Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    faruk_19 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.03-2012
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kızkardeşim,ben ve annem babamın vefatından dolayı maaş alıyoruz.

    ben erkek çocuğu olduğum yaşımdan dolayı bu ay itibari ile maaşım kesilecek ya da kesildi.

    bu durumda maaşım direk kesiliyor mu yoksa annem ve kızkardeşime devri gibi bir şey söz konusu mu?

    eğer bağlanıyorsa bunu kendileri mi hallediyorlar yoksa annemin veya annem ve kızkardeşimin birlikte gidip her hangi bir işlem ya da başvuru yapmaları gerekiyor mu?
    ssk dan emekliydi babam ve nereye gitmeleri gerekiyor?

    teşekkürler.

  2. #2
    Üye
    KaRe Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.11-2010
    Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Mesaj
    850
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    annenin biryere gitmesi gerekmiyo maaş senden kesilince annenin maaşının üzerine kendileri koyar yani annen maaşın 4 / 3 nü alacak babandan kalan maaşın

  3. #3
    Üye
    faruk_19 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.03-2012
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    teşekkür ederim.

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.910
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    hak sahibi olarak sadece anne kalmadığı sürece, sizden boşa çıkacak % 25 payın anneye devredilmesi mümkün değil. Yani, anneniz % 50, kız kardeşiniz % 25 pay almaya devam edecek. Sizin kesilen aylığınız onların maaşına eklenmeyecek.

    5510 sayılı yasanın 34. maddesi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  5. #5
    Üye
    duman1 Avatarı

    Gerçek Adı
    emrah kaya
    Üyelik Tarihi
    03.09-2013
    Son Giriş
    03.09-2013
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    1
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bülent bey hak sahibi olarak sadece anne kaldıgında ve herhangi bir işte çalısmadıgında ne oluyor?

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.910
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tek hak sahibi dul eşse, % 75 oranı ile maaş bağlanır

  7. #7
    Üye
    thisket Avatarı

    Üyelik Tarihi
    13.07-2014
    Son Giriş
    20.08-2014
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    merhabalar..biz de 2 kız 1 erkek 3 kardeşiz ve annemle beraber babamdan maaş alıyoruz. Erkek kardeşim kasım 2013te yaşını doldurduğu ve okula devam etmediği için maaşı kesildi. Ancak bizim maaşlarımızda herhangi bir artış olmadı. Bir eş 2 yetime tam maaş diye okudum ama erkek kardeşiminki kesildiğine göre bizimkinin artması gerekmiyor muydu ?

  8. #8
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.910
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    thisket,

    kardeşten kesilen aylık sizlerin aylığına eklenmez:


    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    hak sahibi olarak sadece anne kalmadığı sürece, sizden boşa çıkacak % 25 payın anneye devredilmesi mümkün değil. Yani, anneniz % 50, kız kardeşiniz % 25 pay almaya devam edecek. Sizin kesilen aylığınız onların maaşına eklenmeyecek.

    5510 sayılı yasanın 34. maddesi.

  9. #9
    Üye
    thisket Avatarı

    Üyelik Tarihi
    13.07-2014
    Son Giriş
    20.08-2014
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Mesaj
    2
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim..