Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

Sürekli artan bir şekilde bana özel mesaj, e-mail, facebook ve twitter'dan "nasıl araba alırım, nasıl emekli olurum, şu ne, bu ne, acil yardıma ihtiyacım var" vb. sorular soruluyor...

Ve ben hiç birisine cevap YAZMIYORUM.

Çünkü:

1- Eğer ben (ya da diğer arkadaşlarımız) durmadan kişisel iletişimle sorular cavaplayacaksak, bu site/forumlar neden var?

2- Kişisel iletişimle verilen cevaplar suya yazılmış misali, muhatabı o anda bakıp işini gördükten sonra ortadan kayboluyor. Oysa soru-cevapların forumlarda yer alması, aynı sorunu yaşayan yüz binlerce kişinin o cevaba ulaşmasını da mümkün kılıyor. Site bu açıdan devasa bir arşiv hizmeti veriyor.

3- Sorulara en doğru ve hızlı yanıt forumlar aracılığıyla veriliyor. Hepimiz hatalı cevaplar verebiliyoruz... Herkese açık alanda yanlış cavap verildiğinde bu hata başka arkadaşlarımız tarafından anında fark edilip düzeltilebiliyor. Oysa kişisel cevaplamalarda bu mümkün değil. Yanlış cevap verildiğinde, Allah selamet versin...

4- Bu sitenin 60 bin üyesi, aylık neredeyse 1 milyon tekil ziyaretçisi var. Kişisel yazışmalarla kimin hangi sorusuna cevap yetiştirilebilir?

5- Buradaki özel mesajlarımı da, facebook'u da, e-mallerimi de -içeriği foruma yazılması gereken bir soruysa- okumadan siliyorum. "Bi dakkanı ayırıp cevaplasan olmaz mı" diyen arkadaşlarımız oluyor. Sen oradan bakınca basit bir soru sormuşsun, bir dakkada cevaplanabilir gibi geliyor ama bana günde yüz kişi o şekilde soru sormaya çalışıyor! Senin sorun için bilmem kaç dakka ayırsam, diğerlerini ne yapacağım? Forumlara ve gündelik yaşamıma nasıl yetişeceğim?

6- Forumlara yazılan soruların cevaplanması bazen gecikiyor. Böyle olduğunda bazı arkadaşlar basıyor kalayı/küfrü! O arkadaşlara şunu söylüyorum: Sen kaç kişinin sorusunu cevapladın da başkaları senin sorunu cevaplamadı diye kazan kaldırma hakkını kendinde görüyorsun! ("bu siteye yazılan hiç bir sorunun cevabını bilmiyorum" demeyin, yanarsınız).
    Kaldı ki burada soru cevaplamak -ben dahil- kimsenin görevi değil! Hepimiz keyfimizce birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz o kadar.

Son olarak, gündelik yaşamından zaman ayırıp bu sitede soru cevaplayan, duygularını ve düşüncelerini samimiyetle paylaşan arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürler. İhtiyacı kadarını alıp gitmeyen, gücü yettiğince vermesini de bilen o kıymetli arkadaşlar sayesinde burası ve dünya biraz daha güzel, biraz daha çekilesi oluyor. Sağ olun!

Not: Facebook'Umda sürekli online görünsem de günde sadece birkaç dakika oraya bakabiliyorum. O zamanlarda da sadece "merhaba"lara karşılık verip kısa muhabbetler ediyorum o kadar. İşin içine "bu nasıl olur" gibi sorular girdi mi, bende kapı-duvar!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısınız. Kendi adıma özür dilerim.

Üye
    SmhGwz Avatarı

Gerçek Adı
    Semih BALCI
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız benımde war böyle konular adam gelmiş tanışalım mı diyor tm diyorum gel tanışak sonra gelmiş ben araba alcam nasıl araba alayım la ben bayimiyim ne bileyim senin tercihini
    yani gel adam gibi tanış gerekirse gel işyerimde sana çay kahve söyliyeyim Sanal ya iki sanalda ben karalayım deyip gidiyorlar yazık günah insanları işlerinden güçlerinden ekliyirosunuz..

Üye
    Poli Avatarı

Gerçek Adı
    Poli
    Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu site benim sorularıma çare olduğu gibi , yine bir çok arkadaşın sorunlarına çare olmaya umarım hep devam eder. Saygılar

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

empati yaptıgım zmaan bende cevaplamazdım sizin yerınızde olsam. yani yerden göge kadar haklısınız

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuana kadar özelden soru sormak gibi durumum olmadı, aksine bildiğim kadarıylada forumda sorulara yardımcı olmaya çalışıyorum. ama yapılan açıklama çok haklı ve yerinde bir açıklama olmuş. soruların forum genelinde sorulması hem kendisi hem başkaları adına daha iyi olur.

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

o oooooooooooooo olduğum gece hani nerdeyse imza isteyecektim,faceden size mrb dediğimde ,içinizden "offf şimdi bunun sorularıda çekilmez "dediğinizi duyar gibi oldum.veee siz beni terketmeden ben sizi terkettim

Boğabey

Ama şu bir gerçekki,bırakın sorulara cvp vermeyi,yüzlerce kişiye meraba demek bile bir süre sonra sıkar insanı.sizi anlıyabiliyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Oturanaboğa demiş ki:

"Son olarak, gündelik yaşamından zaman ayırıp bu sitede soru cevaplayan, duygularını ve düşüncelerini samimiyetle paylaşan arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürler. İhtiyacı kadarını alıp gitmeyen, gücü yettiğince vermesini de bilen o kıymetli arkadaşlar sayesinde burası ve dünya biraz daha güzel, biraz daha çekilesi oluyor. Sağ olun! "

Evet, zamanımız olduğunda ve keyfini çıkararak soru cevaplıyoruz, duygu ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz sizin hakaretlerinize rağmen

Burada çok doğal olarak paylaşımda bulunmamızı "öne çıkma kaygısı, 40 bin üye arasından öne çıkma ve güya sıradanlıktan kurtulma, özel muamele görme vs" gibi bin bir yaftayı da yapıştırdınız üstümüze üstelik.

bu hakaretleri forumda açıktan eden yöneticinize "yüzde yüz haklısın" diyen sözlerinizi, özür dilemeye bile lüzum görmeyen otoriter kibirli bakışınızı da eklemem lazım tabi.

Neyse çok uzatmaya gerek yok.
    Evet, buradayız, zamanımız olduğunda keyifle soru da cevaplayacagız, duygu ve düşüncelerimizi de paylaşacağız, egleneceğiz, eleştirilerimizi sunacağız, gerekirse kavga edeceğiz, birlikte bir mücadelenin tadını çıkaracağız hep birlikte bütün bunlara ragmen

"Ya seversiniz ya terkedersiniz" diye bizi kovma cüretinde bulunan yöneticinize de ayrıca selam ederim. Buyursun, kapı açık

Yasaklı Üye
    Samet_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem'in yarası varmış

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

kalemin yarası değil kalemin hakkı var sözlerine kesinlikle a dan z ye katılıyorum

Yasaklı Üye
    Samet_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem'in avukatları da varmış

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    olanları bilmemekle beraber kimse kimseye hakaret etmemeli bence hakkı da yok . hele hele kovmak ne demek. bu ithamlar doğruysa muhatabı özür dilemeli bence değilse ithamda bulunan. ve olanları unutup kardeşlik ilan etmeli.