TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akif89 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2020
    Saat
    05:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar iyi günler. 2 kişilik aile (Anne ve %65 ağır özürlü çocuk) bunların kendilerine ait maaşları yok. Eve babadan kalma emekli maaşı ve evde bakım maaşı geliyor. Anneside yaşlı. Sorum şu şekilde olurda anne vefat ederse çocuğa yetim maaşı ve evde bakım maaşı kalıyor mu?
    Teşekkürler sağlıklı günler

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.317
    Verilen Beğeniler
    1.350

@akif89
    anne vefat ederse çocuga merhum babadan kalan emeklı maaşının %50 si kalır.ebm ye gelınce annenın vefatında çocuga baglanacak yetım maaşı 1402 tlden az ise ebm baglanır ve hem yetım maaşı hem ebm almıs olur.
    not : ben hem ebm hem yetım maaşı alıom.annem ALLAHAa hamdolsun hayatta ALLAH başımızdan eksın etmesın.ebm gelır şartı tuttugu için yetım maaşları ıle ebm yı alıyok

Üye
    akif89 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2020
    Saat
    05:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demek istediğimde o. Evde bakım maaşı engelliye bakan alır yani aile fertlerinden biri. Aldığın evde bakım maaşıda annen adına yatıyordur. Dolasıyla babadan yetim maaşı alınca sana bakan kimse yoksa evde bakım maaşı ne oluyor?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.196
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @akif89
    Bakıcının vefatı halinde tabi ki yeni bakıcı tayin etmek ve kuruma beyan ederek gerekli işlemleri yapmak gerekir.
    Şartlar uygun ise yeni bakıcı üzerine ödenmeye devam eder, aksi halde kesilir.