Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bLaCkRaCe;
    dostum ağzına sağlık aklıma gelmişti jem galiba burayı siyaset yapmak için veya birilerine yaranmak için kullanıyor galiba
    http://www.engelliler.biz/forum/dige...-mecliste.html
    bu başlığı en baştan sonuna kadar okudum,okuduktan sonra artık kafamda soru işareti kalmadı.
    blackrace arkadaşın yorumuna sonuna kadar katılıyorum.
    .nedense birden midem bulandı

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Şu verilen mesaja bakın olayın içini dışını anlayın arkadaşlar.

Sıkı durun...
    Kampanya bitti derken, işgüzar bir başkan olaya el attı...
    Önümüzdeki seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olacağını söyleyen şimdiki Konak ilçe belediye başkanı Hakan Tartan bu kapak kampanyasını tekrar başlatacakmış.
    Engelliler için kapak toplayalım, sandalye alalım diyecek utanmadan.
    Kendi ilçesindeki engelliler için kaldırımları bile iyileştirememiş bir başkan, kapak toplayacak...
    Yazıklar olsun...

Kendisinde yada ailesinde engelli olmadığı için, bizleri anlaması mümkün olmayan yazarlar araştırıp incelemeden bakın neler yazabiliyor.

Nasıl ön yargı koyulmuş
    nasıl kestirip atılmış
    nasıl aşağılanmış bu kampanyayı üstlenmek isteyen kişi. Neymiş ailesinde engelli yokmuşta nasıl anlarmışta ! Vah vah. Görüyor musunuz ? Birde utanmazmış bu şahsiyet kaldırımları da iyileştirememiş. Bide var olan bir yardım kampanyasını sonlandırmak yerine üstlenip ilerletmeye aday olmuş bu adam olsa olsa iş güzardır değil mi ?
    Bu adam Chp'lidir heeee bu gitsin bizim desteklediğimiz partili gelsin değil mi ?

Bu kişi kampanyayı alır;
    kapak limitini 250 kilodan 150 kiloya indirir
    araba kalitesini üçüncü sınıftan ikinci sınıfa getirir
    televizyonlarda daha iyi tanıtım yapılabilir diye yazan çizen yok, dünyada bir çok örneği olan bu kampanya burada nasıl ilerler nasıl ayağa kalkar diyen yok, kafa yoran yok aman olmasın. Bunlar Chp'li ! Bir kapak toplama sen, geç kampanyanın karşısına acıtasyon duygularıyla manipüle yap. Köstek ol köstek oldurt.

Siyaset yaptığını sanan bazı kişilerin derdi ne söyleyeyim mi ?
    Nasıl suistimal ederiz
    nasıl yerlerde süründürürüz
    nasıl rezil kepaze olurlar
    nasıl bitiririz !

Evet bitirirsiniz hemde üstünden 2 sene geçtikten 1800'e yakın engelli sandalye sahibi olmuşken. YETER ARTIK ENGELLİLERİ ALET ETMEYİN he. Vay vay vay engellileri aşağılamışlar, küçümsemişler, yanlış tanıtmışlar görüyor musun arkadaş ?

Bende diyorum ki, ne yapmaya çalıştığınızı parçaları yan yana ekleyince çok iyi anlıyorum, bu yaygara neden bu paçası tutuşmuşluk neden çok iyi anlıyorum ! Cevap verilince verilen cevabın temasının önemli olmadığını sadece görmek ve yapmak istediğinizi yapmak için gerekirse seviye düşüreceğinizi, başka hiç bir etkeni görmeyeceğinizi, kalabalık gözüküp çullanacağınızı, bir sebep konuşulurken başka bir sebepten ötürü bel altı vurabileceğinizi ve karşı çıkanı yaftalayıp ötekileştireceğinizi artık anlayabiliyorum.

Ve diyorum ki; hiç bir şey gördündüğü gibi değildir. Sizde anlamaya çalışın engelinizi ve kullandırtmayın, her yardım kampanyasında acıma duygusu var mı yok mu , bize acıyormusunuz polemiği yada takıntısı olur. Kendinizi birilerinin oyununa piyon yapmayın.
    Devlet bile işe alırken engelimize böyle bakabilir, MUHTAÇLIK adı altında maaş bağlayabilir, kendine bakamıyorsa engelli vatandaş BAKIM AYLIĞI bağlayabilir ama buna nedense YETER denmez.

YETER ARTIK... SİYASİ RANTTA ENGELLİLER KULLANILMASIN

kazazede mesajını editlemişsin arkadaşım, benim banlanacağımdan söz etmişsin. Kurallara ve etiğe aykırı davranan ben değilim forumada yabancı değilim neden banlanayım ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

blackrace
    yok dostum senin banlanacağını değil benim yorumumun silineceğini veya ceza alabileceğimi yazmıştım, bazen doğruları söylemek işe yaramıyor, hatta doğruları söylediğin için 9 köyden kovulmasan bile burada sansüre uğrayabiliyorsun, onu anlatmaya çalışmıştım ama sonra sildim nolur nolmaz diye.
    çünkü böyle yorum yazdığım zamanlarda hemen yöneticiler tarafından hemen uyarılıyorum ve sansüre uğruyor yorumlarım
    (polemik yarattığınız için ....)diye başlayan bir cümle ile frenleniyorum.
    umarım bu senin ve benim yorumlarım yukarıdaki cümlenin gazabına uğramaz.
    YETER ARTIK... SİYASİ RANTTA ENGELLİLER KULLANILMASIN
    evet bu cümle etrafında birleşelim , kenetlenelim.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

herhangi partiyle işim olmaz bu kampanyayıda kim yaparsa yapsın sözlerim değişmez kimin neyden rant elde edeceği beni bağlamaz ama benim adımı kullanıp sözde Çevreci bir kampanyanın yürütülmesinden ve insanların tüm haklarımı gasp ederken bir kapakla vicdanlarını rahatlatmalarından son derece rahatsızım... bu formdaki her konu gibi buda siyasete geldi o nedenle ben susuyorum bu ülkede öğrendiğim iki şey 1 fenerbahçeliyle futbol 2 chpliyle siyaset konuşulmaz birincide fenerbahçe düşmanı ikincide ötekileştiren veya koyun olursunuz bu işte koyun meselesine gelmeden bana eyvallah

Üye
    World WaR Avatarı

Son Giriş
    26.01-2014
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demirc;

Yobazlara ne anlatıcaksın? 100 topluyor. 1 ini geri vermiyor.. Anlayana..

Üye
    mmutkilioglu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet rıza mutkilio
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar,
    bence asıl sorun şurada en son yapılan araştırmalarda halkın %70 i engelli komşu istemiyor. toplumdaki engelli algısı
    muhtaç, zavallı ve sürekli bi şeyler isteyen bir insan modeli. kapak toplanabilir ve bu çok hoş bir çevrecilik projesidir
    ama 5 yaşındaki çocukların kafasına da "yazık bu gariban adama ben kapak toplayıp sandalye vereyim sürünmekten
    kurtulsun" algısını kimsenin yerleştirmeye hakkı yok. filanca seçim kazanacakmış, falanca gazetesinde sayfa
    dolduracakmış, başkası engellilerin üzerinden egosunu tatmin edecekmiş, bütün bunlar toplum hafızasından
    yıllarca silinemeyecek izler bırakır ve bu affedilecek bir hata da değil..
    sadece bunlara dikkatinizi çekmek istedim

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

#demirc
    öncelikle hakaretler dolu yorumunuz için teşekkür ederim. keşke biraz daha sakin olabilseniz. anlaşilan o ki bu meseleyi kişisel olarak algiliyosunuz. Ancak siz ne oradan tekerlekli sandalye almak zorundasiniz ne de kapak toplamak zorundasiniz.
    hoşunuza gitmediği için bu tarz bir gerekçeyle sağda solda yorum yapmaniz hoş olmuyo. bilakis birtek engelli siz değilsiniz egoist tavirlarinizi anlayabilmiş değilim gerçekten. Sizin ne kadar priminiz oldugu veya benzeri konular burda kimsenin umrunda deil. burda söz konusu olan siz değilsiniz. öncelikle buna bir netlik getirelim.
    Ve şuna inaniyorum ki toplanan kapaklar en azindan 1-2 engelli kardeşimizin yüzünü güldürmüştür. Sizin küçümseyip hor gördüğünüz bu kampanya da amacina ulaşmiş demektir.
    ayrica Sizlerin yapacagi muhteşem kampanyayi merakla bekliyorum ve emin olun ki size de elimden geldigince destek olacagim.
    Çok merak ettiginiz yaşima gelirsek 27 yaşindayim, belki yürüme engelli değilim ama tekerlekli sandalyeyi kullanmak zorunda oldugum zamanlar oldu.

Üye
    kamuş Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    02:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık sektöründe çalışmakla engellilerle beraber olmak engelliyi anlamak değildir.( ENGELLİNİN DUYGULARINI ANLAYAMAZSINIZ)Yaşanmadan bilinmiyor hiç bir şey allahım kimseye yaşatmasın. Zaten anlayabilseydiniz yazdığınız yazılarda biraz daha seviyeli olurdunuz. Benim size karşı bir sözüm yok ortaya konuşuyorum evet engelliler için toplanmasın kapaklar çevre temizliği geri dönüşüm adı altında toplansın isteğimiz bu ayrıca ben yetenek falan sergilemiyorum engelli olmak yetenek mi? Bir boksör yüzüne çok sert bir yumruk yediğinde çoğumuz yüzümüzü ekşitiriz.
    - Bir çocuğa araba çarptığını görünce içimizde bir şeyler kopar gider.
    - Bir filimde birinin kolunun kesildiğini izlerken -bunun film olduğunu bilmemize rağmen- kendi kolumuz kesiliyormuşcasına rahatsızlık duyarız. Diyorsunuz evet o an o acıyı anlarsınız biraz zaman geçince unutursun...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kamuş Mesajı Gör
    ENGELLİNİN DUYGULARINI ANLAYAMAZSINIZ
    Sayın kamuş,

Galiba bana yönelik mesaj yazmışsınız. Ben engellinin duygularını anlarım diye bir şey iddia etmedim. Mesajım da size değildi zaten. Niye yanıt verme zorunda hissettiniz anlayamadım?
    Bakınız yazdığım ifade aynen şuydu: "özürlülüğün ne olduğu konusundan birazcık anlarım."

Sayın Jem'in sürekli bahsedip durduğu rampa, kaldırım meselesini de bir araştırın derim. Yasalarımıza İLK KEZ 1997 yılında 572 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eklenmiştir. Bu kararnameyi çıkartan da daha önce bahsettiğim, o dönemin Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Faruk Öztimur'dur. Yani bu hükümetin çıkarttığı zannedilen Özürlüler Kanunu aslında 1997 yılında zaten yürürlüğe girmiştir ama ne hikmetse aradan geçen 15 yılda bir türlü doğru dürüst işletilmemiştir.

Kapak Kampanyası gibi kıytırık konularla uğraşmak yerine bu mevzuatın neden 15 senedir ertelenip durduğunun hesabını sormak daha doğru olmaz mı acaba? rampa- kaldırım meselesinin sadece Konak belediyesiyle sınırlı olduğunu zannetmiyorum. Duyanda sanki ülkenin diğer tüm belediyeleri mükemmel iş yapıyor zannedecek.

Ek: Yazılarımın neresini seviyesiz bulduğunuzu da anlamadım. Ben siz bir şey yazmadım, yazdıklarınıza yanıt vermedim, hakaret de etmedim. Bir seviyesizlik söz konusuysa onu başka yerde arayın.

Üye
    baris33 Avatarı

Gerçek Adı
    Vural
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cem bey, yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum çok gereksiz bir kampanya devlet zaten veriyor tekerlekli sandalyeyi.. Bu kampanya yüzünden toplum daha fazla acınası yaklaşıyor bizlere...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ener senin için devletin harcadığı eğitim masrafına yazık sen değilmisin devlete sırtınızı dayamışsınız diye suçlama yapan kimsenin devlete dayandığı yok zaten devlet dediğin insan değildir çalışıpta bize bakmaz bizden topladığı vergilerle yol kaldırım hastane vb. şeyler yapar yani bizden aldığını bize hizmet olarak verir prim meselesine gelince sen şimdi yattığınız yerden para alırsınız dersin ben baştan açıklayımda o güzel aklını boşuna yorma diye açıkladım ve bizler neden kampanya yapalım kapak toplayalım devletin işi ne ihtiyacı olana yardım etmeyecekse bizden ne halt yemeye vergi topluyor ki dünyada vergi açısından ilk sıralarda yer alan bir ülkeyiz bu tür kampanyalar yüzünden insanlar ve daha önemlisi çocuklar tekerlekli sandelyedeki engellileri açiz açınsı kişiler olarak görüyor senin gibi dışardan hiçbir engeli belli olmayanların bunu anlaması imkansız kişiselleştirmeye gelince bu olay ben ve benim gibi olanları ilgilendirir burda canı yanan bizleriz ibadet için gittiğim camide dilenci muamelesi gören benim sende tutmuş bu kampanya harika sende gittiğin her yerde dışlan gör bakalım kişiselleştirme nasıl oluyor

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konu kapak olunca küçük bir ilavem olacak hepinizin bimesi icab eder diye düşündüm ben omur ilil felçliler derneğine göndermek için 89 kğ kapak gönderdim
    ama 40 kğ kapak gitmiş çok uğraştım bir sonuç alamadım onun için kapak işinden bende rahatsızım hiç bir talebimiz olmadan yardım amaçlı çalıştık ama 49 kğ kapak
    kayboldu kargoda ptt kargo.

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anlamadıgım birsey pet sise kapaklarını toplamanın ne tür bir rantı olacak.ekonomik degeri olan bir ürün degil yada geri dönüsüm yoluyla cok büyük paralar kazandıracak bir sey degil. genelde ilkokullar olmak üzere egitim kurumları tarafından ciddi anlamda benimsemiş ve hem çocuklara cevre bilinci kazandırılırken hem de toplumda yasayan ve aynı cocukların ebeveynleri tarafından görmezden gelinen engelliler için o cocukların birseyler yaptıgını düşünmelerini ve kısa vadede engellilerle empati uzun vadede ise engellilerin farkedilmesini saglayan bir proje niye birilerini rahatsız ediyor. Hele hele bunu sığ siyasal söylemlerle nitelemek ve tüm engelliler adına ahkam kesmek secimlerin yaklastıgı dönemde acaba bazı engelli kişilerin bundan siyasi bir rant elde etme cabası olabilir mi insanın aklına gelmiyor da degil.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

pet şişe bile toplanacak buyrun cenaze namazına

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende jem abiye katulıyurum neden engeliler kulanılıyurki engeli adı altında bu kampanya yapılıyur.bence sandelyeye ihtiyacı olan engeli alabiliyur .almıyanı ise devlet veriyur

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon