye ayrıntılı yazdım .Sn.OTURANBOĞA sizin cevabınız benim için önemli.Buradan İLKER Bey UĞUR Bey e çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Nilgün hanım, daha önce de yazzdığım gibi, SGK malulen emekli etmek için maluliyet cetveli'ne göre malul durumda olmayı şart koşuyor. Aksi halde rapor oranı % 60 ve üzeri olsa dahip "durumunuz maluliyeti gerektirmiyor" diyerek malulen emekliliği reddediyor. Yani, büyük olasılıkla babanızın malulen emekliliği rapordaki olası % 60 ve üzeri orana rağmen reddedilecek.

Böylesi bir durumda o red kararına karşılık itiraz etmli ve sonra yine reddedildiğinde dava açmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ibrahim2444 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim inci
    Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle iyi günler

gözlerimde görmem zayıf olduğu için ssk dan malulen emeklilik için baş vurdum onlarda beni hastaneye sevk ettiler.
    göz doktoruna gittiğimde iki gözden de keratakonus hastalıgı oldugunu ve iki gözdende ring ve cross ling oldugumu ve iki gözdende retina dekolmanı oldugumu söyledim.
    doktor kontorl ettikten sonra iki gözede düzeltmeyle : 0.1 diğeri içinde 0.05 yazdı

bu durumda emekli olabilirmiyim.

ssk girişim 2007 haziran pirim günüm 3100 askerlik borçalnmasını ödemedim yaşım 28

yardımcı olursanız sevinirim özellikle oturanboğa abimiz sizden bir cevap bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

@ibrahim2444

ay/2007 + 10 = ay/2017 yılında malulen emekli olaiblmek için görme düzeyinin maluliyet cetveli'ne göre aşağıdaki sınırlarda olması gerek. Durumunuz buna uygun görünüyor. ay/2017 yılında malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuracaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekler...

"4. Keratokonus
    Bilateral 0,1 (20/200) ve bu seviyenin altında görme keskinliğini bozan, kontakt lensten yararlanmayan iki taraflı keratokonus"

Not: Askerlik yapmışsanız, ve askerlik ilk sigortalı olduğunuz tarihten önce ise, askerlik borçlanması yaparak sigorta başlangıç tarihinizi o gün kadar geri aldırabilirsiniz.

Üye
    ibrahim2444 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim inci
    Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi çok teşekkür ederim askerden sonra ssk lı oldum inşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

@ibrahim2444

Askerlik borçlanması yapıp sigorta başlangıcını geri çektiğinde o tarihten bu yana 10 yıl geçiyorsa, hemen malulen emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvurabilirsin...

Not: Borçlanma yapmadan önce maluliyet cetveli'ndeki o kritere uyup uymadığını doktoruna sor istersen. O da onay versin, askerlik borçlanmanı ondan sonra yap...

Üye
    ibrahim2444 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim inci
    Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    bülent abi ben ssk kurumuna gittim ve emekli olmak istediğimi söyledim sonra beni sevk ettiler heyete girdim heyetteki doktor rapora sağ ve sol göz retina dekolmanı ve keratakonus hastası iki gözede ring ve crossling amaliyatı geçirmiş sol gözden retina argon lazer sağ gözden 2 defa retina dekolmanı olmuş ve sağ göze 0.05 sol göze 0.1 en iyi düzeltmeyle yazdı raporu bana vermediler biz kuruma gönderecegiz dediler

şimdi ben tekrardan mı başvuracam tekrardanmı sevk edecekler beni

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

@ibrahim2444

Yok yok, madem sgk malulen emeklilik için sevk etmiş, zaten prosedür işliyor demektir. Ben başvuru yaptığını bilmiyordum...

Üye
    ibrahim2444 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim inci
    Son Giriş
    11.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

sağolasın bülent abi forumları okuyorumda ssk baya sıkıntı çıkarıyormuş inşallah bizede bi sıkıntı çıkarmaz yardım ettiğin için çok teşşekkür ederim çok sağolasın