Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elif74elif Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,% 65oran ile emekli sandığından erken emekli oldum.Vefat eden annemden veya babamdan maaş alabiliyormuyum ?

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet alıyorsunuz ancak anneniz veya babanız emekli sandığına tabi olmamalı.ssk ise alıyorsunuz. çünkü ben öyle biliyorum.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

1 Ekim 2008’den itibaren, Çalışan Kız Çocuğu Ölen anne ya da baba,
    TC Emekli Sandığı mensubu ise, bekar kız çocuğuna sigortalı işçi ya da işveren olarak çalışsa dahi,
    anne-babasından, aylık bağlanabiliyor.
    Ancak, Çalışan memur ssk lı baba ve annenin maaşını alamıyor..!
    Not: 1 Ekim 2008 öncesi gerçekleşmiş uyğulamalar farklı olabilir..

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anneden, Babadan ve Kocadan Maaş Nasıl Bağlanır.?

Özellikle bayan okurlarımızın, en çok sorduğu konulardan biri de; ölen anne, baba ya da kocalarından bağlanacak aylıkla ilgili.
    Çok sayıda bayan okuyucumuz “Önce babam sonra da kocam öldü. Hem babamdan hem de kocamdan aylık alabilir miyim?” diye soruyorlar.
    Baba ve kocadan, hangisi önce ölürse ölsün, sonuç değişmiyor. Çünkü, yeni Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında; hem babadan hem de kocadan aylık bağlanması söz konusu değil.
    En Yüksek Olanı Tercih
    1 Ekim 2008’den önce, dul kalan kadına hem babadan hem de kocadan aylık bağlanabiliyordu. Yeni yasa ile 1 Ekim 2008’den itibaren her ikisinden de aylık bağlanamıyor. Ancak 1 Ekim 2008’den önce, babadan ve kocadan ayrı ayrı bağlanan aylıklar kesilmeyecek.
    1 Ekim 2008’den sonra hem kocadan hem babadan aylık bağlanamayacak ama babası ve kocası ölen kadının, eşinden ve babasından bağlanacak olan aylıklardan, yüksek olanı tercih etme hakkı var.
    Örneğin; babasından 1000 TL, kocasından 600 TL aylık bağlanacak olan kadın, ölen babasından aylık bağlanmasını tercih edebilir.

Arkadaşımızı İlgilendiren Konuya Örnek Teşkil Edecek Soru: Arife16 Nisan 2012 at 15:06

çalışan memurum ssk lı babamın maaşını alamıyorum adaletsiz bir gelir dağılımı var ssk bağkurlu alıyor memur neden almasın bu konuya bir açıklık getirirseniz sevinirim haberlerde bu konuda bir mahkeme kazanıldığını duydum ne derece doğruluk payı var bilglendirirseniz sevinirim.saygılar.