TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozgurcocuk23 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

30 yaşında zihinsel engel oranı %60 olan bir erkek kardeşim var, kendisi evli ve bir çocuk sahibi. Yaklaşık son 3 senedir uygun bir iş bulamadığımızdan ötürü çalışmıyor. Yanlızca eşi çalışıyor.

Babamı kaybedeli 2 yıl oldu, anneme %70 oranın emekli maaşı bağlandı ancak kardeşim için bir talepte bulunmadık.

Talepte bulunsak malül durumundan emekli maaşının bağlanması mümkün olur mu? Ayrıca hangi kuruma ve nasıl müraacat etmeliyiz. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    85
    Verilen Beğeniler
    43

Kardeşinizin herhangi bir geliri yoksa ve eldeki raporu SGK kabul ederse maaş alabilir, yeni rapor isteyebilir, ama maaş alırsa annenin aldığı maaş biraz azalır

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    539

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SGK Mevcut raporu kabul etmeyecek. Sizi Üniversite hastanesine sevk edip oran belirletecek.
    Uygun görülürse maaş anneniz ve kardeşiniz arasında ikiye bölünecek.
    İlk başvuru yaptığınız gün maaş işlemeye başlayacak, süre ne kadar uzun olursa olsun olumlu neticelendiğinde birikmiş maaş olarak toplu ödeme alırsınız.

Ben 2020 Ekim ayında başvurmuştum, 2021 Mart ayında maaşım bağlandı ve birikmiş olarak toplu para aldım.
    Tek alan kişi ben olduğum için yarısını 2020 lira olarak bağlandı.

Başlığın Etiketleri