Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    uygark Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.04-2012
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Annem %75 özürlü raporu var hiç çalışmadı.Evliyken annesinden yetim aylığı alabilir mi?
    5510 sayılı kanunda 35. maddesinde alabileceğini fakat malul raporu istiyor bunun farkı nedir bilemedim.
    Yine aynı kanunda malul sayılmak kısmının bununla bir alakası var mı?
    Yine bu konu başlığı içerisnde arkadaşlarımız telefon numarası vermişler ama ben tam olarak hangi birime gitmeliyim.
    Yukarda ki konularda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  2. #2
    Üye
    Bacıbey Avatarı

    Gerçek Adı
    Havva
    Üyelik Tarihi
    30.06-2008
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Mesaj
    8.245
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Annenizin, % 75 raporu olduğundan malul sayılıyor evet, ama evli olduğu için yetim maaşı alamaz.. Kadınların, bekar ya da dul olması gerekiyor bu maaşı alabilmesi için.. (Yasal Dayanak: 5434 sayılı Kanunun 75. maddesi)

    Detaylı bilgi için okuyunuz: http://www.engelliler.biz/forum/dul-...tml#post788571

  3. #3
    Üye
    uygark Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.04-2012
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    yardımınız için teşekkürler. yazmış olduğum bilgileri yine bu site de buldum.orda yazan başka bir durumu mu anlatıyor acaba?

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.909
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Burada ikircilikli bir durum var.


    Evet, evli kız çocukları yetim aylığı alamaz. Ama malul çocuklar (evli olup olmadıklarına bakılmaksızın) alabilir. Yani, kız çocuk olarak değil, malul çocuk olarak başvuru yapsın anneniz. Ve lütfen gelişmeleri burada da paylaşın ki başkaları için de öğretici olsun
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  5. #5
    Üye
    nacar Avatarı

    Üyelik Tarihi
    23.11-2008
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Mesaj
    2.150
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bülent abi ben %88 engelliyim 1999 dan beri yetim maaşı alıyorum evlenirsem maaşım kesilir mi

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.909
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Malul durumdaki çocuklar evlenseler de yetim aylıkları kesilmiyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  7. #7
    Üye
    uygark Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.04-2012
    Son Giriş
    03.08-2012
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bülent Bey;
    Annem %75 sakat raporu var. Boşandıktan sonra Emekli sandığından emekli anneannemin vefatı ile maaş bağlandı. Ama yeniden evlenince maaşını kestiler ve ne kadar danışsakta maluliyetinden doyaı maaş bağlatmayı beceremedik.Tavsiye edeceğiniz bir yol varmı.Şimdiden teşekkürler.
    Birde ; Bir bayan arkadaşım, Emekli sandığına bağlı olarak devlet memuru olarak çalışmakta.BAĞ-KUR Emeklisi babası vefat etmesi durumununda maaş bağlanabilir mi? ( Not: Babaannesi yaşıyor)

  8. #8
    Üye
    ekinos Avatarı

    Gerçek Adı
    Ayşe
    Üyelik Tarihi
    25.07-2011
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Mesaj
    783
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey benim yüzde elli bir raporum var bağkurdan yetim aylığı alıyorum ömss sonucu işe girsem maaşım kesilmezmi raporumu yetim maaşında belirtmemiştim