Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    drcgr Avatarı

Son Giriş
    18.07-2012
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, 3 sorum olacak. 23 Yaşındayım ve 18 Yaşında Kız Kardeşim var. Annem, kardeşim ve ben babamdan dolayı dul ve yetim maaşı alıyorduk.
    Soru - 1) Üniversiteyi yeni bitirdim ve bitirir bitirmez yetim maaşım kesildi. Ancak 2. üniversite olarak Açıköğretim'e devam etmekteyim. Başvurmam halinde maaşım devam eder mi? Nereye başvurmam gerekir?
    Soru 2) Eğer yetim maaşım devam etmeyecekse maaşımın anneme ve kız kardeşime devri mümkün müdür? Bunun için nereye dilekçe vermem gerekir?
    Soru 3) Kız kardeşim yetim aylığını ne zamana kadar alabilir?
    Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2. üniversite okumanız yetim maaşı almanızı sağlamaz maalesef.

Sizden kesilen aylık ne annenize ne de kardeşinize devredilir.

Kız evlatlar evlenene kadar yetim aylığını almaya devam ederler. Evlenirse ve başka da bir hak sahibi yoksa, kızkardeşinizden kesilen aylık anneye devredilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...