Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    moverek;

hakkın olan emekliliği işte bundan alamıyorsun aç oku bak bakalım bir internete bir gece % 70 malul olan engellilik oranları nasıl % 20 lere düştü diye bırak devlet benim hakkımı versin diğerlerin banan ne dediğimiz için zaten bu günlerdeyiz. Eğerki sahtekarlık ile maaş alan varsa ilk önce onun yüzüne söylerim sahtekarlığını sonrada gider şikayetimi yaparım her sahtekarlık sonunu senin benim hakkıma girer sen engelli isen bende engelliyim engel zaten ilk önce bu hayatta insanlarda bende çok iş aradım engelli işi normal iş başvurmadığım iş kalmadı 51 iş başvurumda kabul edildim. Demişsin çok bilmişler yatırdığım gün primi verin demişsin sen ilk önce benim yazdıkalrımı tam oku ondan sonra yazı yaz bak bakalım ben neler demişim yazmışım bende kanun devlet hakkım ver sen neden emekli aylıklarını bağlama oranlarını düşüyorsun sen neden özür oranlarını iki de bir genelge ile aşağı çekiyorsun yaz tabi okudun bi tane yazı yaz bak bakalım neye itiraz etmişiz.

hullo;

Sende haklısın bende haklıyım bazı arkadaşlar demiş neyin kavgasını yapıyorsunuz adalet arıyanlar benim primlerin karşılığını verin ilk önce demiş haaa bizde onu diyoz bizden niye istiyon devletten iste ben kendi fikirlerim ile bu konuyu kapatıyorum son sözüm banane demem haksızlık yapan varsa ilk önce yüzüne sonrada gider şikayetimi yaparım paşa paşa açık açık gizli saklıda yapmam adam açmış bir konu valla biz adamdan daha çok gerildik

Üye
    hullo Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hilal72 hakkınız haksızlığa karşı susmanız haksızlık olur demek ki zamanında bu konularla çok zaman geçirmişsiniz.. neyin kavgasını diye soran kişi bizim ne demek istediğimizi anlamamıştır. herkes kendi derdinde

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

kimse kendini kandırmasın,kanunları kendinize göre çarpıtıp esnetebilirsiniz,peki vicdanınıza göre nasıl esneteceksiniz?devlet bu kanunu kız çocukları evlenip boşanrsa magdur olmasın,annesinin babasının maaşını alsın diye çıkarmış,ama maaş almak için eşinden boşansın yada kılıfına uydurup maaş alsın diye çıkarmamış.benimde çevremde çok var bunlardan,ve heryerde var,annesinin babasının maaşını almak için boşanıyor,birde imam nikahı yapıyor yada ilagel ilişki yaşıyor ve kendinide vicdanlı ahlaklı birisi olarak görüyor,oh ne güzel dünya yaaa bunun adı resmen hırsızlık sahtekarlık başka bişey degil yani..
    son olarak şikayet eden arkadaşa helal olsun diyorum,gerçi onlar yinede bu işi kılıfına uydururlar ama erdemli ve dürüst olmak her insanda olması gereken bir davranıştır..

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

hakancan06;

ellerine sağlık benim fikrimdensin sende

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

sayın hilal72,sizin güzel yorumlarınıza katılmamak münkünmü? erdemli ve dürüst insanların yazması gereken herşeyi yazmışsınız,siiznde elinize yüreginize saglık,ama bu ülkede o kadar çok haksız ve adeletsiz maaş alan ve bunuda çok normalmiş gibi gören insan varki anlatamam,bunlar olmasa emekli,memur,engelli daha çok maaş alacak,egitime saglıga daha çok imkanlar yaratılacak.sonuç itibarıyla kanunlara göre hakeden herkes maaşını alsın ona bir sözümüz olmaz,ama böyle kanunun açıklarından yararlanıp haksız maaş alanda bilsinki aldıgı para helal degilidr..

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Yok artık..
    Yetimlerin adını çıkaracaksınız.
    Benim babam vefat etti ve evlendim evlenirken çehiz paramı aldım.
    Evlilik sonrası 2 yılı geçti ve maaş anneme devroldu.

Allah göstermesin aileyi kaybetmek, evlilik yada boşanmak kolay mı ki
    Sırf babasının 3 kuruşunu almak için boşansın ve babasının maaşından yararlansın
    O zaman hiç evlenmesin direk babasının maaşından yararlanıyor zaten.

Arkadaş çehiz parasından bahsetmiş
    Siz daha farklı konulara geldiniz.
    Çehiz parası tek haktır.
    1 kez alınır ve 2yıl için ödenecek tutarın toplamıdır maaş olarak alınmaz da toplu alınır.
    Kızın evlenirken de eğer anne babası yoksa bu çehiz parasını alması kendi hakkıdır.
    İster 1 erkekle beraber yaşasın ister 10 erkekle beraber yaşasın..

Siz olayları farklı yönlere çekiyorsunuz.

Eğer çehiz parası daha önce aldıysa arayın şikayetinizi yapın
    Hatta e-devletten insan hakları ihlali bölümünü doldurabilirsiniz.
    İsminizin gizli kalması konusuna bir şey diyemem
    Ama bu kadar eminseniz kızın hile yaptığından isminizin çıkması da bu kadar sorun olmaz sanırım..

Allah kimseyi öksüz yada yetim statüsüne düşürmesin.

Üye
    hullo Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çehiz değil Çeyiz.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

size ne isteyen istediğiyle yaşar
    ha kanunlar bu kadar örfe geleneğe göre olunca olay da karışıyor, kadının hakkı var erkek aç kalsa yapacak bişey yok, sonra eşitlik oluyor adı

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

sayın gül hanım,biizm kimsenin aldıgı yetim maaşında gözümüz yok,hakkıysa zaten alıp afiyetle yesin,bizde bu ülkede yaşıyoruz,bizimde bu maaşları alan yakınlarımız var,benim karşı oldugum şey,kendine tanınan kanunu hakları suistimal etmektir.benimde çevremde eşinden ayrılan ve maaş alan çok bayan var,sırf maaş kesilmesin diye kadın imam nikahıyla yaşıyor.ben bunun dürüst bir davranış olduguna katılmıyorum,bu paralar benim ödedigim vergilerden çıkıyor,bana yazık degilmi?öbür tarafta bu devlete 25 yıl prim ödemiş bir bayana sen emekli olabilirsin ama sana 5 sene sonra maaş baglarız deniyor,bu bayana yazık degilmi?benim demek istedigim kanuna göre hakeden alsın afiyetle yesin ama kanunun açıklarından yararlanarak bu devleti,bu milleti soyan şarlatanlarada haram olsun,şahsen ben hakkımı helal etmiyorum.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

[QUOTE=Plumeria;1606587]Boşanmışsa aynı evde yaşaması SSK tarafından bir şeyi değiştirmez.
    Yani yine alabilir boşanmışlara da babasının aylığı devroluyor.
    Ayrıca ilk evlendiğinde cehiz parası almamışsa şu an evlendiğinde cehiz parası alabilir.
    Bunda da bir problem yok.

Ve sizin yapmanız gereken bir şey yok.
    SSK'ya başvurduğunda eğer durumu müsait olmazsa zaten cehiz parası verilmiyor.
    Bu arada cehiz parası da 2 yıllık maaşı zaten yani almazsa da her ay düzenli olarak annesi alacak bu parayı.
    Nesine takıldınız anlamadım :S

Aynen öyle ara şikayet et bir şey değişmez. Sana verecekleri cevap kimsenin özel hayatı sizi ilgilendirmez diyecek. Kanunda boşluk var ve bizim halkımız bundan yaralanıp dost hayatı yaşıyor bunun nedeni ise ; hayat şartlarının zor ve acımasız olması ben kızmıyorum artık. herkes istediği gibi nikahsız yaşasın dost hayatı gibi yasayıp zina yapsın. Dinimizde çok büyük günah ve haram ayrıca kul hakkına girer.

Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@nuri5858

yaptığınız düpedüz ahlaksızlık,jurnalcilik,kişilik bozukluğu.. tedaviye muhtaçsınız. engelinizi bilemem ama acilen psikolojik tedaviye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.. utanmanız lazım. tabii utanma duygunuz varsa...

Üye
    nuri5858 Avatarı

Gerçek Adı
    nuri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tarsuslu69 senin bu şekilde yazmanla senin ne kadar adi namussuz şerefsiz kişiliksiz oldunu onursuz gurursuz hasiyetsiz oldunu belli ediyon SEN PARA İCİN NAMUSUNDAN VAZ GECMİŞ birisin BİRDE KALKMIŞ BANA UTANMADAN BAHSEDİYORSUN senin tedaviye ihtiyacın var HIRSIZ UTANMAZ ARLANMAZ bak ne paylaşmışsın senide şikayet edecem bulamazsın deme internete girdiğin İP adresinden savcılık bulur sayın yönetici

ben bağkurdan yetim maaşı alıyorum(300 tl) eşimde 2022den engelli maaşı alıyor ve oturduğumuz daire benim üzerime.
    eşimin maaşı kesilir diye korkudan nikah yapamıyoruz. üstelik 25 günlük bir bebeğimiz var. ama nüfusta üzerimize kayıt yaptılar ve kimliğini çıkarttık.
    nikah yaparsak eşimin maaşı iptal veya kesinti olur mu?

şimdiden teşekkürler..
    Konu nuri5858 tarafından değiştirilmiştir (04.09-2015 Saat 03:10 ). Gerekçe: TARSUSLU69

Üye
    nuri5858 Avatarı

Gerçek Adı
    nuri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DİGER ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM AMA O ŞEREFSİZ DAHASINI HAKEDİYOR YARASI OLAN KOCUNUYOR -- AYRICA BEN ŞİKAYAET ETTİĞİM AİLEYİ HİC TANIMIYORUM BİLE YURTTA KALAN COCUKLAR ABLANIN DURUMUNU ANLATTI bende kadının yakınını aradım üstü kapalı tehdit ettim onlarda gidip kadına söylemişler kadında evlendi( bunu aileye düşmanlığı var diye düşünenler için acıkladım)BENİM ZORUMA GİDEN BUNLAR 2 KARDEŞ 45-50 YAŞLARINDALAR ŞİKAYET ETTİĞİM ŞAHIS EVLİ 2TANE OGLU VE KOCASI VAR 3DE CALIŞIYOR 1DE BU KADIN TAM 15 YIL BABASININ ÖLÜM AYLIGINI ALMIŞ İŞİN TRAJİK TARAFIDA DİĞER KARDEŞİNİN EVİNDE EKMEGİ OTURMAYA HALISI OLMAYAN KIZ ÖGERENCİ YURTLARINDA TUVALET TEMİZLEYEREK GECİMİNİ SAGLIYOR YURTTA KALAN BAYAT EKMEKLER İLE EVE EKMEK ĞÜTÜRÜP KARNINI DOYURUYOR bunları yazarken bile ğözlerim doluyor teyzeyi bir tanısanız cocugu yaşındaki normal konuşsa bile sesi titriyor ŞİMDİ SİZLERE SORUYORUM SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ BUNU HANĞİ VİCDAN DAYANIR ADALET BUNUN NERESİNDE BAZILARI GEREKSİZ YORUM YAPMIŞ HAK EDEN ALSIN ALLAH DAHA COK VERSİN AMA BU ŞEKİLDE AYLIK ALANLARIN ALLAH AYAĞINA DOLAŞTIRSIN COLUĞUNDA COCUGUNDAN CIKARSIN DOĞMAMIŞ YETİMİN HAKKI VAR doğuda kacak elektirik su kullanıyorlar diye zorunuza gidiyor sesiniz çıkıyor ozaman aldınız herşeyin verğisini verince konuşuyorsunuz bunlar sizin benim paramla yıllarca aylık alıyor söylenecek daha cok şey varda neyse HERKEZ İŞİNE GELDİĞİ ĞİBİ YORUMLUYOR (HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİL ŞEYTANDIR) "Haksizlik onunde egilmeyiniz , çünkü hakkınızlazla beraber serefinizide kaybedersiniz" şimdi bana yardımcı olacak varsa yorum yapsın yoksa şu şöyle bu böyle diye boş boş konuşmasın
    Konu nuri5858 tarafından değiştirilmiştir (04.09-2015 Saat 03:31 ). Gerekçe: TARSUSLU69

Üye
    nuri5858 Avatarı

Gerçek Adı
    nuri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hullo ve @moverek @tarsuslu69 ne kadar gereksiz insanlarsınız sizin işiniz ğücünüz hayınlık hırsızlık fesatsınız onun için işiniz rast gitmez sizler hangi allaha hangi kitaba neye inanıyorsunuz bilmiyorum niye bu kadar gocunuyorsunuz ben burda kötü birsey yazmadım kimseye sövmedim doğru olduna inandığım birşeyi yaptım yardım istedim boş boş konuşmuzsunuz işin aslını astarını bilmeden konuşuyorsunuz cebinizden kardeşiniz 5 Kuruş çalsa onu öldürürsünüz bunlar milyonların tüm insanlığın hakkını yiyor kalmışsınız boş konuşuyorsunuz bunlar gibi aylık kac bin tane var yazık günah değilmi ihtiyacı olan alsın DİNİNİZ İMANINIZ ALLAHINIZ VARSA BAŞKA YORUM YAPMAYIN yeter sizin yüzünüzden sabah oldu sinirden 1 paket sıgara bitirdim
    Konu nuri5858 tarafından değiştirilmiştir (04.09-2015 Saat 04:14 ). Gerekçe: özellikle hullo tarsuslu

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12