Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar babam Sgk emeklisiydi bundan 5 ay önce babamı kaybettim ve gecen kurban bayramından öncede annemi kaybettim ALLAH GANİ GENİ rahmet eylesin annemde sgk emeklisi annem en aşşa 13 senden fazla oldu emekli oldu son kısımlarıda istege bağlı ödeme yaparak emekli olmuştu
    ve ben kendim özürlüyüm 2000 de raporumda h özürlüyüm ve 1 eskiden bir gün sigorta gösterlmişim ve sgk hic birşeyide yok sadece 3 ayda bir aldım maaşım var ve gelir durumum 0 annem babam öldükten sonra benim babamın maaşini alabilirmiyim ve ne yapmam gerek şimdiden konuya yazıcak arkadaşlara teşekkürler

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sgk ya başvurup yetim maaşı alabilmeniz için hastaneye sevk alıp malüliyet tespiti için en az 60 oranında iş kaybı var diye rapor alır iseniz bağlanır daha önce alınmış raporların bir gecerliligi olmaz kurum sevki şart bağlana bilmesi için

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Sgk ya baş vurdum eve evrak gönderilcek dedi ve o sevkle gidicem sgk ya heyete girip

allakasi yorumların icin teşekkürler arkadaşim ` yeterlimi yoksa bir ihtimalmi

cünkü dedim gibi babam ve annem mefaat etti 2 kiside sgk dan emekli ve gelirim yok dedim gibi ve hic sigortam günümde yok 1 gün var oda işe girmitim zorla calıştım bir işte oda bir gün gösterilmişim anlıcan sadece 3 ayda bir aldım 2222 maaşimdan başka bir kazancım yok calışma gücümde nerdeyse az ve bağlanma olasılı nekadardır sizce

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Yarın İtibariyle Heyet Raporunu İceri Vericem Nasipse Heyetten Sonra SGK Heyetide Bakıcakmış Rapora Sizce Sonuc Nasıl Olur Bölüm İcin 2002 De % 68 Raporum Vardı Ozamandan Buyana Fiziki Deformeler Hayliyle Oluyor Yaş 43 Oldu Ve Hic Maddi Gelirimde Yok SGK Dam Olmadı İcin Bağlanma Olasılı Sizce Nasıl Olur

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SGK nizin olup olmaması yetim aylığı almanıza engel değil yeterli şart lar uysun sevk aldığınız hastane yeterli oranı verdiği taktirde almamaniz için bir engel yok fakat kurum maluliyet tespitinde çok ketun 80 raporu olanlara dahi 60 iş gücü kaybı yoktur diye bağla miya biliyor inşallah hayırlı bir netice alırsınız bu konularda net cevap vermek zor

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yorumlarım icin teşekkürler ama kafama takılan sorularda var dostum diyelim sgk raporumu 70 ten olan raporu benim düşürdü ` diyelim burda bana göre sgk rapor oranınıda baza almaya bilir neden cünkü benim bir gelirim yok bakıma muhtac bir durum söz konsu yaşım olmuş 43 diyelim onaylanmadı bana sgk dan böle bir bildiri geldi sizi işe yerleştrelim devlet kadrosunda ve her ay maaşınızı alın ve devlet bünyesinden calışın ama saten ben zor bela bile calışsam diyelim 43 yaşm buna 15 sene ekle toplam 58 ben bu yaşa kadar emekli olucam bir söz konusu olmaz bile ayrıca ille rapor bazından bana kalırsa almaz cünkü mamül odumu ortada ben her türlü belgeleride ayrıca tastik ederim tabu yada bilmem neresi her nerden ne isterse ne gelirim var nede bir maddi gelirim tek bana verilen devletten aldım 2022 aldım maaş var onun haricinde bir tek kuruş cebime başka yerden girmiyor ama sgk bana göre araştırarak ve genş cerceve icinde bakıcaktır şuan bakıma muhtac bir birey oldm icin onlarıda göz önüne almak zorunda ,
    bilmiyorum düşüncem bu yönde bana göre olma olasilı benim lehime cünkü annem babam yıllarını sgk ya vermiş ve calışıp emekli olmuş bireyler devlet ben yetim kaldım icinde sokakta kalmamada göz yummaz heralde ha oldu bağlanmadı bende elimdeki bütün olasılıklarıda degerlendiricem itirazlarımı ve en sonda mahkeme yoluna gidicem

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Başlıktada Yazan Acıklama.

3- Erkek çocuklarına ölüm aylığı bağlanmasının şartları;
    Vefat eden babasının hizmet süresi 5 yıldan fazla ise Devlet memuru, sigortalı, Bağ-Kur’lu veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmamaları veya kendi sigortalılıkları nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olmaları gerekmektedir. 18 yaşını, lise ve dengi öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim yapması halinde 25 yaşını doldurmayanlara veya Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malûl olduğu anlaşılanlarda aylık alabilmektedirler

Normalde Bakarsan Benim Raporum% 68

bu aldım raporda 2001 de devlet hastanesinden aldım rapor oran

ama esas bana sgk yıll 2000 de benim bir şeyden dolayı rapor almam gerekti ve ozamnki raporumda heyet rapor sonucu kara aynen yazıyorum iş hayattını kazanamıyacak durumda malüldür diye de onayla damgalı elimde sgk evra halada duruyor hatta yeni cıkarıcam raporoda ekledim

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam kardeş haklısın fakat elindeki raporun sgk da gecerliligi yok sgk kabul etmez sen sgk nın sevk edip alıcagın rapor gecerli ayrıca gelirin yüksek malın mülkün olması veya olmamasını göz önüne almaz malüliyet tespitinde 60 iş gücü kaybı vardırdiye çıkmalı olmadı kabul etmediler ise mahkeme yolu ile şansınızı deniye bilirsiniz inşallah o seviyeye gelmeden rapor alırsınız çünki mahkeme uzun bir süreç

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

evet nasip artkadaşım dedin gibi saten cuma günü sgk da ortapedi de bakan doktor benim 5 tane filmimi cektirmemi istedi fiziki acıdan 5 ayrı film bakalım pazartesi gidicem 12 gibi doktoru bulup ona göstericem filmleri saten bilgisayardanda görüyor doktor
    saten gelişmeleri burdan yazıcam saten eski rapordada mahlüldür raporda var bakalım ona istinaden ne cıkıcak rapor düşürceklermi yoksa oldu gibmi yazıcaklar

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Buğün heyet raporumu iceri verdim cuma günü toplanan heyete görükcem bakalım malül durumda oldum nekadar onaylıcak sgk bağlancakmı bağlanamıcakmı ayrıca cok zor bir sürecten gectim cok test ve filmler cekildim ortapedi doktorun dedine göre polissekeli sanırısam öle birşey söledi özürlü durumum baya ileri dedi baya ilerlemiş dedi ve testler falan herşey verdim artık bakalım heyetten sonra ankara ne onayı vericek ama ortapedi doktorunun dedine göre söledim bağlanır dedi bu durumda yani ortapedik durumum fizikende baya ileri derecede bekliyelim görelim ve cuma heyet kacta kac yada mamülen mi yazıcak yoksa bir oranmı vericek eski 2000 de aldım sgk heyet raporunu ve bütün film leride iceri tahlilleri de ekledim ve iceri verdim neyse hayırlı olsun inşallah bağlanır. sürec sonuclandında yazıcam buraya

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

heyet buğün bitti nasipse bulundum en yakın sgk ya gönderilcek dosyan dedi ordanda ankaraya gidicekmiş anlamdım direk neden sgk ya gidiyor sonra ankaraya cevap kac günde gelir arkadaşlar bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim ayrıca benim durumumda olan arkadaşlar alan oldumu maaş ve aldısa kac oranla maaş bağlandı

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

buğün sgk ya gittim heyet raporum bulundum sgk ya ve ordaki memur az sohbetim oldu bana söledine göre benim raporum izmir deki konak sgk ya gidicekmiş ordaki heyet bakcakmış ve ankaraya gitmicekmiş neden öle bilmiyorum ama genelde ankaraya giderdi heyet raporları cogunlukta neden anlamdım benim konak merkez sgk ya gidiyor ordaki heyet bakcakmış hastane raporuma sizce olumlumu olur bu sonuc

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar birşey kafama takıldı ben sağ ayak tamamen işlevsiz ve skolyoz özürüdmde var sağtan baya kayma ve sırtta cıkıntı ve sırt omurgamda baya bir kayma var ve iğne testi yaptırdım fizik tedavi ortapeki baktılar rapora bir oran vermediler ama fiziki durumum baya ileri oldunu söledi doktroum daha dorusu skolyoz ve sol ayamda baya gücsüz sadece deynekle ayakta durabliyorum oda fazla bir uzun süre olmuyor enfazla 30 dakka ve kollarımda ayaklarımda güc kaybıda varsizca raporum cıkarsa kac olur

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Hala SGK dan haber beklemekteyim inşallah olumlu sonuc olur benim icin ayın 20 sine kadar gelir demişlerdi de gelir demişlerdi ama 1 ay oldu
    Konu aykut35 tarafından değiştirilmiştir (11.12-2014 Saat 19:29 ).

Üye
    aykut35 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turkey
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AYKUT
    Erkek
    1972
    Kendisi
    60/c3 2022 65 Yaş
    60/c-3 kapsamında sigortalı olanlar
    12.12.2014
    Diğer
    Hayır
    0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/
    sorguladımda bu cıkıyor nedir bilgisi olan varmı