Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu hak EKİM 2008'den önce yetim maaşı almaya başlayanlar için geçerlidir; BUNDAN SONRA MÜMKÜN DEĞİLDİR.!!!!!!!!!!!!!

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    5

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connec...df?MOD=AJPERES
    burda hiç de yazmıyor kendi çalışan engelli anne ve babasından aylık alabilir diye

Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Forumda ben de böyle bir başlık açmıştım bir zamanlar; memur olarak işe girerken 1/4 hisseli yetim maaşımın 2/4 hisseli anneme devri için SGK ya dilekçe yazdım......... Şube Müdürü imzalı cevabi dilekçem var. Ve bu durumu SGK merkezlerinde Şef olanlar bile bilmiyor!!!!!!!!!!!!!!

Diyoruz ya EKİM 2008 den önce yetim maaşı almaya başlayanlar için geçerlidir diye............

Üye
    volkano39 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soru 18: Babam SSK emeklisiydi ve maaş alıyordum. Ancak Emekli Sandığı’na bağlı olarak devlet memurluğuna atandım. Babam SSK emeklisi ben Emekli Sandığı’na tabi olduğum için maaşımın kesilmeyeceğini söylediler. Bu doğru mu?
    Cevap: Doğrudur. SSK emeklisinden gelen maaş, siz emekli sandığına bağlı olduğunuz için kesilmeyecektir

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    13

Evet arkadaşlar 2008 öncesi yetim maaşı alanlar memur olunca maaşları kesilmez

Üye
    Spock Avatarı

Gerçek Adı
    Murat CEYLAN
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 657 li anayasaya tabii olarak devlette işe başladım. E- devletten öğrendiğime göre 4c (Emekli Sandığı) Sigorta koluna bağlı bulunmaktayım. 96 da vefat eden babam ise 4a SSK ya tabii ve onun üzerinden maaş alıyorum. 22 yaşındayım ve açıköğretim okuyorum aynı zamanda 4c emekli sandığına tabii olarak tekniker olarak çalışıyorum. İşe başladığımda maaşım kesilmedi ve bugün sgk il müdürlüğüne gittim. Oradaki görevli dedi ki sen maaş almaya 25 yaşına kadar okuduğun müddetçe devam edersin. Ama yinede kesin diyemem. Sen Ankara'ya dilekçe yaz dediler. Bende bir internette araştırayım dedim cevap bulamadım ancak bulduğum yakın bir cevap şu: 2008 öncesi 4c emekli sandığına bağlı babadan 4a ssk'lı işe girilmesi halinde okuduğu müddetçe maaş almaya devam ediliyor olması. Benim durumun için bir bilgisi olan var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

@Spock

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: adamo Mesajı Gör
    Babanızdan dolayı yetim maaşınız babanız SSK lı ve maaşın 2008 den önce bağlanması şartlarıyla kesilmez taa ki siz emekli olanadek. Ters cevap verip arkadaşımızı kötüleyenlere yazıklar olsun diyorum. Bu devletin verdiği bit HAK tır; siz kimsiniz de saçma sapan şeyler söylüyorsunuz!!!!!!!!!!!!! Üstelik babası yaşasaydı bu arkadaşımıza maddi manevi destek olacaktı; babası bunu öldükten sonra DEVLET aracılığıyla maaşından 1/4 hisse vermiş çok mu? Ayıp ediyorsunuz; özür dilemeniz gerekli; şimdi bir de bana çatarsanız; telefonumu adresimi veririm HESAPLAŞIRIZ!!!!!!!!

Üye
    Spock Avatarı

Gerçek Adı
    Murat CEYLAN
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul, Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam onu ben gördümde arkadaş sanırım %60 engelli raporu olanlar için söylemiş dedim. benim engel oranım %55 ondan faydalanamıyorum ama öğrencilik sebebiyle 25 yaşıma kadar alabilir miyim diye merak etmiştim

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alamazsin.ben memuriyete basladiktan sonra yetim ayligim kendiliğinden kesilir sandım.kesilmedi.meğer benim bildirmem gerekiyormus.maas yatınca ben de sandım herhalde devlet veriyor.aylar sonra almamam gerektigini öğrendim.emekli sandığına bildirdim.aldigim yetim aylıklarını geri aldılar benden.ben yetim ayligimi emekli sandığından aliyordum.bagkurdan alan arkadaşta memur olunca benle aynı şeyi yaşadı ve faiziyle geri ödedi

Bu arada ben yetim maaşımı 2001 de almaya başladım.2009da memur oldum.25 yasinda memur oldum
    Ama ben kpss ile atandim.engelli raporum da yoktu.engelli gorunmuyordum.
    Zaten o maaşı alamadığında anneye devrediyorlar..ha ben almışım ha annem.annem alsın ben napiyim o parayı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12