Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ma_21 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    01:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    annemin babası bağkurdan emekli vefat etti annem 2022 yasadan maaş alıyor
    bağkurdan dedemin maaşını alması için başvuru yapacaz ama annemin övey annesi dedemin maşını alıyor annem bu maştan faydalansa övey nenemin maşı ikiğye bölünecek yoksa annem ekstradan ayrımı maaş alacak bu konuda bilgisi olan lütfen yardımcı olsun

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer yetim maaşın 2022 maaşından yüksek olacaksa, 2022 maaşını kestirip yetim maaşına dönebilirsin.
    Yalnız, aşağıda aktarılan bilgiye göre -Tahsin beyin de yazdığı gibi- konu hukuki zemine taşınırsa, hem yetim aylığı hem de 2022 aylığı alınabilir.

quote icon - 2022 maaşı alan annem yetim maaşı da alabilir mi? Alıntı Yapılan Kişi: hasan tahsin viewpost right - 2022 maaşı alan annem yetim maaşı da alabilir mi?
    Ankara 15. bölge idare mahkemesinin bu konuda vermiş olduğu bir karar bulunmaktadır. Bu karara göre bir engellinin almış olduğu yetim aylığı özürlü maaşından az ise o zaman hem yetim aylığını hem de özürlü maaşını birlikte alabilir. Ancak bunun için:
    1- engellinin özürlü maaşının kesilmiş olması yada yetim aylığını alırken özürlü maaşı için müracaat etmiş olması ve başvurusunun reddedilmiş olması
    2- ve engellinin sonrasında idare mahmekemesinde dava açmış olması gerekmektedir.

İlgili davada davayı açan engelli kazanmış şu anda her iki aylığıda almaktadır. Emsal dava olduğu için aynı durumda olan bütün engelliler dava açtığı zaman kazanacaktır.

Yetim aylığının tamamını ve 2022 maaşını birarada almak mümkün olacak