Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sanaldeli Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba dostlar. sorum cok kısa ve net malülen emekli olan kanser hastamı tüm mücadelelerine rağmen annemi malesef 9haziranda kaybettik şimdi babam ve ben kaldık başbaşa babam emekli ben çalışıp hemde üniversite okuyorum annemin maaşı için sigortaya başvuruda bulundum ve babama maaşın %50sini bağlamışlar ama mevzuatı acıp okuyorum %75 yazıyor çünki ben kendim maaştan çalıştığım sigortam ödendiği icin pay alamıyorum o yüzden başvuru yapmadım. babam bu durumda %75ini alması gerekmiyormu nasıl oluyor acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kaybınız için çok üzgünüm. Sabırlar diliyorum.

Evet, tek hak sahibi baba olduğu için aylığı % 75 olarak bağlanır. Yalnız, anne hangi statüde, baba hangi statüde, bu önemli. Anne 5510 sayılı yasa gereği malulen emekliyse (yani 1 ekim 2008 sonrasında malulen emekli olmuşsa) ve baba da 506 sayılı yasaya göre (4a statüsünde) emeki ise, bu durumda baba kendi maaşının tamamını alırken anneden dul aylığının yarısını alır.
    Böylesi bir ayrıntı söz konusu olmalı...