Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    tek_mehmet Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    10.08-2008
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    40°39'18.4"N 29°16'06.6"E
    Mesaj
    103
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim bi yakınım eşinden boşandı annesi ile yaşıyordu ve şuan anneside vefat etti. Babasından kalma ssk emekli maaşını annesi ile alıyorlardı annesine 400 - 450 kendisi ise 200 - 250 civarı bi maaş alıyordu şimdi bu maaşı kendisi almak istiyor. Bilecik sgk'ya başvuruda bulunmuş Ankara'ya dilekce yazması için bi adres verip göndermişler ama dilekceyi ne şekilde yazmaları gerektiğine dair bi bilgimiz yok ve başka belgelerde eklememiz gerekip gerekmediğine dair bir bilgide vermemişler. Nasıl bi yol izlememiz gerekir bilgi sahipleri paylaşırlarsa sevinirim...

    Ayrıca, Bilecik sgk'da çalışan memure hanım zaten maaşın bölünmüş olduğunu ve şuan aldığının fazlasını alamayacağını söylemiş bu bilgi doğrumudur? yoksa oradaki memure hanım bilgi eksiliğinden mi bu şekilde bi bilgi vermiş. Çünkü benim internetten araştırmama göre şuan aldığı maaşın ikiye katlanması gerekiyormuş doğrumudur...

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Anne-babasız kaldığı için bu zamana kadar %25 olarak aldığı maaş ikiye katlanır. Şöyle bir dilekçe iş görür:

    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
    BİLECİK SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ'ne,

    xx.12.2010

    Vefat eden babandan dolayı halen Yetim Aylığı almaktayım. Ekte yer alan belgeden de (EK 1) anlaşılacağı üzere xxx tarihinde -babam üzerinden dul aylığı alan- annem de vefat etmiştir.
    İş bu nedenle 5510 sayılı yasanın "Ölüm aylığının hak sahiplerine paylaştırılması"nı düzenleyen 34. maddesinin "c" fıkrası uyarınca halen almış olduğum Yetim aylığımın annemin vefat tarihi itibarı ile arttırılmasını ve tarafıma yazılı olarak bildirilmesini arz ve talep ederim.

    EK 1: Annenin vefatını gösteren resmi evraklar

    ad soyad
    imza
    tc kimlik no
    adres
    telefon


    ______________
    34/ c) (b) bendinde belirtilen çocuklardan sigortalının ölümü ile anasız ve babasız kalan veya sonradan bu duruma düşenlerle, ana ve babaları arasında evlilik bağı bulunmayan veya sigortalının ölümü tarihinde evlilik bağı bulunmakla beraber ana veya babaları sonradan evlenenler ile kendisinden başka aylık alan hak sahibi bulunmayanların her birine % 50'si oranında aylık bağlanır.

  3. #3
    Üye
    tek_mehmet Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    10.08-2008
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    40°39'18.4"N 29°16'06.6"E
    Mesaj
    103
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekürler Bülent bey...