Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emren444 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2010
    Saat
    20:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Annem dul maaşı alıyor, bende yetim maaşına başvurdum annemden ne kadar kesinti olur? (Annem ne kadar alıyor bilmiyorum ama bana 427 tl ödenecekmiş)
    Bir de işten ayrıldıktan sonra ortalama 8 aydır çalışmıyorum bu dönemlere ait toplu maaş alabilir miyim yetim aylığımdan?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

%50 anneye %25 sana düşer sanırım.
    Babanızın vefat tarihi itibarı ile hak etmiş olursunuz ve aylıklar o tarih itibarı ile birikir
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece anneniz dul maaşı alırsa oran % 75 siz yetim aylığı bağlanması talebinde bulunduğunuz zaman anneniz % 50 oranında dul maaşı alacak, siz % 25 oranında yetim maaşı alacaksınız. Üçüncü kişi yetim maaşı talebinde bulunduğu takdirde, anne % 50 yetim çocukları da % 25 oranında yetim maaşı alarak maaşın % 100 ünü almış oluyor.

Üye
    emren444 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

peki ben bu konuya dair bir dilekçe ile talepte bulunsam çalışmadığım dönemlere ait birikmiş olan paramı toplu olarak alabiliyor muyum?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Anneniz başından beri dıl aylığını alıyor idi, ama siz şimdi yetim aylığı için başvurdunuz. Doğru mu? Eğer böyleyse, o zaman başvurunuz ile başlar yetim aylığınız birikmeye. Yani babanızın vefat tarihi ile değil...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    emren444 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annem dediğiniz gibi başından beri dul maaşı alıyor. Benimde ilk bağlanmıştı, çalışmaya başlayınca kesildi sonra işten ayrıldım uzun süredir işe girmedim. Şimdi tekrar başvurdum yeniden bağlandı. Yani benim işden ayrılma süremle bu aya kadar ortalama 8 ay oldu ve bu 8 ay için bir meblağ alabilir miyim?
    (aslında bunu sormak istemiştim)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Bence alamazsın. Bildirimde bulunman gerekirdi ki anneden kesip sana versinler... Ne zaman bildirimde bulunmuşsan o tarih baz alınır diye düşünüyorum

Üye
    emren444 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun