TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yüzde 95 engelli raporu olan abim yatalak,babam emekli memur babamin maaşı ni alabilmesi için basvuruldu ama emekli sandığı kaymakamlığa yazı göndermiş muhtaçlik belgesi galan istemiş eve giren gelir istemişler vs teslim etmişler kaymakamlık heyeti kabul etmemiş ne alaka emekli sandığı yuzde 95 raporu yatalak olana babadan maas kalmiyormu

Üye
    iptekicanbaz Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

@sonbahar.44 buna benzer durumu bire bir yaşadım. şu var kaymakmalığı bağlamaz emekli maaşı bağlanması. ben sgk ya gitdim beni hastaneye sevk ettiler heyet rahatsızlığımla ilgili tedavi olmadığım için düşük puan verdiler sgk da rapor oranı düşük olduğu için kabul etmedi. yani rahmeti babanız bulunduğunuz ildeki hangi sandığa kayıtlı ise oradan başvuru yapıyosunuz. benim bildiğim bu başkası neder bilemem.

Üye
    Şamil67 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

Sgk ya git engelli yetim ayligi başvurusu yap

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    40

sonbahar.44 ssk ya gitceksini abinide görmek isterler ve ordan ssk dan sana memur abini bir hastane sevk edicekler ve sonra sizi gönderdikleri hastaneden heyete giriceksiniz kactane varsa size ssk dan verilcek kağıtta hangi dr lere girceniz yazıcak uzun bir sürec ama hepsini mecbur yapcanız ordan sonra rapor sgk ya glcek ordan ilgili kuruma gidicek abinin durumunu incelicekler ve sonra yeterli görürlerse direk evrak ssk ya geri gelcek ve emekli olabilir hakkı babandan kazandında ise maaş bağlanıcak abim şayet ssk yetrli görmezse abini bir başka ssk ya sizi sevk ettiricek uzun sürec dedim gibi ama sonucta bağlanır ayrıca babadan alıncak maaş kaymakamlık bakmaz ssk bakar size saten gerekli işlemler bittinde abinize maaşı bağlanır ayrıca 5510 sayılı yasa ile bağlancan ölüm aylı diye

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

Sgk ya gidildi kaymakamlığa heyete bilmem ne ordan devam ediliyor ben anlamadım arabasi eve giren gelir araba 2 tane ev bunlar ne alaka onu anlamadım kaymakamliktan böyle demişler sanki bakim aylığı baglamaya çalışıyoruz

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

Emekli sandığı kaymakamlığa yazı göndermiş muhtaçlık belgesi istemiş ordan muhtaç olmadığına karar vermişler..araba var bakım aylığı evdeki bakıcının arabası var falan filan demişler hesaplamışlar onaylamamislar..

Üye
    iptekicanbaz Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

@sonbahar.44 500 tane dairede olsa emeklilik önce kız sonra engelli çocuğa gecer bu haktır. yanlış yönlendirme olmuş. bu belli. biraz uğraşırsınız ama doğru yol izleyin..

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    40

muhtaç aylık için başvuruda yapıyorsanız onun için istemeelri normal ama ssk dan böle birşey istemeleri bana tuhaf geldi ssk dan olan işiniz devam ediyorsa olcak ama muhtaç aylık içinse o olmaz sanırsam ama ssk dan oldu için abine maaş bağlanır. onunda kirtelleri var .

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

Babam emekli memur 4c emekli sandığına bağlı erkek abim yüzde 95 raporlu yatalak,emekli sandığı rapor falan istememiş muhtaçlik durumu araştırılsın diye kaymakamlığa yazı gelmiş .. Valla anlamadim bende emekli sandığı kaymakamlık muhtaç değil karari çözemedik...

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    40

bende anladmım ssk gönderse tmm diyecem ama oıda degil ayrı bişe ters giden birşe var sizde ama ssk ile sevkli gitseniz o tamm ama bu kaymakam ayrı bir durum

Üye
    seyfil Avatarı

Gerçek Adı
    seyfullah erdem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    20

yanlış yönlendirme olmuş sizi engelli maaşa yönlendirmişler, sgk da emekli sandığı memurları uzmanları var terar gidin anlatın, ben engelli maaşı alıyorum memur emeklisi babam vefat etti geçen yıl sgk ya gittim emekli sandığı memuru yüzde 60 rapor la başvurabilirsin dedi, devletten 61 var üniversiteden eski 47 var, üniversteden olacak dediler, maaşı annem aldığı için üstüne gitmedim

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

@seyfil

Engelli maaşı almıyor bakim aylığı var bide eve giren gelirden dolayı 2022 maas kesildi o ayrı bi konu...raporu yüzde 95 benim tahminim kaymakamlığa karar verin diye yazı geldiğine göre 2022 engelli maaşı anlamışlar gibi duruyor...ama ayri bi konu e devletten yetim dul aylığına başvuru yaparken sağlık kurulu raporu ve muhtaçlık belgesi ile başvurun uyarısı geliyor..

Üye
    .mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.529
    Verilen Beğeniler
    1.441

@sonbahar.44
    benım bağlattıgım zaman muhtardan fakırlık belgesi almam istendi.başvurunun kaymakamlık ile alakası yok.sgk ya başvurunca sizden başvuru belgesi için babanızın bağlı oldugu kurumdan alacagınız belge,muhtarlıktan fakırlık belgesi vs vs istiyolar.aldıgınız 2022 ve ebm ile alakası yok .engellinin gelirinede bakıyorlar.engellinin geliri nasıl hesaplanıyor unuttum.5 6 yıl önce 1100 tl idi şimdi ne kadar bilmıom

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    7

@mka babam emekli sandığına bağlı karar mercisi emekli sandığı diye biliyorum,yani nekadar belgede istese baba vefatın ettikten sonra engelli yuzde 95 rapor olan çocuğu kiz erkek farketmez maas kalıyor diye biliyorum yeni kanun çıkmadıysa

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    atla gel şaban
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadasi
    Alınan Beğeniler
    505
    Verilen Beğeniler
    795

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekli sandigi muhtaçlik arayabilir

Sayfa 1 / 2 12 SonSon