Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ^^umut^^ Avatarı

Son Giriş
    26.09-2012
    Saat
    05:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm size bir sorum olacaktı engelli bayanlar %60 veya üstü rapora sahip olursa evli olsa dahi yetim aylığı alabilirmi bu bayanın eşide %83 engelli cevap verirseniz sevinirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

http://www.engelliler.biz/forum/dul-...n-kesilir.html

V- MALUL OLAN KIZ VE ERKEK ÇOCUKLARINA BAĞLANAN YETİM AYLIĞININ KESİLME ŞARTLARI
    Ölen sigortalının kız ya da erkek çocuklarının müteveffa baba veya anaları üzerinden malul oldukları gerekçesiyle malullüklerinden yararlanarak yetim aylığı alabilmeleri için, sgk sağlık kurulunca çalışma güçlerinin en az yüzde 60 oranında yitirdiklerine karar verilmesi gerekmektedir.
    Malul olan kız ve erkek çocuklarına bağlanan yetim aylıkları sosyal güvenlikli olarak çalışmaya başlamaları halinde kesilmektedir. Bunun dışında malul olan kız ve erkek çocuklarına bağlanan yetim aylıkları belirli yaşları doldurmaları halinde, öğrencilik niteliklerinin sona ermesi halinde ya da evlenme gibi nedenlerle kesilemez.

kesilmez..

Üye
    Batın Avatarı

Gerçek Adı
    Göksel emiroğlu
    Son Giriş
    27.05-2012
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kelebek rumuzlu arkadaşım bende babamdan yetim aylığı alan erkek çoçuğuyum bu sorunun cevabını net bir şekilde alamadım bana söylenen erkek çoçuğun maaşı kesilir dediler kız çocuğu devam eder dediler yazdığın sgk dan alıntımı cevap yazarsan sevinirim

Üye
    2kadir Avatarı

Gerçek Adı
    özcan kaya
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm yüzde 60 ve üzeri raporu varsa alabilir benim eşim alıyor

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konuda ben kime inanacağımı şaşırdım bende babamdan yetim maaşı alıyorum 5510 sayılı kanundan yararlandım.fakat kimi diyor malul kız çocuğu evlenirse yetim maaşı kesilir kimi diyor kesilmezmiş bi karambolde kaldım kendi çalışıp emekli olarak hak ettiğin maaş olsa kesilmez fakat malul olduğun için devlet hak tanımış yetim maaşını ve evlendiğin zaman kesilir diyolar kadir arkadaşımız eşinin bu maaşı aldığını söylüyor benim tamamen kafam karıştı.