Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mtm21 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    23:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kız kardeşim %93 özürlü olup 3 ayda bir 837 TL. maaş ve ayrıca bakım ücreti almaktadır
    .yasal vasiyim .babam vefat etti. babamın bağkur maaşı vardı 610 TL. maaşın kardeşime geçmesi için müracaat ettik. 1 ay sonra bağlanacak dediler.
    kardeşim hem bağkur maaşını hem de 3 ayda bir alınan maaşını birlikte alınabilir mi. Yoksa ikisinden birini seçmek zorunda mı kalacak.

Bu konuda açıklayıcı bir cevap yazarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yetim aylığı alabilir, ama 2022 ve evde bakım aylıkları için bazı riskler doğar. Önerim, başka bir hak sahibi varsa, Yetim aylığını onun almasıdır...
    Eğer kız kardeşinizin Yetim Aylığı alması şartsa, o zaman:
    1- 2022 aylığını büyük olasılıkla keserler.
    a- Eğer alınacak yetim aylığı 2022 aylığından fazla ise, 2022 aylığının kesilmesi karişısında bir şey yapamazsınız
    b- Eğer alınacak yetiğm aylığı 2022 aylığından az ise, o zaman bu karar karşısında sgk'yı dava edersiniz ve Ankara 15. İdare Mahkemesi'nin emsal kararı uyarınca hem yetim aylığı alırken hem de 2022 aylığı almaya devam edersiniz.

2- Malum, evde bakım hizmetinden yararlanabilmek için hanede kişi başına düşen gelirin aylık 348 TL'den az olması şartı var. Alınacak olan Yetim aylığı kişi başına düşen gelirin 348 TL'yi aşmasına neden olursa, bu durumda evde bakım aylığı kesilir.
    http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...