Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Bayan kardeş, Eski Memurların Ölümü Halinde Hak Sahiplerine Aylık Dağılımı En düşük memur emekli aylığı bugün itibariyle 1618,19 TL üzerinden hesaplanır.

Dul ve yetimlere ödenecek aylıklar ise hesaplanan emekli aylığı alt sınır tutarının;

a) Dul ve yetim sayısı 3 ve daha fazla ise tamamından,

b) Dul ve yetim sayısı 2 kişi ise %90'ından,

c) Dul ve yetim sayısı l kişi ise %80'inden az olmaması gerekiyor.

Bu bilgiler ışığında şayet sizin durumunuzu Dul ve yetim sayısı 2 kişi kabul edersek babanızdan bağlanan maaş'ın toplam tutarı 1.456,37 tl Annenize %60 = 810,55 tl. Size %30 = 405,28 tl. düşüyor gelecek ayki Temmuz zammını'da eklersek size yaklaşık olarak 425 tl maaş bağlanacaktır.

Üye
    Bayan Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim babam emekli değildi memurdu vefaat etti kısaca annem vefaat etmeden önce 600 tl alıyordu biz almıyırduk şimdi aadece ben alıcağım için yüzde 50 sildığundan yarısı oluyor anladım 600+800+888= engelli maaşı kesilmez yani üçündende yaralanabiliriz kısaca

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    57

Boşanınca eşiniz evden ayrılacagı yada siz evden ayrılıp başka bir ev’e taşınacağınız için hem adres hemde evdeki kişi sayısı değişeceği için durumu bildirmeniz gerekiyor.Birde nafaka meselesi var nafaka 2022 maaşı almaya engelmiş evde bakıma engel mi öğrenmeniz gerekiyor. Nafaka için evde bakım maaşından olmayın.
    Sadece evden ayrılmayı değil alırsanız nafakayı, kızınız kyk(burs)almaya başladıgında ve yetim maaşı almaya başlarsanız bunuda bildirmeniz gerekiyor.Tüm bunlar olumlu olursa nafaka+yetim maaşı+kyk(burs)un toplamı evde bulunan kişi sayısına bölünce 784 tlyi geçmemesi gerekiyor.Siz ve 2 kızınız 3 kişi yapıyor bu durumda evinize giren gelir 2352 tlyi geçmemesi gerekiyor.

Üye
    Bayan Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok 2022 maaşı almıyorum ben babamın ve nafaka ve engelli maaşını alsam yeter teşekkürler peki bişey sorucam 888 tl evde bakım miktari oluyor ya 800 tl nafaka alıcam ve 500 tl babamdan bağlanırsa kızım kyk dan 425. Tl alırsa evde bakım gelire sayılıyormu yoksa şöylemi sayıkıyor 800+500+425 tl ediyor ya evde bakım parası gelirre ekllenmiyor dimii

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12