1993 yılında annemi kaybettim. emekli sandığından maaş almaya başladım. 1998 yılında sgk lı olarak işe girdim. bunu sıkıntı doğuracağını söylediler, adana emekli sandığına yazı yazdık, alabileceğimi söylediler. 2008 yılında yeni düzenlemeden sonra acaba ilerde sıkıntı olurmu diye yine sgk ya sorduk, hayır dediler, bu tarihten sonra alınmaz ama siz almaua devam edebilirsiniz. ancak dün ilaç yazdırdım, eczane emekli sandığı görünüyorsun dedi. sanırım sağlıkta yapılan yeni düzenlemeden dolayı emekli sandığı sağlık güvencesinden yararlandım. bugün yine sgk ya gittim, işi hiç bilmeyen biri hemen aldığın maaşları öde, er yada geç farkederler senden bunu alırlar dedi. artık bunun olmayacağını biliyorum, ben oraya sgk lı olarak çalıştığım sağlık güvencemin düzeltilmesi için gittim ancak sonuç alamadım. size sorum şu emekli sandığı sağlık güvencesinden yararlanmamda bir sakınca varmı, ilerde sıkıntı olurmu, bilginize güvendiğim için size sordum. direk konuya daldığım için kusura bakmayın, hoşçakalın.